Saga niewoli

Niesamowity pierwszy tom sagi rodzinnej, której akcja rozgrywa się w Wielkopolsce. To historia Tomasza i Anny, których połączyła miłość. Miłość, która nigdy nie powinna się wydarzyć. Ona była bogatą Niemką, on polskim chłopem. W czasach, gdy żyli, taki związek skazywał ich na wieczny ostracyzm... To opowieść o ludziach, o rodzinie, szczęściu i miłości, które zawsze wiążą się ze zdradą i smutkiem.

Informacje dodatkowe o Saga niewoli:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2021-07-29
ISBN: 978-83-272-4889-3
Tytuł oryginału: Saga niewoli

Kup książkę Saga niewoli

Saga niewoli - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Mam słabość do sag rodzinnych! Powieść osadzona jest w XIX i XX wiecznej Wielkopolsce, co jest bardzo ciekawą lokalizacją i pretekstem do naszkicowania stosunków polsko-niemieckich w zaborze pruskim. Głównymi bohaterami są tu Anna i Jakub, których rodziny, niczym w Romeo i Julii, nie życzą sobie ich związku. Ten związek jednak zostaje zawarty i możemy posmakować całej gamy uczyć, od szczęścia po gorycz, które towarzyszą z biegiem lat temu małżeństwu. Tłem są tutaj oczywiście wydarzenia historyczne - głównie szykany władz Pruskich w stosunku do ludności Polskiej. Wysłuchałam audiobooka niemal jednych tchem.

Powrót matki
Danuta Awolusi ;