Sarkofag

Tom 3 cyklu Zuzanna Lewandowska

Mecenas Zuza Lewandowska powraca! Tym razem Zuza Lewandowska musi się zmierzyć z nierozwiązaną sprawą sprzed lat. Chodzi o tajemnicze zaginięcie kolegi jej ojca. Sprawa na pozór prosta zaczyna się gmatwać. Giną kolejni ludzie, krąg podejrzanych zaczyna się powiększać. Tym razem charakterna pani mecenas musi się zmierzyć z nie tylko z duchami przeszłości, ale również ze służbą bezpieczeństwa. Czy i tym razem uda jej się rozwiązać zagadkę kryminalną? Czy znów ośmieszy kapitana Mariańskiego? Czy niepokorna papuga Zgaga w końcu znajdzie swojego poskromiciela? SARKOFAG to powieść oparta na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

Informacje dodatkowe o Sarkofag:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2019-01-02
ISBN: 9788366195363

Kup książkę Sarkofag

Sarkofag - opinie o książce

Kryminał na przyzwoitym poziomie. Jednak nic  w nim nie ma takiego, żeby powrócić lub jakoś szczególnie zapamiętać.Przyawoita rozrywka.

Dzięki audiobookom idę jak burza przez serię z papugą. Jacek Ostrowski stworzył całkiem sympatyczną serię, której słucha się świetnie dzięki lektorce, Ewie Abart. Polecam na relaks!

"Sarkofag" to trzeci tom serii przygód mecenas Zuzanny Lewandowskiej. Prawniczka od zawsze żyła w cieniu słynnego ojca adwokata. Teraz postanowiła ruszyć ostatnią sprawę, której jej ojciec nie zdążył rozwiązać przed śmiercią. Zaginięcie przyjaciela starego prawnika pozostało sprawą tajemniczą, o której każdy ze związanych z nią osób miał własne zdanie. Żona zaginionego jest przekonana, że mąż ruszył w świat z inną kobietą, jednak jego koledzy są pewni, że to właśnie małżonka zakończyła żywot ich kumpla.

Drugi wątek związany jest z prywatnym życiem Zuzy. Na jej posesji zostaje znaleziony trup. Kobieta usilnie próbuje dowiedzieć się, czy rzeczona ofiara jest z nią spokrewniona i jakie były jej losy, no i, rzecz jasna, skąd wzięła się na jej posesji. Co wyniknie z jej prywatnego śledztwa?

Ciekawe jest to, że opisywana sprawa miała miejsce naprawdę. Notatki kapitana Mariańskiego wywołują parsknięcia śmiechem za każdym razem, kiedy się pojawiają. Stan umysłu opisywanej tutaj milicji pozostawia wiele do życzenia :D

W tym tomie poznajemy trochę więcej faktów z życia pani mecenas. Jest duuużo Zgagi i jej fantastycznych i bardzo wulgarnych tekstów, trochę Borysa i pogmatwane sprawy, które usiłuje rozwiązać Zuza. Idealna i niewymagająca lektura na wieczór, na dobry humor i odpoczynek po ciężkim dniu.

Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Ostatnia wizyta
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Ostatnia wizyta

5 czerwca 1970 roku na trwałe zapisał się w historii polskiej kryminalistyki. Tego dnia doszło do tajemniczego porwania.Sprawa już od początku budziła...

Posiadłość w Portovénere
Jacek Ostrowski0
Okładka ksiązki - Posiadłość w Portovénere

Jeśli masz czyste sumienie - śpij spokojnie. Jeśli jednak wyrządziłeś zło, uważaj. Przeszłości nie da się wymazać. Grzechy nie zostaną odpuszczone. Nie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;