Samochody ze Śląska 1971-2018

W tej bogato ilustrowanej monografii zaprezentowano pojazdy produkowane seryjnie i montowane przez WSM (Wytwórnię Sprzętu Mechanicznego), FSM (Fabrykę Samochodów Małolitrażowych) oraz spółki Fiat Auto Poland i FCA Poland (Fiat Chrysler Automobiles) w Bielsku-Białej i Tychach. Uwzględniono także projekty, makiety i prototypy opracowywane w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Samochodów Małolitrażowych, a potem w BOSMAL-u. Podano historię i okoliczności powstania tych pojazdów, rozwój ich konstrukcji oraz podstawowe dane techniczne i statystyczne. Publikacja obejmuje lata 1971¬2018. Zamieszczono w niej wiele archiwalnych, dotychczas niepublikowanych zdjęć i rysunków. Przedstawiono m.in. następujące samochody: WSM/FSM Syrena, Polski Fiat 126p, Polski Fiat 127p, Beskid, Fiat Cinquecento, Fiat Uno, Fiat Siena/Palio Weekend, Fiat Seicento, Fiat Panda II, Fiat 500/500C, Abarth 500/595/695, Ford Ka II i Lancia Ypsilon II. Opisano również liczne wersje limitowane i odmiany wyposażeniowe poszczególnych modeli.

Informacje dodatkowe o Samochody ze Śląska 1971-2018:

Wydawnictwo: WKŁ
Data wydania: 2019 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-206-2007-8