Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata - zbiór wywiadów

Dziesięć kobiet.

Dziesięć stron świata.

Dziesięć niesamowitych historii, które wydarzyły się naprawdę.

,,Rzucić wszystko i wyjechać" - te słowa działają na wyobraźnię. Każdemu przynajmniej raz w życiu przeszły przez myśl. Bo kto z nas nie ma czasem ochoty uciec i znaleźć się gdzieś bardzo daleko? Gdzieś, gdzie częściej świeci słońce, czas płynie spokojniej, a pracuje się po to, by żyć, a nie na odwrót. Nierealna wizja z kart kobiecych powieści? Bohaterki tej książki wcieliły ją w życie.

Oto prawdziwe historie Polek, które odważyły się żyć inaczej. Wyjechały. Spakowały najważniejsze rzeczy, a resztę sprzedały, rozdały lub po prostu zostawiły za sobą, razem z życiowym niespełnieniem. Niektóre przed czymś uciekły - samotnością, nieudanym związkiem, bezsensowną pracą, życiem w ciasnych ramach, w które próbowano je wtłaczać. Inne wyszły czemuś na spotkanie - miłości, pasji, lepszemu, pełniejszemu życiu.

Toskania * Egipt * Senegal * Karaiby * Kolumbia * Kanada * Malediwy * Nepal *Australia * Arktyka i Antarktyka

Te miejsca stały się ich nowym domem. Tam zamieszkały, zakochały się, założyły rodzinę, znalazły pracę albo prowadzą własne firmy. Zamieniły zasypane papierami biurka na luksusowy hotel na tropikalnej wyspie, na podbiegunową stację badawczą albo na szkołę włoskiej kuchni. Polskie zimy - na południowe słońce. Życie tak jak wszyscy - na niesamowitą historię. Nie bały się wyruszyć w świat po szczęście, nawet jeśli musiały zapłacić za nie wysoką cenę.

Informacje dodatkowe o Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata - zbiór wywiadów:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2018-02-28
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata - zbiór wywiadów

Rzuć to i jedź, czyli Polki na krańcach świata - zbiór wywiadów - opinie o książce

"Rzuć to i jedź" to rozmowy autorki z różnymi kobietami, które postanowiły opuścić nasz kraj i zamieszkać na "drugim krańcu świata". Sięgnęłam po nią, skuszona cudownym wydaniem-pełnym cudownych i zachwycających ilustracji. Książka wydana jest fenomenalnie. Rozmieszczenie tekstu, fotografie, śliski papier-sama przyjemność czytania pod względem wizualnym.

A jak z treścią?

Nie jest źle. Jest dobrze. Autorka na wywiady pomysł ma i przeprowadza je w dość interesujący sposób. Poznajemy historie naszych bohaterek, to co je skłoniło do wyjazdu, dlaczego wybrały akurat taki kraj, co je tam najbardziej zachwyciło a do czego, nie są jeszcze w stanie się przyzwyczaić.
Niestety brakuje mi tu głębszego opisu krajów, do których nasze kobiety się udały. Bo owszem - jest kilka ciekawostek, są króciutkie opisy ludzi, miejsc, charakterów i specyfiki kraju, ale ja wciąż czuję niedosyt.
Myślałam, że będzie to lektura, z której więcej wyniosę i więcej się dowiem. Niestety informacji za dużo tu nie ma.

Mimo wszystko oceniam książkę dość pozytywnie. Przede wszystkim za to, że to świetny kopniak do działania. Jest to lektura niezwykle motywująca. Po przeczytaniu masz ochotę spakować się i jechać przed siebie. Jak najdalej. Na koniec świata. Odkryć nieznane.

Hotel Bankrut
Magdalena Żelazowska 0
Okładka ksiązki - Hotel Bankrut

Spowolnienie, zapaść, recesja. Kryzys od kilku lat nie schodzi z pierwszych stron gazet. Ten ekonomiczny często przeradza się w osobisty. Każdy przeżywa...

Nowy Jork. Miasto marzycieli
Magdalena Żelazowska0
Okładka ksiązki - Nowy Jork. Miasto marzycieli

Nowojorczycy. Można ich lubić, podziwiać albo mieć ich dosyć. Jedno jest pewne: wywarli i wciąż wywierają wpływ na to, jak wszyscy żyjemy. To oni: ...