reklama

Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2021-10-15
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788380654709
Liczba stron: 176
Tytuł oryginału: Zuflucht und Starke

Ocena: 0 (0 głosów)

,,Spotkałem prawdziwego anioła" - mówią mi czasem ludzie, którym towarzyszę w czasie kryzysu. Przychodzą im do głowy konkretne osoby, które im pomogły, które są z nimi w przeciwnościach losu. Są one pośrednikami siły do życia, ściągają niebo na ziemię i otwierają oczy na to, co w górze. Dzięki nim kręte drogi zamieniają się w proste.

Za jedną z najpiękniejszych i najwyrazistszych biblijnych historii o aniołach uważam Księgę Tobiasza. Odkryłem ją w trudnym okresie życia jako księgę mądrości życia dla mnie - zarówno jako osoby korzystającego z pomocy, jak i pomagającej innym. W przezwyciężeniu kryzysu pomagają w niej wiara i optymizm. Doświadczenia biblijnego bohatera dają mi oparcie - wewnętrznie rozdarty, odkrywam słowa otuchy, moja skarga staje się modlitwą, uaktywnia się moja wewnętrzna siła. To, co robię, nabiera sensu i czuję, że nie jestem sam. W schronieniu się u Boga i nabraniu nowej wewnętrznej siły uwidacznia się odporność wewnętrzna, zwana przez psychologów rezyliencją. Chciałbym, abyś odkrył te źródła siły dzięki poradom psychologicznym, doświadczeniom zapisanym w Piśmie Świętym i praktycznym sugestiom dotyczącym codziennego życia, choć niekiedy będzie to wymagało żmudnej pracy.

Peter Abel

Książka jest znakomitym narzędziem do wykształcenia w sobie umiejętności budowania siły wewnętrznej w oparciu o Biblię. Na podstawie Księgi Tobiasza (ale nie tylko) autor wypracował cały zestaw przeróżnych ćwiczeń duchowych, które pomagają nazwać problem, jaki nas spotyka, przeanalizować go i znaleźć odpowiednie rozwiązanie, czerpiąc z mądrości Biblii. Niezwykle podnosząca na duchu, wzmacniająca, budująca nasz dobrostan psychiczny i emocjonalny książka, dla każdej osoby w strapieniu, w potrzebie, ku pokrzepieniu serca.

Tagi: Duchowośc i przeżycia religijne

Kup książkę Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Schronienie i siła. Odkryj z Biblią nowe źródła swojej siły