Sanatorium

Nieważne, kim jest przeciwnik. Ważne, by drużyna zawsze była razem.

Trzej najlepsi kumple – Krążek, Basti i Michu. Mają po siedemnaście lat i właśnie rozpoczynają kolejne wspólne wakacje w słonecznej Gdyni. Połączeni futbolową pasją, na osiedlowym boisku są nie do pokonania. Wszystko się zmienia, gdy do ich świata ponownie wkracza widmo śmierci. Dla ciężko chorego ojca Krążka jedynym ratunkiem jest leczenie w amerykańskiej klinice, które wiąże się z ogromnymi kosztami… Od tej pory w głowach nastolatków plącze się tylko jedna myśl: jak zdobyć pieniądze? Walka ich drużyny z nowym, dużo silniejszym przeciwnikiem właśnie się rozpoczęła…

Informacje dodatkowe o Sanatorium:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-12-07
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788382196924

Kup książkę Sanatorium

Sanatorium - opinie o książce

Kiedy wydawnictwo Nova Eres zaproponowało mi do zrecenzowania „Sanatorium” Marka Konarskiego od razu wiedziałam, że ta książka ma to coś i się nie myliłam.

Opowiada ona historię 3 nastolatków. Krążek, Michu i Basti są przyjaciółmi od małego. Pasjonuje im piłka nożna, co za tym idzie grają w osiedlowej drużynie. Kiedy ich bramkarz przed decydującym meczem łamie nogę, do drużyny dołącza Daro- ojciec Krążka. Czas mija, a chłopcy odczuwają wobec niego coraz większy respekt i nazywają go swoim przyjacielem. Pewnego dnia Darka zabiera karetka i właśnie w tym momencie świat chłopaków się wali. To na co zapracowali do tej pory nie ma już znaczenia. Ich przyjaciel okazuje się śmiertelnie chory, a oni stają przed obliczem ogromnego wyzwania- muszą zebrać 4 miliony złotych, żeby ratować Daro. Czy podołają wyzwaniu? Sami się przekonajcie!

Nie będę ukrywać, że parę razy zdarzyło uronić mi łzy. „Sanatorium” porusza bardzo ważne tematy, z którymi prędzej, czy później każdy z nas się zmierzy- w większym, czy mniejszym stopniu.

Bohaterowie są naprawdę cudownymi ludźmi (poza Maksem, jego z całego serca nie mogłam zdzierżyć). Krążek poświęca wszystko dla ojca- przyszłość, związek, edukację. Za wszelką cenę chce go ratować. Basti i Michu są natomiast idealnym przykładem tego, że prawdziwi przyjaciele są przy nas zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze.

Ksiażka jest napisana bardzo prostym językiem, rozdziały nie są za długie, ani za krótkie.

Myślę, że na chwilę obecną to moja ulubiona pozycja w tym roku. Bardzo mocno polecam!!

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-03-06,

Ten opis skusił mnie aby sięgnąć po tę książkę.
Do tego tajemnicza okładka, która zrobiła resztę roboty.
No cóż według mnie to książka dla młodszego czytelnika. Ja się przy niej wynudziłam
Autor świetnie ukazał przyjaźń kumpli,którzy w obliczu śmierci działają razem. Nie poddają się i walczą jak tylko potrafią.
Jeśli ktoś jest fanem piłki być może polubi trójkę nastoletnich piłkarzy.