Sandman. Zabawa w ciebie. Tom 5

Tom 5 cyklu Sandman

Kolejny, piąty już tom jednej z najpopularniejszych i najbardziej uznanych powieści graficznych wszech czasów, w którym wymyślone światy z dzieciństwa zamieniają się w pole bitwy dla śmiertelnej walki woli. Gdy w murze oddzielającym realny świat od Śnienia pojawiają się pęknięcia, grupa młodych nowojorczyków zostaje wciągnięta przez szczeliny do dawno zapomnianego zakątka królestwa Króla Snów - miejsca, które jest zarówno niezwykle znajome, jak i niepokojąco wrogie. Cykl ,,Sandman" to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów - istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale ma władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - rządzi ludzkimi snami... A jest to potężna władza, gdyż sny często kierują naszym życiem... a czasami je zastępują. Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze zawarte w komiksie spowodowały, że ,,Sandman" został uznany przez krytykę za dzieło wybitne. Zebrał wiele nagród komiksowych, m.in. Nagrodę Eisnera, Nagrodę Harveya oraz World Fantasy Award, nagrodę zarezerwowaną dla literatury, którą po raz pierwszy w historii otrzymał komiks. Autorem scenariusza jest wielokrotnie nagradzany pisarz, scenarzysta komiksowy i filmowy Neil Gaiman, laureat m.in. Nagrody Eisnera, Harveya i Hugo. Za ilustracje do tego tomu odpowiadają rysownicy należący do najwybitniejszych współczesnych artystów komiksowych, m.in. Shawn McManus (,,Aquaman"), Colleen Doran (,,Lucyfer") czy Bryan Talbot (,,Baśnie").

Informacje dodatkowe o Sandman. Zabawa w ciebie. Tom 5:

Sandman. Zabawa w ciebie. Tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2013-02-01,
Zakończenie historii Barbie, w którym wychodzi na jaw, że... to raczej Wanda jest główną bohaterką tego komiksu ;) Komiks jak zwykle świetny. Jedyne, co odstrasza, to jego cena.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 4, Przeczytałem,

POWRÓT DO KRAINY SNÓW

Piąty i docelowo środkowy tom ,,Sandmana" (chociaż powstały jeszcze inne albumy, ale to materiał na inne rozważania) to rzecz trzymająca dotychczasowy poziom. Czyli jak zwykle dostajemy tu lekką w swym klimacie, nieco bardziej literacko napisaną, chociaż jednocześnie niewymagającą fantastykę, której największą siłą są klasyczne w najlepszym tego słowa ilustracje i przyjemne rozpisywanie się Gaimana nad pozornie nieistotnymi detalami.

Barbie powraca i musi ruszyć z pomocą Karinie Snów. Tym razem będzie musiała stawić czoła potężnemu wrogowi. Nie będzie jednak sama, bo wspierać będzie ją grupa jej przyjaciół z naszego świata. Czy sobie poradzą?

Avatar użytkownika - CzytajacaMama
miriel3
Przeczytane:2011-11-26, Przeczytałam,
Kraina Snów
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Kraina Snów

Trzeci tom bestsellerowej sagi fantastyczno-obyczajowej o Władcy Snów, Sandmanie. Pierwsze polskie wydanie w miękkiej oprawie ukazało się w 2003...

Ulotne życia, tom 7
Neil Gaiman0
Okładka ksiązki - Ulotne życia, tom 7

Kolejny tom serii, która zdobyła uznanie krytyków i czytelników na całym świecie! Delirium - najmłodsza z Nieskończonych - namawia swego starszego brata...