Sekta powraca

Tom 2 cyklu Sekta z Wyspy Mgieł

Druga część "Sekretu z wyspy mgieł".

Czy można wyzwolić się od sekty?

Sofia Bauman próbuje ułożyć sobie życie na nowo po dwóch latach zniewolenia w sekcie ViaTerra. Okazuje się to trudniejsze, niż mogłaby przypuszczać. Na co dzień spotyka się z uprzedzeniami i podejrzliwością ze strony otoczenia, a po nocach dręczą ją koszmary.

Franz Oswald, przywódca sekty, w areszcie oczekuje na sądową rozprawę. Jednak nie jest ani zaniepokojony, ani skruszony. Przy pomocy adwokata tworzy nową sieć, która rozciąga się daleko poza mury więzienia, a której jedynym celem jest zemsta na Sofii.

Kiedy Sofia decyduje się opowiedzieć światu o sekcie, jej życie zamienia się w koszmar. Jedyne wyjście to jeszcze raz zostawić wszystko i uciec. Ale Franz nie przebiera w środkach. Jego podejrzane kontakty wydają się obejmować całe otoczenie Sofii, sięgać ponad miasta, oceany i kontynenty.

Informacje dodatkowe o Sekta powraca:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2017-11-08

Kup książkę Sekta powraca

Sekta powraca - opinie o książce

Drugi tom Sekty z Wyspy Mgieł. Równie szokujący jak pierwszy. Historie są oparte na faktach tylko postacie fikcyjne, jednak i tak nie mogę pojąć jak jeden człowiek może być tak szalony, zły i mscìwy.  Nawet siedząc w więzieniu ma władzę nad ludźmi,  którymi porusza jak marionetkami.  Posuniesię do wszystkiego byle mieć władzę. Jednak niektórzy członkowie mają już dość takiego życia w ciągłym strachu że coś źle zrobią i spotka ich kara. Pragną uciec i prowadzić normalne życie.  W tym pomaga Simon, były członek sekty. Również pomaga Sofii, która zostaje porwana do dworu sekty. Kiedy Franz wychodzi z więzienia ma plan żeby ją porwać i zemścić się za to że wsadzila go do więzienia.  Jednak Simon wraz Benjaminem i Jackobem pomagają jej w ucieczce, a Franza czekają nieprzyjemności.  Z pozoru jego genialny plan odwraca się przeciwko niemu. Czy Sofia wreszczeułoży sobie życie i reszta członków sekty którzy uciekli? Mam nadzieję że tak . Ale dalsze losy będą w kolejnej części

Wydawać by się mogło, że kiedy uciekło się z sekty i doprowadziło jej lidera do odsiadki, koszmar się skończył. Jednak jak to bywa, często nieważne jest to, jakim się jest człowiekiem, ale za ile sznurków się umie pociągać. Franz powstaje jak feniks z popiołów i powraca jeszcze silniejszy, a wysiłki Sophii, by go zdyskredytować, zdają się tylko pogarszać sytuację.
Ponownie otrzymujemy lekcję tego, jak wyglądają mechanizmy funkcjonowania sekty. Pojawia się też więcej wglądu w głowy osób, które do niej należą. Wiele z nich nie może liczyć na oparcie ze strony rodziny, nie wiedzą też, jak by mieli sobie poradzić na zewnątrz i to w dużej mierze wyjaśnia ich obawę przed postawieniem się Oswaldowi.
Zgrzytem była dla mnie postać pani adwokat. Jej wątek co prawda świetnie pokazał, jak działa Oswald, ale było w niej coś niewłaściwego. Poza tym nie mam książce wiele do zarzucenia.

Sekta ViaTerra. Requiem na Wyspie Mgieł
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Sekta ViaTerra. Requiem na Wyspie Mgieł

Kontynuacja wątków z bestsellerowej serii o sekcie ViaTerra autorstwa szwedzkiej pisarki, która przez dwadzieścia pięć lat należała do Kościoła scjentologicznego ...

Biała krypta
Mariette Lindstein0
Okładka ksiązki - Biała krypta

Tajemny zakon, manipulacja, zniewolenie, bezsilność i siostrzana miłość Bliźniaczki Alex i Dani, odkąd w dzieciństwie zostały porzucone przez rodziców...