Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej

,,Książka pełna wciągających historii i przykładów z życia. Metoda zarządzania projektami znana jako Scrum jest zapewne najszerzej wdrażanym narzędziem poprawiającym produktywność w firmach stosujących najnowocześniejsze techniki. Jeff Sutherland odniósł błyskotliwy sukces w swojej misji oddania tego narzędzia w ręce szerokiego świat biznesu - Eric Ries ,,New York Times", autor bestselleru ,,The Lean Startup"

,,Ta książka ma ogromną wartość praktyczną, która może przekształcić waszą firmę. Jeśli macie projekt, którego realizacja wymaga zaangażowania ludzi, pierwszym krokiem powinno być przeczytanie książki i postępowanie zgodnie z metodą Scrum". - Stephen Lundin, New York Times, autor bestsellera ,,Fish! A remarkable way to boost morale and improve results".

,,Po mistrzowsku mówi prawdę na temat komplikacji politycznych, które stają się przeszkodą na drodze do osiągnięcia jak najlepszych wyników pracy w jak najkrótszym czasie. Zapracowani specjaliści, których zapewne wciągnie ta książka, znajdą w niej nie tylko skuteczny podręcznik osiągania celu, lecz także wskazówki, jak nadać sens swojemu życiu".   - John Maeda, partner ds. projektów, Kleainer Perkins Caufield & Byers

,,Scrum jest lekturą obowiązkową dla każdego przywódcy, niezależnie od tego, czy wzmaga się na polu walki, czy na rynku. Wyzwania współczesnego świata nie pozwalają na luksus powolnej, nieefektywnej pracy. Sukces wymaga ogromnej szybkości, wielkiej wydajności oraz niezachwianego zaangażowania w osiągnięcie wyników. Innymi słowy, sukces wymaga Scruma" - Generał Barry McCaffrey

,,Wciągające, przekonywujące i niezwykle praktyczne... Trudno robić postępy, gdy się wyraźnie nie widzi własnych ograniczeń. Sutherland daje nam lupę pozwalającą to naprawić. O dziwo, ta książka nie tylko ułatwia nam życie w pracy i domu, lecz także czyni je lepszym i szczęśliwszym"-  Shawn Achor, New York Times, autor bestsellera ,,Before Happiness And The Happiness Advantage

Informacje dodatkowe o Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2015-10-02
Kategoria: Informatyczne

Kup książkę Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej

Scrum. Czyli jak robić dwa raz więcej, dwa razy szybciej - opinie o książce

Książka ciekawa, aczkolwiek nie tego się spodziewałam. Opisuje historię powstania metodologi, powodów, pokazuje "dlaczego to działa", ale zostawia czytelnika z niedosytem i pytaniem "jak?".

"Scrum ma korzenie w świecie oprogramowania, jednak obecnie obejmuje mnóstwo innych obszarów, gdzie wykonywana jest praca. Rozmaite firmy wykorzystują go w każdej niemal dziedzinie – od budowy rakiet i zarządzania płacami po rozwijanie zasobów ludzkich, od finansów po inwestycje, od rozrywki po dziennikarstwo".

Nie lubię poradników, ale ta metoda mnie zaintrygowała. Warto ją przetestować na niwie prywatnej, a może wdrożyć w pracy?

Autor szczegółowo opisuje metody wdrożenia, zalety i procesy. Odniosłem jednak wrażenie, że brakuje istotnych informacji, co robić gdy ta efektywna metoda pracy zawodzi. Czyżby metoda była niezawodna? Muszę sprawdzić.

Scrum w praktyce
Jeff Sutherland0
Okładka ksiązki - Scrum w praktyce

Książka zachęca do wdrażania praktyk związanych ze Scrum również firmy nie-technologiczne. Scrum jest tajną bronią sukcesu takich firm jak Google...