Sandman. Refleksje i przypowieści. Tom 6


Tom 6 cyklu Sandman
Ocena: 4 (2 głosów)

Kolejny, szósty już tom zbierający opowieści o Sandmanie, Władcy Śnienia. ,,Sandman" to jedna z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów. To wielokrotnie nagradzane arcydzieło autorstwa Neila Gaimana stworzyło nowy standard dojrzałej, literackiej fantastyki we współczesnym komiksie. Seria, zilustrowana przez najwybitniejszych artystów komiksowych, obfituje w nawiązania kulturowe i religioznawcze, a w fabule płynnie przeplatają się wątki współczesne, fikcja, dramaty historyczne i legendy. W tomie ,,Refleksje i przypowieści" towarzyszymy Władcy Śnienia w pełnej niespodzianek podróży poprzez czas i przestrzeń w snach dziewięciorga niezwykłych śniących. W tej nawiedzonej opowieści królowie i szpiedzy, władcy i aktorzy, kruki i wilkołaki dzielą swoje ukryte historie - sny o życiu, miłości, potędze i ciemności. Autorem scenariusza jest pisarz i scenarzysta Neil Gaiman, czternastokrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a także laureat licznych nagród literackich, uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy fantasy i science fiction. Rysunki wykonali wybitni amerykańscy ilustratorzy - m.in. Bryan Talbott i Stan Woch. Album zawiera zeszyty #29-31, 38-40 i 50 oryginalnej serii ,,Sandman" oraz zeszyty ,,Sandman Special" #1 i ,,Vertigo Preview" #1.

Informacje dodatkowe o Sandman. Refleksje i przypowieści. Tom 6:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328156289
Liczba stron: 264
Tytuł oryginału: Sandman Vol. 6: Fables & Reflections

więcej

Kup książkę Sandman. Refleksje i przypowieści. Tom 6

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sandman. Refleksje i przypowieści. Tom 6 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-07-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

OPOWIEŚCI ZE SNU

 

Szósty tom ,,Sandmana" to kolejna część złożona z luźniejszych opowieści. Różne historie, różne estetyki, różne czasy i różni bohaterowie, ale wszystko połączone ze sobą postacią głównego bohatera i światem. I literacką jakością, tak typową dla twórczości Gaimana.

 

W tym tomie poznajemy twórcę, który boi się porażki. Joshuę Abrahama Nortona, pierwszego cesarza USA, który chce czegoś od Snu. A wreszcie także wilkołaki i pewien portret. A to tylko kilkoro ze śniących, jakich losy znajdziemy na stronach. Od starożytnego Rzymu, przez baśniowe rejony, po czasy kalifatu - w taką szaloną podróż zabierają nas ,,Refleksje i przypowieści".

 

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/07/sandman-6-refleksje-i-przypowiesci-neil.html

Link do opinii
Inne książki autora
Sandman Noce nieskończone
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Sandman  Noce nieskończone

Jeszcze jedno spojrzenie na świat Władcy Snów - Sandmana. Nieprzeciętne scenariusze wspaniałego pisarza Neila Gaimana znakomicie dopełniają...

Mitologia nordycka. Audiobook
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Mitologia nordycka. Audiobook

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka - od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po "Grę o...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy