Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, poznajcie proste sposoby na opanowanie się, gdy emocje biorą górę.

"Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę" to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!):

- marudzenie przy kolacji,

- spory na placu zabaw,

- nagłe wybuchy złości o błahostki.

Razem z Kubą i Leną dzieci poznają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji.

Ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć podejście oparte na metodzie Self-Reg i ułatwiają korzystanie z niego na co dzień.

Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców - to wszystko sprawia, że trudno im poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli, ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Regulation to samoregulacja. Opracowana przez prof. Stuarta Shankera metoda Self-Reg pozwala opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia, a nie tłumić samo zachowanie, które z niego wynika. Dzięki niej mądrze wesprzesz swoje dziecko.

Do wspólnego czytania z rodzicami.

Agnieszka Stążka-Gawrysiak - coach, coach kryzysowy, mentorka, facylitatorka metody Self-Reg przeszkolona w kanadyjskim The MEHRIT Centre, autorka bloga . Prywatnie -- wysoko wrażliwa osoba i mama trzech synów. Wspiera inne wrażliwe osoby na drodze do życia nieobciążonego nadmiernym stresem i złością.

Informacje dodatkowe o Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 (78) książki 2020, Dla dzieci,

Książka zawiera opowiadania dla dzieci mające na celu nauczyć je samoregulacji swoich zachowań i emocji. Pomiędzy każdym opowiadaniem jest wstęp dedykowany do poczytania rodzicom.

Całkiem interesująca pozycja, w przeciwieństwie do książki amerykańskiego autora w tej tematyce dla dorosłych. Wyniosłam z niej więcej niż z dorosłej wersji.

Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci
Agnieszka Stążka-Gawrysiak0
Okładka ksiązki - Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

NAUCZ SWOJE DZIECKO, JAK RADZIĆ SOBIE Z CODZIENNYMI TRUDNOŚCIAMI. Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi odkryj proste sposoby na...

Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic
Agnieszka Stążka-Gawrysiak0
Okładka ksiązki - Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic

NAUCZ DZIECKO, JAK CZUĆ SIĘ DOBRZE W ŚWIECIE PEŁNYM RÓŻNIC! Razem z przedszkolakami Kubą i Lenką oraz ich przyjaciółmi poznajcie historie, które pokazują...