Samaradiso

Gruzja jest jak kobieta. Zawsze piękna. Wystarczy tylko na nią spojrzeć. Potem upić się tym widokiem i już nie trzeźwieć. Gaumarjos!

Książka Katarzyny Pakosińskiej powstała z miłości autorki do Gruzji, jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie. Samaradiso to wzruszająca, dowcipna i barwna opowieść. Jej rytm wyznaczają pory dnia, prowokując historie i anegdoty opowiadane przez bohaterkę i jej alter ego.

o Kto był pierwszą wielką miłością Katarzyny Pakosińskiej?

o Jak tańczy się kartuli?

o O co chodzi gruzińskim kierowcom?

o Czy każdy musi się ubrudzić, jedząc chinkali?

o Dlaczego Gruzini nie lubią kolacji przy świecach?

Niezwykła i bardzo osobista podróż do wnętrza Gruzji. Zilustrowana niepowtarzalnymi zdjęciami z prywatnego albumu autorki oraz fotografiami opowiedzianymi światłem przez George'a Darchiashvilego (,,National Georgaphic", Tbilisi).

Samaradiso Katarzyny Pakosińskiej to książka totalna - ciekawie-historyczna, bogato-kulturalna, smacznie-kulinarna, egzotycznie-krajoznawcza, wzruszająco-metafizyczna, a nade wszystko - czego nie mogło przecież u Pakosińskiej zabraknąć - SZCZERZE-ŚMIESZNA! Wojciech Saramonowicz

Informacje dodatkowe o Samaradiso:

Samaradiso - opinie o książce

Avatar użytkownika - radeksc-wp
radeksc-wp
Przeczytane:2018-02-01, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2018,

Piękna historia, udany spacer.  Tylko wskoczyć do samolotu tam być i jeść i widzieć.

Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska
Katarzyna Pakosińska0
Okładka ksiązki - Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska

Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska – opowieść bardzo kulturalna z satyrycznym zacięciem – wzięła się z miłości Autorki do jednego z...

Malina szał-dziewczyna
Katarzyna Pakosińska0
Okładka ksiązki - Malina szał-dziewczyna

Druga część przygód Maliny-cud dziewczyny Kończy się rok szkolny i Malina rozpoczyna szalone wakacje. Odkąd pozwalające na podróże w czasie Szmaragdełko...