Sekcja zw³ok. True crime. Historie z prosektorium

Ocena: 6 (1 g³osów)

Czy to prawda, ¿e Lee Harvey Oswald, domniemany zabójca prezydenta Johna F. Kennedy'ego, by³ rosyjskim agentem?

Dlaczego producent muzyczny Phil Spector zosta³ uznany za winnego zabójstwa Lany Clarkson, choæ wiele wskazywa³o, ¿e ofiara sama targnê³a siê na swoje ¿ycie?

Co wspólnego z okultyzmem mia³a s³ynna ,,trójka z West Memphis"?

Czy Vincent van Gogh pope³ni³ samobójstwo?

Na te pytania odpowiada doktor Vincent di Maio, który ma za sob± ponad 9000 autopsji. Otwieraj±c przed nami drzwi do prosektorium, zdradza tajemnice i ciekawostki, które zainteresuj± ka¿dego fana zagadek kryminalnych. Wraz z pisarzem Ronem Franscellem odkrywa wstrz±saj±ce historie zmar³ych, które bez pracy patologów s±dowych zosta³yby pogrzebane na zawsze.

Autorzy zapraszaj± nas do ¶wiata koronerów, przysiêg³ych, ¶wiadków i sêdziów. Pokazuj±, ¿e wymiar sprawiedliwo¶ci czasem nie radzi sobie z najbardziej skomplikowanymi kryminalnymi przypadkami, a jasne dowody zbrodni czêsto podlegaj± b³êdnej ocenie lub manipulacji.

Di Maio, by odkryæ prawdê, pozwala po raz ostatni przemówiæ swoim ,,pacjentom" na stole sekcyjnym.

Czy jeste¶ gotów, ¿eby wys³uchaæ, co maj± do powiedzenia?

Informacje dodatkowe o Sekcja zw³ok. True crime. Historie z prosektorium:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-02-08
Kategoria: Literatura faktu, reporta¿
Tytu³ orygina³u: angielski
T³umaczenie: ¦mietana Rafa³

Tagi: sekcja zw³ok true crime

wiêcej

Kup ksi±¿kê Sekcja zw³ok. True crime. Historie z prosektorium

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Sekcja zw³ok. True crime. Historie z prosektorium - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - kamilagielniak
kamilagielniak
Przeczytane:2023-09-08, Ocena: 6, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2023,

Medycyna s±dowa to jeden z (zaraz po patomorfologach) zagro¿onych gatunków lekarzy. Mimo, ¿e bardzo potrzebni to zaniedbani i niedocenieni. To ludzie, którzy pozwalaj± przemówiæ ofiarom w celu walki o sprawiedliwo¶æ. Ksi±¿ka ta wskazuje jaki obrót w sprawie potrafi dokonaæ lekarz s±dowy wskazuj±c na potencjalnie b³ache zmiany w interpretacji sekcyjnej. Ponadto reporta¿ jest napisany w bardzo przyjemny klarowny sposób, te 300 stron poch³ania siê w zatrwa¿aj±co szybkim tempie. Szczerze polecam dla osób, które chc± wiedzieæ jak wygl±da spojrzenie na ¶wiat przedstawiciela medycyny s±dowej.

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;