Serce na walizkach

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Romans

Tom 1 cyklu Rozdroża

Małgorzata Piłat to kobieta żyjąca w związku, który dla otoczenia wydaje się idealny, lecz w rzeczywistości wyniszcza ją od środka, mimo że ma wszystko. Jej mąż już dawno zapomniał, że miłość składa się z drobnych rzeczy, a nie z góry pieniędzy, które zdobią ich konta. Co zrobi Gośka, gdy na jej drodze stanie mężczyzna, przy którym poczuje się znów sobą, kochana i szczęśliwa? Czy zatraci się w obcych ramionach, czy będzie trwać na straży swojego małżeństwa? Tyle pytań... A odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki, w książce Serce na walizkach.

Kup książkę Serce na walizkach

Opinie o książce - Serce na walizkach

Przyszedł czas na recenzję kolejnego romansu! Już sama okładka wskazuje na to, że jest to przyjemna powieść, po którą z wielką przyjemnością sięgnie każda kobieta. Jego tytuł, czyli "Serce na walizkach" K.A. Figaro, ma dużo wspólnego z podróżami, ponieważ jest on pierwszym tomem serii "Bezpośredni lot do szczęścia". Jeśli jesteście ciekawi, z jakimi ciężkimi życiowymi dylematami musi mierzyć się główna bohaterka tej książki, będąc na wyjeździe służbowym w pięknej Portugalii, to zapraszam do czytania!

Małgorzata Piłat z pozoru ma wszystko, czego potrzebuje. Ma pracę, którą lubi, pieniądze, luksusowy samochód oraz męża, z którym tworzy "idealne małżeństwo". Nie jest ona jednak szczęśliwa, ponieważ tak naprawdę czuje się bardzo samotna w swoim małżeństwie. Od jakiegoś czasu nie układa jej się zbyt dobrze z jej mężem, dla którego liczy się tylko praca, przez co Małgorzata jest nieszczęśliwa... Pewnego dnia udaje się ona w podróż służbową do Portugalii, gdzie poznaje swojego klienta Raula, który jest bardzo przystojny. Z czasem między obojgiem tworzy się chemia. Czy Małgorzata, której pełne namiętności życie uczuciowe zostało uśpione, nawiąże bliższą relację z Raulem? Czy zawalczy o swoje małżeństwo i pozostanie wierna swojemu mężowi?

W książce występuje narracja pierwszoosobowa, narratorem jest Małgorzata, która jest też główną bohaterką. Rozdziały są krótkie, więc książkę tę czyta się szybko. Dzięki przyjemnemu stylowi pisania autorki, który bardzo przypadł mi do gustu, początek bardzo mnie zainteresował, nie potrzebowałam wiele czasu, aby wkręcić się w tę książkę. Jej środek był już trochę monotematyczny, kiedy to Małgorzata wyjechała do Portugalii, gdzie poznała Raula... Było tam wiele opisów pięknych luksusowych miejsc, gdzie ci dwoje spędzali ze sobą czas. Nie zabrakło oczywiście wielu romantycznych i erotycznych scenek, których, jak dla mnie było za dużo, ponieważ wyjazd ten trwał aż pięć dni, gdzie każdy z nich wyglądał prawie tak samo... Ogólnie nie był to najgorszy romans, jaki przeczytałam, ale nie należał też do najlepszych. Oprócz monotematycznych scenek opisuje on też samotność i nieszczęśliwe życie Małgorzaty, przed którą jest wiele pokus i która bije się ze swoimi wewnętrznymi myślami. Często odzywa się w niej głos rozsądku, czyli tej porządnej Małgorzaty, która mówi jej, że robi źle oraz glos serca, który chce, aby była szczęśliwa i za każdym razem usprawiedliwia jej postępowanie. Zakończenie książki jest otwarte, pełno w nim wzruszeń i nieszczęśliwych zdarzeń. Mam wielką ochotę sięgnąć po kolejny tom, ponieważ bardzo mnie to ciekawi, jak dalej potoczy się życie uczuciowe Małgorzaty, której w tej części nie zakończyło się zbyt dobrze...

"Serce na walizkach" jest bardzo przyjemnym romansem, który czyta się bardzo szybko, przy którym można się zrelaksować i miło spędzić czas. Po przeczytaniu tej książki, w której jest pełno erotycznych scenek, nie tylko pozostają rumieńce na twarzy, ale i świadomość, że pieniądze to nie wszystko, a będąc w małżeństwie, można się czuć bardzo samotnie, kiedy jedna z osób skupia się tylko o pracy i zapomina o miłości.

Twórczość autorki pokochałam przy okazji poprzednich jej książek, a ta jedynie zwiększyła moją miłość.
Małżeństwo bez miłości, a z rozsądku może być szczęśliwe, ale tylko do momentu, aż któraś z połówek nie spotka swojej prawdziwej drugiej połówki.
Pieniądze to w życiu nie wszystko, owszem bez nich ciężko żyć, ale jak się okazuje są jednak w życiu rzeczy ważniejsze.
Małgosia i Michał wydają się być parą idealną, ale gdy poznajemy ich bliżej, to okazuje się, że jednak jakiejś iskierki u nich brakuje, a czy można żyć całe życie i być szczęśliwym bez miłości....
Lekka, przyjemna i wciągająca książka, która idealnie nadaje się na resztki letnich wieczorów.

Avatar użytkownika - Kitty_01
Kitty_01

Książka całkiem w porządku, poprawna pod każdym względem. Dobrze wykreowani bohaterowie, którzy nie działają na nerwy. Dosyć ciekawa fabuła, ktorej nie spotyka się aż tak często w innych powieściach tego typu. Mimo to czegoś mi w niej zabrakło. Powieść sama w sobie jest całkiem dobra, ale nie porywa. Ot, lektura na deszczowy dzień.

Avatar użytkownika - KopciuszekXXI
KopciuszekXXI
Przeczytane:2021-08-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

TYTUŁ: "Serce na walizkach"

AUTOR: K.A. Figaro

WYDAWNICTWO: Lipstick Books

DATA PREMIERY: 02.06.2021

"Życie jest krótkie, a małżeństwo z kimś, kogo się nie kocha, bardzo długie."

Książkę polecam każdemu, kto czuje się nieszczęśliwy lub zgubiony w swoim związku. By spojrzał na swoje życie z innej perspektywy, i możliwe że znalazł siły oraz motywację aby coś zmienić ❤️

Małgorzata, to kobieta która z pozoru ma wszystko. Pracę, pieniądze i męża. Niestety jej małżeństwo nie do końca ją satysfakcjonuje. Dawna namiętność ustąpiła miejsca obojętności i samotności. Jej mąż całe dnie pracuje, a gdy wraca nie zwraca większej uwagi na kobietę. Od zbliżeń wymiguje się zmęczeniem, upałem, bądź inną błahą sprawą. Ich małżeństwo w oczach rodziny ma być idealne, lecz daleko mu do takiego. Michał często obraża Małgosię, że jest gruba albo nie dostatecznie idealna. Czarę goryczy przelewa fakt, iż mężczyzna nie chce mieć dzieci a także jego zapominalstwo...

Kobiecie również nie układa się z rodzicami. Jej relacje z matką są napięte. Jedynie z ojcem może normalnie porozmawiać. Przez przypadek dowiaduje się o kłopotach rodziców. Czuje się tym wszystkim przytłoczona...

Od losu jednak dostaje szanse. Lot do Portugalii w celach biznesowych. Ma poznać klienta, jego oczekiwania i znaleźć w Polsce tereny na jego inwestycje. Cały wyjazd ma za zadanie pomóc jej zapomnieć o problemach w domu. Wszystko byłoby proste, gdyby nie fakt, iż klientem jest pewien bardzo przystojny mężczyzna...

Czy Małgosia złamie zasady własnej etyki zawodowej, a także zdradzi męża? Co się wydarzy podczas tych 5 dni delegacji?

Mogę obiecać, że dzieje się dużo 😍 Historia Małgosi i Raula przyprawia o uderzenia gorąca 😈. Opis uczuć jest tak szczegółowy, że można się wczuć w emocje kobiety, i przeżywać razem z nią wzloty i upadki serca.

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. Małgorzata coś i tym wie. Lubi swój status społeczny, ale też dostrzega co zrobił on z jej małżeństwem. Książka opowiada o samotności w zawiązku, braku akceptacji i czułości. Każdy potrzebuje być zauważonym, docenionym i kochanym. Ale co, gdy tego nie otrzymujemy od osoby z którą żyjemy już od kilkunastu lat? A może dać to zupełnie obcy człowiek? Ulec pokusie i poczuć się ważnym, ale bić się z poczuciem winy? Czy może trwać w beznadziei życia ale zachować czyste sumienie? Wybór nie jest prosty, i każda opcja ma swoje skutki...

Powieść kończy się w ciekawym momencie. Nie mogę się doczekać, aby poznać dalsze losy Małgosi. Kibicuję, aby ułożyło się jej życie i w końcu zaznała szczęście. Nie patrząc na innych, a kierując się sercem ❤️

Jeszcze raz zachęcam do lektury.

Avatar użytkownika - NatSaczek
NatSaczek

Główna bohaterka Gosia, czuje się uwięziona w złotej klatce, którą sama sobie zgotowała. Bogaty mąż i wszelki dostatek nie zastępują jej jednak rodziny, o jakiej marzyła. Codzienna samotność, bycie obok i oschłość ze strony partnera sprawiają, że Gosia coraz częściej zastanawia się nad sensem trwania w tym związku. Jednak kobieta jest wobec siebie bardzo krytyczna i nie pozwala sobie na użalanie, z powodu, że "inni mają gorzej".

Dołóżmy do małżeńskich problemów jeszcze apodyktyczność matki, która krytykuje córkę na każdym kroku i chorobę ukochanego ojca- a okaże, się, że nagłe wysłanie Małgorzaty w delegację na drugi koniec świata, będzie dla niej najlepszym wyjściem. Tym bardziej, że w słonecznej Portugalii czeka na nią klient, który sporo namiesza 😉

Motyw złotej klatki i szukania samej siebie przebija się na pierwszy plan w tej książce. Powieść ta nie jest tylko lekkim erotykiem, ale dostarcza też materiału do przemyśleń.

Książka jest lekka w obiorze, okraszona pikanterią i sporą ilością scen erotycznych. Gorąca tutaj jest nie tylko portugalska aura.

Jeśli szukacie książki, nieco gorętszej, w sam raz na czytanie na plaży to zwróćcie uwagę na ten tytuł. Ja osobiście nie przepadam za erotykami, a jednak ta książka mi się spodobała

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Jeszcze nie czytałam tej pozycji, widzę jednak całą masę super opinii. Bardzo mnie kusi, aby ją zamówić. Polecacie?

Ptaszek wylatujących z klatki na nodze kobiety z okładki idealnie odzwierciedla sens i przesłanie książki. Autorka w cudowny sposób przedstawiła nam historię kobiety, która po mimo, że ma wszystko to czuje się samotna, nikomu niepotrzebna,niekochana i niedoskonała. Jej samoocena jest mega niska przez co te odczucia są potęgowane a ona sama czuje się w pięknym mieszkaniu jak ptak uwięziony w złotej klatce. Gdybym ja była na miejscu bohaterki już dawno zostawiłabym szanownego małżonka i spróbowałabym żyć po swojemu, zgodnie ze swoim sumieniem. Podziwiam osoby, które dla wygody znoszą upokorzenia,są odtrącane i często zdradzane. Ja nie potrafiłabym w takim związku tkwić.
Autorka ma lekkie, przystępne pióro, książkę czyta się szybko, stronica za stronicą biegnie w pośpiechu i nawet nie spostrzeżemy, że dotarliśmy do końca.
Gosia jest piękną, zgrabną dziewczyną, lubi swoją pracę i kocha swojego męża Michała. Niestety zaślepiona uczuciem nie zauważyła, że jej ukochany, traktuje ją jak rzecz, nie jest serdeczny i ciepły, krytykuje jej figurę, ubiór, zachowanie. Dziewczyna jest zszokowana i załamana po odkryciu tego. W tym samym czasie zbiega się wiadomość o chorobie ojca i wyjazd z pracy do Portugalii. Małgorzata w pięknym kraju poznaje klienta firmy Raula. Przy nim kobieta czuje się dziwnie, odczuwa silny pociąg i nie wie jak powinna się zachować.
Czy Gosia odnajdzie prawdziwe ja i zacznie żyć ciesząc się życiem? Może dalej podda się niszczycielskiemu tłamszeniu jej charakteru i pewności siebie przez Michała? Czy Portugalczyk ma dobre zamiary względem bohaterki? Jak zakończy się ta historia? Polecam tę książkę nie tylko na urlopowy czy wakacyjny wypoczynek ale jako lekturę obowiązkową. Autorka nas ostrzega by nie dać się zaszufladkować i znosić upokorzenia.Wszystkie jesteśmy piękne czy te z nadwagą i boczkami i te z talią osy. Nie należy żyć według czyich zachcianek i ideałów. Cieszmy się chwilą, akceptujemy siebie, nie doszukujmy się problemów i nie bójmy się mówić o tym czego my chcemy i róbmy wszystko tak byśmy były szczęśliwe. Nie próbujmy uszczęśliwiać kogoś na siłę, jeśli nie docenia naszych starań to widocznie na to nie zasługuje.

„Spojrzałam w jego oczy, z których nie byłam w stanie nic wyczytać. Niby znajome, ale jednak miały w sobie pewną tajemnicę, której nie zamierzał zdradzać, a której ja nie chciałam poznać.”

Idealnie luksusowe życie Gośki, tak na prawdę jest złotą klatką bez miłości, namiętności i emocji. Idealny apartament, idealne ciuchy, idealne samochody, idealnie wyglądający mąż - to tylko tak epicko wygląda z zewnątrz. Prawda kryje wielu bólu i obojętności.
W głębi - jej życie to pustka i pragnienie atencji, bliskości i niesamowitych orgazmów.
Nagłe zlecenie, wyjazd do Portugalii, bajecznie przystojny i gorący klient. Pięciodniowa delegacja sprawia, że Gośka staje się całkiem inną kobietą i tylko malutki głosik w jej głowie podpowiada, że nie powinna dać się temu ponieść…
Jest jednak problem, Raul nie uznaje odmowy, jego ciało i zachowanie przyciąga ją do tego stopnia, że pozwala mu na wszystko, na co on ma ochotę, a to co razem przezywają, nie da się porównać do niczego co kiedykolwiek przeżyła z mężem. Ostre i perwersyjnie gorące zbliżenia, multum seksualnej rozkoszy w pięknych miejscach, ale wszystko ma swoją cenę, za którą i Gośce przyjdzie słono zapłacić….

Książka, która spodobała mi się od pierwszych stron, a w miarę czytania rozpaliła gorącymi i pikantnymi momentami. Lekkie pióro autorki, ale też poświęcenie nie małej uwagi szczegółom i opisom, które ja osobiści w książkach bardzo lubię - stylizacji, wystroju wnętrz i wszechobecnego luksusu, a to wszystko połączone z nieszczęśliwym związkiem i wychodzi z tego niesamowita historia.

A jak jeszcze dodamy do tego duuuużo niesamowitego, niegrzecznego, wyuzdanego i pobudzającego naszą wyobraźnię, seksu z mega przystojnym i pewnym siebie obcokrajowcem,
to jest to pozycja obowiązkowa dla każdej niegrzecznej książko-maniaczki.

Przepiękna okładka i końcówka zapowiadająca drugi tom jest prawdziwą wisienką na torcie.
Ja osobiście, już nie mogę się doczekać, bo wiele niewyjaśnionych spraw i mniej przyjemnych wątków pozostawia niedosyt wrażeń.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

Cóż, znaczą pieniądze i szacunek w pracy, kiedy brakuje nam czasu na wspólne jego spędzenie. Właśnie taki dylemat przeżywa nasz bohaterka, która tęskni za własnym mężem. Niby razem doszli do wniosku, że postawią swoją kartę na karierę, jednak ona nie tak to sobie wyobrażała. Przenosząc się z małego mieszkania do niemal apartamentu gdzieś utraciła swoje szczęście i nie bardzo w takich warunkach potrafi się odnaleźć.
Małgosia jest bardzo atrakcyjną blondynką, która nade wszystko pragnęła, by ktoś się z nią liczył. By jej słowo, które ukierunkowuje w stronę męża padało na żyzną glebę, a nie odbijało się o kamień wpadając w pustkę. Jej dzieciństwo nie było łatwe, gdyż rodzicielka nie widziała w niej córki, a jedynie małego człowieczka, którego nie dosyć, że wszędzie było pełno, to jeszcze niczego nie potrafiła zrobić poprawnie. Przynajmniej w opinii jej matki. Obecnie marzy o ciepłych owianych miłością wieczorach, które chciałaby spędzić z drugą połówką. Niestety dostaje kubeł zimnej wody, gdyż mężczyzna wszystkiego się czepia. Jedynie w pracy jest warta więcej, więc nawet nie zastanawia się na wyjazd, kiedy szef jej go proponuje. Pewien bogaty klient życzy sobie jej obecności w Portugalii, a że nie ma nic do stracenia, to wyjeżdża. Tam poznaje przystojnego mężczyznę, który jest totalnym przeciwieństwem jej męża. Doświadcza wielkich wygód i życia ponad stan. Poznaje siebie samą na nowo i dochodzi do całkiem nowych wniosków.
Pikanterii dodają sceny erotyczne, które w niebanalny sposób są przedstawione. Ich emocjonalne opisy na nas przechodzą, więc nie czytajcie jej, kiedy nie będzie w pobliżu waszego mężczyzny:-)))
Finezyjną sprawą jest tutaj styl autorki, który uwodzi nas pierwszej strony. Poznając skrzywdzoną Małgosię, czytamy jakby to była opowieść naszej przyjaciółki, którą bardzo chcemy pocieszyć. Obarcza nas swoimi słabościami ukazując siebie jako bezbronną kobietę wartą pocieszenia. Czy jednak zmieni się pod wpływem pieniędzy? Czy ktoś zawróci jej w głowie na tyle, że postrada rozum i porzuci dawne priorytety?

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam,

Poznajemy Gośkę która na ogół prowadzi szczęśliwe życie. Pracuje oraz jest w związku małożeńskim z Michałem.
Ale za ścianami swojego domu bohaterka nie jest wcale taka szczęśliwa. Po latach malozenstwa czuje ze mąż się od niej oddalił, nie spędzają ze sobą tyle czasu co kiedyś. A w łóżku czuje się rozczarowana.
Kiedy dostaje propozycje tygodniowej podróży zawodowej postanawia wyjechać i tam poznaje Raula. Właściciel hoteli.
Który od samego początku będzie narzucał się bohaterce.

Zacznijmy od samej bohaterki ze poczułam do niej sympatie i ją rozumiałam chociaż w niektórych momentach miałam ochotę nią potrząsnąć. Jak do samego Michała traciłam nerwy co za chłop z choinki się urwał na pewno. Natomiast Raul wydawał mi się taki sztuczny taki maszynowy, jego postać mi się nie spodobała. Zbyt nachalny, za dużo , za szybko. Oraz brakowało mi trochę jego perspektywy może wtedy bym go bardziej zrozumiała. A czytając jego wypowiedzi w głowie miałam taka sztuczność postaci.
Pomysł na fabule podoba mi się i czytałam z zaciekawieniem. I pomimo że do każdego bohatera poczułam coś innego spodobało mi się to. Nie zakochałam się w bohaterach ale mam wiele emocji i odczuć do nich. Czekałam na moment aż bohaterka wyfrunie, uśmiechnie się szczerze. Ale gdy już tego szczęścia spróbowała Autorka sprowadziła nas na ziemię. Końcówkę czytałam z szokiem... ale jak gdzie dalsze strony co dalej ja chce dalej... Ale nadszedł moment przy ostatnim zdaniu ze pojawił się u mnie uśmiech i wiem że to będzie piękne

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Czy chociaż raz zastanawiałaś się, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś...? Czy czułaś się kiedyś zdeptana, oszukana, rozczarowana i odepchnięta przez męża? Czy żyjąc w idealnym związku, chociaż raz zatraciłaś obraz własnej siebie? Czy przez problemy i samo życie zapomniałaś o gorących i namiętnych chwilach w sypialni czy też o motylach szalejących w brzuchu? Co musiałoby się stać, abyś pozwoliła sobie na zapomnienie i uległa obcemu, bezwstydnemu i inteligentnemu nieznajomemu? Małgorzata Piłat to kobieta żyjąca w związku, który dla otoczenia wydaje się idealny, lecz w rzeczywistości wyniszcza ją od środka, mimo że ma wszystko. Jej mąż już dawno zapomniał, że miłość składa się z drobnych rzeczy, a nie z góry pieniędzy, które zdobią ich konta. Co zrobi Gośka, gdy na jej drodze stanie mężczyzna, przy którym poczuje się znów sobą, kochana i szczęśliwa? Czy zatraci się w obcych ramionach, czy będzie trwać na straży swojego małżeństwa?

Chyba zdążyliście zauważyć jak kocham fioletowy kolor? Okładka zatem z miejsca wpadła mi w oko, ale to, co najlepsze kryło się w środku. "Serce na walizkach" jest pierwszym tomem serii "Bezpośredni lot do szczęścia".

K.A. Figaro kreśli przed nami świat bohaterów, który jest namacalnie realny, jakby wyjęty z naszego życia. Ukazuje nam skutki, jakie niesie ze sobą rutyna, brak zainteresowania w związku, czy ślepy pęd za pieniądzem.

Michał, mąż Małgorzaty zupełnie nie zauważa żony, przez co ta czuje się niekochana, odrzucona, samotna, oszukana. Jej rozterki, ból, rozpacz I potrzeby bardzo szybko i mnie się udzieliły. W jakiś sposób rozumiałam tę kobietę, współczułam i kibicowałam, by dokonała właściwego wyboru. Jakie zatem skutki będzie miała jej znajomość z nowym mężczyzną?

"Cokolwiek zrobisz, będę cię kochał. Wybieraj mądrze i nie bój się żyć."

Podczas lektury pojawia się wiele różnych pytań i wątpliwości. Czy zawsze warto walczyć o związek, małżeństwo? Tu nie wystarczy, że tylko jedna osoba będzie się starać bardziej, by coś przetrwało. To tak nie działa, nie ma szansy się udać. Uczucie trzeba pielęgnować każdego dnia.  Związek polega na rozmowie o wszystkim i o niczym, na zrozumieniu, zaufaniu, wsparciu, okazywaniu sobie drobnych gestów czułości. Nie można robić tego wszystkiego, bo tak wypada, bo tak należy. Trzeba robić to z potrzeby serca.

"Czasem nie da się walczyć. Czasem należy coś puścić wolno, bo gdy zbyt mocno czegoś trzymamy, to sprawiamy sobie większy ból, doświadczany większej straty i ran, niż to jest tego warte."

W książce znajdziemy całe mnóstwo gorących scen erotycznych. Momentami bym powiedziała, że nawet zbyt dużo. Ale w sumie tego się spodziewałam, więc nie powinnam narzekać, prawda?

"Serce na walizkach" to powieść o słodko-gorzkim posmaku, która kusi nie tylko egzotycznymi klimatami, ale i tym, by postawić wszystko na jedną kartę. Jak postąpi Małgorzata? Wybierze życie w złotej klatce, czy może zaryzykuje, spakuje serce i poszuka lotu do szczęścia? Sprawdźcie!

Serce na zakręcie
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Serce na zakręcie

Kontynuacja książki ,,Serce na walizkach". Małgorzata Piłat próbuje poskładać swoje życie osobiste. Widmo minionego romansu odciska niezatarte piętno...

Bez tchu
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Bez tchu

Pełne emocji, wzruszeń i gorącego seksu zakończenie serii Rozchwiani. Czy Łucja i Dymitr będą w końcu razem? Czy córeczka połączy ich drogi, czy...

Dom marionetek
Natasza Socha