Sakramencki sarmatyzm

Tom 29 cyklu Strrraszna historia

Husarska szarża historii! Książka "Sakramencki sarmatyzm" opowie wam o szalonej polskiej szlachcie i jej złotej wolności. Kiedy zobaczycie, co wyczyniano w XVII wieku, będziecie żałować, że nie urodziliście się w siodle i z szablą w dłoni! Ale i tak dowiecie się, jak umiano jeść i pić, jak się bić i jak bujnie żyć.

Razem z Sarmatami będziecie:
- wznosić toasty butem pana wojewody,
- umartwiać się na potęgę,
- przyrządzać kapłona we flaszy,
- zrywać sejmy,
- prać pohańca.

Ta książka uzbroi was do walki ze szkolną nudą i pokaże, jak bronić wolności swoich myśli!
Nie wie mama, nie wie tata, jaki fajny był Sarmata!

Informacje dodatkowe o Sakramencki sarmatyzm:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 83-237-0683-2
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak
Ilustracje:Jędrzej Łaniecki

Kup książkę Sakramencki sarmatyzm

Sakramencki sarmatyzm - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-12, Ocena: 4, Przeczytałem,

PO SARMACKU

HarperCollins Kids (dawniej Egmont) powraca do wznawiania książek z cykli „Strrraszna Historia” i „Horrrendalna Historia”. W przypadku tego drugiego tytułu po latach dostajemy nową edycję piątej i szóstej części cyklu. I co tu dużo mówić, zabawa, jak zwykle jest udana, pouczająca i absolutnie warta polecenia nie tylko małym czytelnikom.

Witajcie w świecie sarmackiej polski! Okres, jaki obejmuje ta książka to lata 158 (od panowania Zygmunta III) – 1733 (kiedy to na tronie Polski zasiadał August II Sas). A co w tym czasie się działo?
Oczywiście, odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: dużo. Historyczne aspekty są tu wymienione w ramach kalendarium, a wszystko, co je rozwija – łącznie z fascynującymi ciekawostkami – stanowi główny trzon samej publikacji. A zatem dzięki „Sakramenckiemu sarmatyzmowi” dowiecie się, jak wyglądało wznoszenie toastu butem wojewody. Zanurzycie się w świat ówczesnej broni palnej, zwanej wtedy ognistą. Przekonacie się, jak wyglądała Armia Rzeczypospolitej tamtego okresu a także sarmacka… kasa chorych. Czeka tu na Was także świat dworków i dworów. Odkryjecie role białogłowych… I całe mnóstwo innych, intrygujących widomości!

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2015-03-27, Ocena: 5, Przeczytałem, historyczne, Mam, obyczajowość,
Nieznośna niepodległość
Małgorzata Nesteruk, Małgorzata Fabianowska0
Okładka ksiązki - Nieznośna niepodległość

Dwadzieścia lat to cały świat!Przed wojną, to było! - wzdychają coraz starsze pokolenia, które pamiętają tamte szalone czasy kiedy się żyło, bawiło...

Ci sprytni Słowianie
Małgorzata Nesteruk, Małgorzata Fabianowska0
Okładka ksiązki - Ci sprytni Słowianie

Książka opowiada o dawnych dziwnych ludach, ich wędrówkach po Europie, wojennych okrucieństwach, chytrych podstępach i odlotowych obyczajach. O...