Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie ze stresem! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, dowiedzcie się, jak odzyskać spokój w codziennych, pełnych napięcia sytuacjach.

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!): spory na placu zabaw, marudzenie przy kolacji, nagłe wybuchy złości. Razem z Kubą i Leną dzieci poznają łagodne sposoby na obniżenie napięcia i odzyskanie energii. Krótkie ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć, czym jest samoregulacja i w jaki sposób podejście Self-Reg pomaga dzieciom i rodzicom odzyskać spokój w obliczu trudności i zadbać o relacje z innymi ludźmi.

Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców - to wszystko sprawia, że maluchom trudno jest poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli kosztem ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Reg to metoda samoregulacji, która pozwala poradzić sobie ze stresem, docierając do jego źródeł, a nie jedynie tłumić zachowanie, które z niego wynika.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak - ekonomistka, trenerka Self-Reg, coach. W czerwcu 2018 roku jako pierwsza osoba w Polsce uzyskała certyfikat Self-Reg drugiego stopnia (Facilitator) kanadyjskiego MEHRIT Centre. Mama trzech synów w wieku od niespełna dwóch do siedmiu lat. Prowadzi blog , który poświęcony jest dylematom świadomego macierzyństwa i narzędziom rozwoju osobistego rodzica, m.in. Self-Reg.

Informacje dodatkowe o Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-05-13
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 978-83-240-5131-1

Tagi: stres Presja

Kup książkę Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic małego dziecka (zwłaszcza w wieku przedszkolnym). Mojemu synkowi się bardzo podoba, lubi zawarte w niej opowieści, a część dla rodziców, poświęcona emocjom i sposobom radzenia sobie z nimi, jest naprawdę strzałem w dziesiątkę.
Każdy rodzic jest zestresowany i każdy rodzic często znajduje się w sytuacjach, z którymi sobie nie radzi (trudno zachować spokój, kiedy dziecko wpada w histerię z nielogicznych dla dorosłego powodów). Ta książka nie stanowi złotego środka i nie rozwiąże nagle czyichś wszystkich problemów, ale na pewno może pomóc. Serdecznie polecam.

Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę
Agnieszka Stążka-Gawrysiak0
Okładka ksiązki - Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, poznajcie proste sposoby na opanowanie się, gdy emocje...

Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci
Agnieszka Stążka-Gawrysiak0
Okładka ksiązki - Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

NAUCZ SWOJE DZIECKO, JAK RADZIĆ SOBIE Z CODZIENNYMI TRUDNOŚCIAMI. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na...