Rzeki Hadesu

Tom 4 cyklu Edward Popielski

Rzeki Hadesu Marka Krajewskiego to czwarta cześć cyklu o Edwardzie Popielskim, który co i rusz musi się mierzyć z trudnymi śledztwami i morderstwami powodującymi ciarki na plecach.

Bohater we Wrocławiu roku 1946 musi się wciąż ukrywać przed agentami Urządu Bezpieczeństwa, co zmusza go do ciągłego się ukrywania. Teoretycznie jest bezpieczny, a o jego miejscu pobytu wie tylko jedna osoba. Niestety Leokadia znajduje się obecnie w więzieniu i najprawdopobniej poddawana jest właśnie bolesnym torturom.

Po drugiej wojnie światowej nic nie jest takie samo, a co za tym idzie konieczne jest dostosowanie się do zaistniałej sytuacji. W mieście dochodzi do zabójstwa małej dziewczyki, w sposób znany sprzed trzynastu lat, gdzie córka lwowskiego króla podziemia została porwana, zgwałcona oraz zamordowana.

Popieski wraz z Eberhardem Mockiem może rozwikłąć tajemnicę, choć niestety dla niego przeszłość powraca po raz kolejny i staje się jeszcze niebezpieczniejsza.

Tytułowa Rzeka Hadesu łączy zarówno Wrocław 1946, jak i znany nam już Lwów 1933. Niewyjaśnione sprawy powracają, a detektyw będzie musiał przejść prawdziwe piekło, aby ostatecznie rozwikłać tajemnicę z przeszłości.

Informacje dodatkowe o Rzeki Hadesu:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-05-09

Kup książkę Rzeki Hadesu

Rzeki Hadesu - opinie o książce

Avatar użytkownika - vesta
vesta
Przeczytane:2015-01-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Każda następna część jest dla mnie tak samo niesamowita jak poprzednia. Intryga rozgrywa się w czasach powojennego przesiedlania, tu pojawia nam się Wrocław. Ale mamy również retrospekcję do Lwowa, gdzie Popielski jak zwykle musiał się wykazać. Wykazać znów hartem ducha, odpornością na stres. Dlaczego? Ponieważ pojawia się kolejny wątek rodzinny, tym razem z udziałem nastoletniej córki i kuzynki. Niesamowite emocje w oczekiwaniu na rozwiązanie zagadki. Przeczytane przez mnie jednym tchem. Najbardziej zadziwiające? Kim był komendant UB we Wrocławiu!
Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-09-01, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 52 książki 2014, Mam,
Kolejna zgrabna książka o Edwardzie Popielskim, który jak zawsze ma zagmatwaną sprawę kryminalną do rozwiązania. Dodatkowym utrudnieniem jest wojenna przeszłość głównego bohatera (AK) w nowej socjalistycznej ojczyźnie. Łatwo nie jest ale skutek dochodzenia jest zadowalający. Polecam.
Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-02-17, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Pierwsze lata powojenne we Wrocławiu. Komisarz Edward Popielski z lwowskiej policji ukrywa się na terenie Wrocławia gdyż w czasie wojny aktywnie działał w AK, walczył przeciwko UPA a potem sprzymierzył się z nimi w czasie ataku na Hrubieszów. Kiedy we Wrocławiu zostaje zamordowana mała dziewczynka wracają reminiscencje z przedwojennego Lwowa kiedy to zostaje porwana i zgwałcona córka lwowskiego króla podziemia - Hanasa. Sprawcą lwowskiej zbrodni okazuje się znany psychiatra, który jednak unika kary. We Wrocławiu Popielskiego prześladuje szef tutejszego UB płk. Brzozowski, w którym Popielski rozpoznaje Hanasa.Popielski w zamian za uwolnienie swojej kuzynki proponuje Hanasowi jego zaprzysięgłego wroga psychiatrę Stawskiego...
Avatar użytkownika - Anytsuj
Anytsuj
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Ohyda, wulgaryzm, brud, zepsucie, brutalność, okropieństwo, okrucieństwo, syf. To epitety, które przychodzą mi na myśl jeśli chodzi o świat przedstawiony tu przez Krajewskiego. Powieść mocna jak espresso i dobra jak diabli. Polecam
Avatar użytkownika - aspazjaa
aspazjaa
Przeczytane:2013-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 tygodnie,
Mogłaby być szóstka, ale ta książka jest zbyt straszna ;) Naturalistyczne opisy miejsc, tortur na Leokadii - to dla mnie za dużo. Nie ulega wątpliwości, że Marek Krajewski stworzył dzieło wybitne z jedną z jakże barwnym bohaterem głównym - Edwardem Popielskim. Książka wciąga, przeraża, zaskakuje.
Avatar użytkownika - frolic
frolic
Przeczytane:2012-06-03,
Markiem Krajewskim zainteresowałam się dosyć późno, właśnie wtedy, kiedy ukazała się pierwsza część trylogii o Edwardzie Popielskim, „Erynie”. Teraz skończyłam czytać trzecią część „Rzeki Hadesu”, i jestem pod naprawdę pozytywnym wrażeniem, zachęcona, by przeczytać też cykl o Eberhardzie Mocku, który zresztą pojawia się w tej książce. Krajewski ma niepowtarzalny styl pisania, potrafi wplatać elementy gwarowe w wypowiedzi bohaterów, a do opisów przemyca łacińskie zwroty. W ten sposób język ulicy łączy się z językiem poezji, a opisy ohydnych zbrodni mieszają się z mitologicznymi odniesieniami i cytatami. Polecam każdemu, zwłaszcza tym, którzy jeszcze nie czytali żadnej powieści Marka Krajewskiego.
Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Śmierć w Breslau
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - Śmierć w Breslau

Wrocław, maj 1933 roku. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. I wszędzie skorpiony. Idealna...

Arena szczurów
Marek Krajewski0
Okładka ksiązki - Arena szczurów

Arena szczurów to siódma odsłona cyklu opowieści o Edwardzie Popielskim. Czym tym razem zajmujesię bohater wykreowany przez Marka Krajewskiego? Akcja...