Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji

Tom 2 cyklu Sapiens

Światowy megabestseller Sapiens. Od zwierząt do bogów w graficznej odsłonie.

Epicka, pięknie ilustrowana i pełna humoru historia ludzkości.

A gdybyśmy tak 12 000 lat temu wpadli w pułapkę i nigdy nie zdołali się z niej wymknąć?

To wtedy Homo sapiens przestał być koczownikiem i zaczął prowadzić osiadły tryb życia. Ciężka praca nie sprawiła jednak, że jego życie stało się lepsze. Wkrótce potem powstały pierwsze imperia, a wojna, głód, choroby oraz nierówność stały się częścią ludzkiej kondycji.

Brzmi ponuro? Nie z obsadą zabawnych postaci biorących udział w ekscytującej wyprawie w przeszłość. Yuval, Zoe, profesor Saraswati, Cindy i Bill, detektyw Lopez i Doktor Fikcja starają się dociec, w jaki sposób rewolucja neolityczna na zawsze zmieniła ludzkość. Przebiegły Mefistofeles podpowiada, jak usidlić ludzi, król Hammurabi stanowi prawo, a Konfucjusz wyjaśnia, na czym polega harmonia społeczna. Gościnnie występują Thomas Jefferson, Scarlett O'Hara, John Lennon oraz Margaret Thatcher.

Dla tych, którzy dobrze znają książki Harariego, i tych, którzy nie zajmują się na co dzień nauką czy historią, ale cenią dowcip i inteligentną rozrywkę. Każda z części czterotomowej serii może być czytana osobno.

Informacje dodatkowe o Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-11-03
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Sapiens: A Graphic History, Volume 2: The Pillars of Civilization

Tagi: Publikacje popularne - przyroda bóg

Kup książkę Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji

Sapiens. Opowieść graficzna. Filary cywilizacji - opinie o książce

Od zwierząt do bogów
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Od zwierząt do bogów

Multidyscyplinarna, przekrojowa książka popularnonaukowa obejmująca historię ludzkości od wyewoluowania gatunku homo sapiens w plejstoceńskiej Wschodniej...

Homo deus. Krótka historia jutra
Yuval Noah Harari0
Okładka ksiązki - Homo deus. Krótka historia jutra

Przyszłość homo sapiens? Nie, to już nasza teraźniejszość! Bestsellerowa książka Harariego z nową przedmową autora. Do czego doprowadzi nas pogoń...