Sen zielonych powiek

Sen Zielonych Powiek to niezwykła i wyjątkowa powieść o dojmującym bólu, sile miłości i dobroci. To poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o granicę między normalnością a tym co powszechnie uważane jest za nienormalne. Greta jest kobietą sukcesu, wdzięczną za, jak sama mawia, kapitalistyczne błogosławieństwo dziesięciogodzinnego dnia pracy. Nie angażuje się uczuciowo, odpowiadają jej krótkie, niezobowiązujące związki. Ma pełną kontrolę nad wszystkim co jej dotyczy. Dlaczego zatem nie pamięta, i nie chce pamiętać, co sprawiło, że uciekła od poprzedniego życia? "Teksty Edith usłyszałam na warsztatach twórczego pisania. Zachwyciły mnie wyobraźnią i niezwykłym językiem. Jej pierwsza powieść okazała się jeszcze bardziej intrygująca. Czekam na następne". Danuta Dowjat

Informacje dodatkowe o Sen zielonych powiek :

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-60383-34-6
Ilustracje:Iza Szewczyk

Kup książkę Sen zielonych powiek

Sen zielonych powiek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Ciekawa powieść psychologiczna, niebanalna fabuła, stopniowe wprowadzanie czytelnika w tajemnicę głównej bohaterki. Zaskakująca i poruszająca.

Ta powieść ma coś w sobie tajemniczego, ulotnego, niesprecyzowanego i od początku wiemy, że to co się wydarzy w książce to nie będzie byle co, tylko będzie to uderzenie jak "obuchem w łeb".

Autorka daje nam popalić, ciągłym domyślaniem się"ale o co tak naprawdę chodzi" , jak się ma początek powieści do tego co dzieje się teraz? gdzie jest "pies pogrzebny"?. Bo to że jest to wiemy na pewno.

Swietnie się ją czyta. Napisana prostym językiem. Zabawna i ujmująca. Bardzo życiowa.

A koniec....dosłownie ostatnie jedno zdanie to właśnie ten "pies" o którym wcześniej wspomniałam. Sprawi , że zatrzymacie się na chwilę i zastanowi, zachwyci , a część z Was pewnie pod nosem szepnie" nie wierzę".

Wspaniała i zaskakująca.

Łowcy wielorybów
Edyta Szałek 0
Okładka ksiązki - Łowcy wielorybów

Flora traci ojca. Jego śmierć działa niczym katalizator wyzwalający zmiany w całej wielopokoleniowej rodzinie. Bo los Flory jest nierozerwalnie związany...