Sceny z życia ludzi

Życie to coś więcej niż spis zmarnowanych szans

Współczesna Polska. Jedna noc, jeden dzień, kilkadziesiąt godzin. Dziesięć opowieści o ludziach z różnych środowisk, którzy za chwilę dokonają najtrudniejszych w życiu wyborów. Matka samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna, mieszkaniec domu spokojnej starości terroryzowany przez współlokatora, narkomanka uciekająca przed widmami przeszłości, bezdomny, do którego nieoczekiwanie uśmiechnie się los… Niemal pokonani przez życie, sfrustrowani, rozgoryczeni, ale wciąż walczący o siebie i swoje miejsce w świecie.

„Sceny z życia ludzi” to poruszające historie o tym, co może się wydarzyć, gdy człowiek postępuje wbrew człowiekowi. Historie o tym, że z takiej konfrontacji ludzkich postaw nikt nie wyjdzie bez strat, nikt nie zazna spokoju.

Informacje dodatkowe o Sceny z życia ludzi:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-05-26

Kup książkę Sceny z życia ludzi

Sceny z życia ludzi - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytam_najlepsze
czytam_najlepsze
Przeczytane:2023-06-25, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

Chcę Wam zaprezentować książkę jaką właśnie skończyłam czytać: "Sceny z życia ludzi" autor: Piotr Pawłowski.

Książka składa się z 10 opowieści o osobach z różnych środowisk, którzy muszą dokonać trudnych wyborów. Akcja książki rozgrywa się współcześnie w Polsce. Powyższy tytuł porusza temat tego co może się wydarzyć gdy człowiek postępuje przeciwko innemu człowiekowi. Znajdziemy tu między innymi historię narkomanki, która ucieka przed widmami przeszłości czy mieszkańca domu spokojnej starości, który jest terroryzowany przez współlokatora. Znajdziemy tu również historię bezdomnego, ukazującą to, że dobro wraca oraz samotnej mamy wychowującej niepełnosprawnego synka, do której po traumie jaką ją spotkała ktoś wyciąga rękę. Co mogę powiedzieć? Jest to jedna z tych książek, która sprawia, że mogą stanąć Wam w oczach łzy oraz skłoni Was do pewnych przemyśleń.

Jeśli lubicie nieszablonową i dającą do myślenia literaturę to tę książkę powinniście przeczytać.