Próba życia

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-02-12

Tom 3 cyklu Rozchwiani

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Rozchwiani!

Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać, że Dymitr, osoba zimna jak lód, nie ma żadnych uczuć. Jednak marnieje z dnia na dzień. Tworzy swój własny świat, myśląc, że się w nim obroni. To jednak nie działa, mężczyzna wpada w obsesję, ucieka przed pomocą... Czy Łucja i Dymitr odnajdą do siebie drogę? Czy idealny podstęp wyjdzie obojgu na dobre? Otrzymają od życia wskazówki, lecz czy będą potrafili je odpowiednio odczytać? I czy cała ta sytuacja może skończyć się dobrze?

Próba życia niesie ze sobą olbrzymią dawkę emocji, nerwów i wyzwań...

Tagi: Proza erotyczna

Kup książkę Próba życia

Opinie o książce - Próba życia

Łucja przy pomocy Sebastiana postanowiła wyjechać zacierając za sobą wszelkie ślady. Odcięła się od całej swojej przeszłości, zarówno od tej, o której chciała zapomnieć, jak od tej, której odcinać nie chciała. Zerwała kontakty z najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi. Nikt nie wiedział gdzie wyjechała, ani nawet czy żyje. Była to jedyna możliwa droga w jej dalszym życiu, która pozwalała jej jakoś funkcjonować. Wyjechała do swojej kuzynki Lili, jednak jej życie nie od razu wróciło do normalności. Sebastian pomógł jej znaleźć pracę u swego przyjaciela, a w domu ciągle jeszcze zalewała się łzami. Na szczęście urodziła zdrową córeczkę, której dała na imię Ania, i która stała się całym jej światem, który pozwalał jej robić coraz to większe kroki w kierunku powrotu do normalności. Po urlopie macierzyńskim Łucja wraca do pracy i zostaje awansowana. Trafia pod skrzydła nowego dyrektora Alexa, który początkowo wydaje jej się być kolejnym zapatrzonym w siebie dupkiem, który wykorzystuje kobiety. Od razu na wstępie daje mu jasno do zrozumienia, że nie jest zainteresowana romansem, a już szczególnie z własnym szefem. Alex przyjmuje to do wiadomości, nie narzuca się, niemniej jednak skrycie podkochuje się w Łucji. Ich znajomość się rozwija, zaczynają się zaprzyjaźniać i darzyć większym zaufaniem. Dymitr natomiast nie potrafi się odnaleźć po odejściu ...

Losy Łucji i Dymitra po ich rozstaniu są przedstawione w bardzo wciągający sposób. Poznajemy tajemniczą i mroczną przeszłość Dymitra oraz wiele emocji, które bohaterzy przeżywają. Świetnie napisane dalsze losy z wyjątkowo zaskakującym zakończeniem, w dodatku nie po raz pierwszy!
Jeżeli ktoś poznał głównych bohaterów w poprzednich częściach to zdecydowanie zachęcam do poznania ich dalszych losów.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

PRÓBA ŻYCIA K.A. FIGARO to trzeci tom serii Rozchwiani w skład, której wchodzi jeszcze PROSTY UKŁAD i ZRANIONE UCZUCIA.

Głównymi bohaterami książki jest Dymitr i Łucja, a w tle poznajemy również Sebastiana (ojca Dymitra) oraz Alexa (nowego szefa Łucji).

Dymitr poznaje Łucję w firmie ojca, gdzie dziewczyna zaczyna pracę. Chłopak miał dość ciężkie przeżycia w dzieciństwie, w którym matka alkoholiczka i jej konkubenci pastwili się nad nim psychicznie i fizycznie. Dymitr nie wie, co to znaczy miłość matczyna. Jedynie ukochany pies Dino był dla niego całym światem. Dzieciśtwo niestety spowodowało,że w dorosłym życiu ciężko było mu zbudować zdrowy związek z normalnymi relacjami. Od zawsze uważał, że skoro matka go nie chciała i nie stroniła od coraz nowszych partnerów, to żadna inna kobieta nie zasługiwała na nic innego, jak na miano dziwki. Według niego każda była taka sama, była tylko kolejną panienką do towarzystwa, nic nie wartą. Gdy poznał Łucję, świat jakby na chwilę się zmienił. Nadal uważał, że to po prostu kojejna panienka do zaspokajania jego seksualnych potrzeb, jednak coś powodowało,że po burzliwym rozstaniu cały czas za nią tęsknił, śnił o niej, a w głowie miał tylko ją- Łucję i jej cytrusowy zapach skóry.

W trzeciej częsci serii dowiadujemy się, że Łucja postanawia uciec, zniknąć przed kochankiem po tym, jak Dymitr ją potraktował. Dziewczyna zachodzi w ciążę, a on wykrzykuje jej w twarz, że na pewno zdradziła go z jego bratem Igorem, bo on sam ma znikome szanse na bycie ojcem, po tym jak od lekarza dowiedział się ,że ma problem z płodnością. Dziewczyna znika...

Łucja- prosta dziewczyna pragnąca miłości, czułości i wsparcia w trudnych chwilach, po odrzuceniu przez kochanka postanawia, że zrobi wszystko, aby on już nigdy jej nie odnalazł i nigdy więcej nie upokarzał, jak dotychczas. Plan ucieczki choć doskonały, nie jest łatwy. Kobiecie pomaga Sebastian- ojciec Dymitra. Udaje jej się wylecieć do Hiszpanii,do swojej ciotecznej siostry Lily, gdzie pod zmienionym nazwiskiem podejmuje pracę u znajomego Sebastiana.Na świat przychodzi mała słodycz, owoc miłości, którą darzyła Dymitra- Ania.Nie da się ukryć, że dziewczynka jest bardzo podobna do ojca, ojca którego mała miała nigdy nie poznać. Dla Łucji wyjazd wiązał się z ogromną tęsknotą za rodziną, z którą nie miała kontaktu przez całą ciąże. Ania rosła, a dziadek Sebastian i siostra Lily dzielnie wspierali kobietę, by ta mogła w końcu zapomnieć o dawnej miłości i na nowo ułożyć sobie życie. W pewnym momencie udaje się... Po powrocie do pracy poznaje swojego szefa Alexa, który od początku jest nią zauroczony. Początkowo Łucja próbuje walczyć z pożądaniem i uczuciem, ale ta walka okazuje się być przegraną. Zakochuje się w mężczyźnie, który miał być tylko przyjacielem. Alex, który miał za sobą trudne małżeńśtwo od razu pokochał nie tylko ją, ale też i jej słodką córeczkę.

W czasie, kiedy Łucja po woli otwierała się na nowy związek, Dymitr cały czas nie odpuszczał, szukał jej, sam do końca nie wiedząc po co, bo cały czas uważał, że kobieta go zdradzała, a dziecko nie jest jego.Dymitr popadał w coraz większe skrajności. Upijał się, wciągnął się w hazard i co chwilę karmił się przygodnym seksem. Choć tak bardzo nienawidził Łucji, to jednocześnie nie potrafił o niej zapomnieć. Mężczyzna wynajmował dedektywów, ale żadnemu nie udało się odnaleźć Łucji, Sebastian- był lojalny.

Historia kończy się w momencie, kiedy upojony alkoholem i narkotykami Dymitr na jednej z imprez podejmuje się motocyklowych wyścigów. Do przewidzenia jest to, że źle to się skończy. Dymitr ginie, a Łucja? Łucja dalej próbuje zbudować nowy związek.

Nie dowiadujemy się, czy kobieta poznaje prawdę o depresji i wypadku Dymitra, możemy tylko przypuszczać, że Sebastian mógł coś jej powiedzieć, ale czy to nie skończyłoby sie kolejną katastrofą? Polecam całą serię ROZCHWIANI.

Cała ta seria nie powala czytelnika, jednak moja ciekawość zwyciężyła i musiałam sięgnąć po trzeci tom "Prostego układu". Ta część okazała się najnormalniejszą ze wszystkich ale za dużo tutaj się nie działo. Mało wątków akcji, powiedziałabym, że nawet nie ma żadnych.

Łucja wyjechała, zmieniła nazwisko, porzuciła za sobą swoją przeszłość i rozpoczęła życie na nowo w Hiszpanii. Dymitr za wszelką cenę chcę dowiedzieć się gdzie jest Łucja, jednak wychodzi mu to z marnym skutkiem. Coraz bardziej zaczynam nienawidzić tego faceta. Boi się przyznać do swoich uczuć, mimo, że chce odnaleźć dziewczynę to wyzywa ją od najgorszych. Mimo, że nie lubiłam Łucji w poprzednich częściach i uważałam ją naprawdę głupią dziewczynę, to w tej części jest mi jej po prostu szkoda. Przez jednego faceta musiała zostawić swoje poprzednie życie.

Ta część jest zupełnie inna od poprzednich. I mimo, że wieje tutaj nudą i nic praktycznie się nie dzieje to i tak jest najlepsza ze wszystkich. "Próba życia" pokazuje jak łatwo można zranić drugą osobę. Pięknie pokazana matczyna miłość Łucji do swojego dziecka chwyciła mnie za serce.

Koniec okazał się wielką niewiadomą. Pozostawia wiele pytań bez odpowiedzi. Dlatego trzeba koniecznie sięgnąć po kolejną część serii.

Trzeci tom to czas kiedy chcielibyśmy żeby wszystko zaczęło się układać i historia dobiegała końca, lecz życie jest przewrotne i nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli.
Łucja mieszka w Hiszpanii ze swoją siostrą Lily, tam rodzi śliczną córeczkę Anię która staje się dla niej całym światem. Pomimo tego że często myśli o Dymitrze stara się żyć normalnie, wychowuje córkę a po urlopie macierzyńskim wraca do pracy, często odwiedza ją Sebastian który jest idealnym dziadkiem, Łucji jedynie doskwiera brak kontaktu z rodzicami. Dymitr za to stacza się na dno, gra na pieniądze, pije i zalicza panienki jedna po drugiej, kłóci się z ojcem a z domu robi melinę, uważa że wszystkie jest winna Łucja.
Jeżeli liczyliście na szczęśliwe zakończenie to jeszcze nie teraz, chociaż szczerze po tej części chyba wolałabym żeby to już był koniec. Dymitr przez cały czas ani raz nie pomyślał o Łucji ciepło, wyzywa ją od najgorszych aż czasami trudno to czytać, wystarczyłoby raz napisać że jej nienawidzi i czytelnik na pewno by zrozumiał a nie pisać w każdym rozdziale tak okrutne słowa. Nie wyobrażam sobie teraz że po tym jak Dymitr zaliczył panienki z połowy miasta a do tego upokorzył i zwyzywał Łucje przy rodzinie i znajomych ona do niego wróci i będą razem.
Oczekiwałem czegoś więcej od tej z części i niestety się rozczarowałam, akcja toczy się w ciągu długiego okresu od roku do półtora i nie dzieje się tu nic spektakularnego, Łucja prowadzi życie jako samotna matka a Dymitr powraca do starego trybu życia. Ja nazwałbym ten tom taką książką poboczną towarzyszącą perypetiom miłosnym głównych bohaterów, do ich potyczek nie wniosła prawie nic, to wszystko można by streścić w dwóch rozdziałach i zacząć dopiero od tego jak na drodze Łucji staje nowy, przystojny mężczyzna.
Lubię jak od razu jasno napisane jest ile będzie części, tutaj nie wiemy czy kolejna będzie ostatnią czy może autorka wymyśli jeszcze kilka pobocznych historii które dadzą jej materiału na jeszcze kilka części, niestety wielu czytelników może to znudzić i porzucą czytanie nie poznając końca.

"Próba życia" to trzeci tom cyklu 'Rozchwiani'.

W poprzednich dwóch częściach mogliście poznać głównych bohaterów - Dymitra i Łucję oraz patrzeć jak ich znajomość rozkwita. Mogłoby się wydawać, że uratowanie przed gwałtem będzie początkiem wielkiej miłości czy też przyjaźni do końca życia. Niestety nic nie jest takie proste.. Wspólne spędzanie czasu oraz układ, który zaproponował Dymitr sprawiają, że dziewczyna zakochuje się w nim. To się nie podoba mężczyźnie. Dodatkowo pojawia się ktoś jeszcze - brat Dymitra, który zakochuje się bez pamięci w Łucji. Kobieta stoi na rozdrożu, nie wie co robić i co myśleć o całej sytuacji. Los jednak szykuje wielką niespodziankę naszym bohaterom. W trzecim tomie zobaczymy walkę miłości z nienawiścią. Mogłoby się wydawać, że Dymitr nie ma żadnych uczuć, lecz po zerwaniu wszelkich kontaktów z Łucją zaczyna staczać się. Zaniedbuje pracę, znajomych, pieniądze roztrwania w kasynach i na zabawach z 'dziewczynkami'. Można by rzec, że tworzy świat, w którym zamierza ukryć siebie i swoje prawdziwe uczucia. Kobiety traktuje przedmiotowo, ponieważ myśli, że każda z nich jest, tak jak to on mówi 'dziwką'. Mimo wszystko, w każdej z tych kobiet widzi Łucję. W życiu kobiety również nastąpiły wielkie zmiany. Zaczyna ona na nowo tworzyć swój świat. Za wszelką cenę chce zapomnieć o mężczyźnie, którego pokochała a który ją bardzo skrzywdził. Czy jej się to uda, skoro pewna mała osóbka ciągle będzie jej przypominała o ukochanym?

Czy drogi tych dwojga złączą się ponownie? Musicie sami przeczytać! PREMIERA KSIĄŻKI 12.02.2020

"Próba życia" to książka pełna emocji i zwrotów akcji. Niesamowicie wciąga! Ledwo co weźmiesz ją do ręki, a zaraz jesteś na ostatniej stronie! Przeczytana w niecałe dwie godziny!

Po przeczytaniu drugiego tomu Rozchwianych pt. "Zranione uczucia" wiedziałam, że sięgnę po kontynuację tej serii. Należało jednak troszkę poczekać, aż tylko się pojawi i gdy tak się stało, długo się nie zastanawiałam nad wzięciem jej w swoje ręce. Byłam bardzo ciekawa jak potoczyły się losy Łucji i Dymitra. I muszę przyznać, że autorka totalnie mnie zaskoczyła, takiego obrotu spraw się nie spodziewałam. Myślałam, że będzie to bardzo przewidywalna kontynuacja i nawet w głowie ją sobie ułożyłam. Niestety, a może jednak i bardzo dobrze, iż akcja powieści potoczyła się zupełnie inaczej, aniżeli ja sobie to wyobraziłam. Z pewnością to, jak potoczyły się losy bohaterów, było to dla mnie zaskoczeniem. Mnie osobiście, mocno by korciło - gdybym tylko była pisarką - aby jednak podczas pisania pójść w inną stronę, autorka jednak tego nie zrobiła. Czy dobrze? Z pewnością tak, gdyż dzięki temu nie otrzymaliśmy lektury, która jest przewidywalna. A sam koniec, tak jak i było w poprzedniej części, wywołał u mnie zdenerwowanie, bo jak można tak kończyć książki? Tego się nie robi czytelnikom! Teraz kolejny raz z niecierpliwością będę czekała na kolejny tom, gdyż historia Łucji i Dymitra tak zakończyć się nie może.
Powieść ta nie jest arcydziełem literackim, ale z pewnością jest jedną z tych, które wciągają i kończy się ją w jeden wieczór. Ciężko jest się od niej oderwać, choć momentami naprawdę wkurza. Przede wszystkim mocno podnosiły mi ciśnienie rozdziały Dymitra. Ten bohater wyjątkowo zraża do siebie czytelnika, a jednocześnie wzbudza w nim wiele emocji, między innymi budzi nadzieję, iż ten mężczyzna może się zmienić i jakimś cudem stanie się choć w małym stopniu innym człowiekiem, takim który będzie kochał i dbał o swoją ukochaną. Jednak czy w przypadku Dymitra tak właśnie się stało? Jego tok myślenia, jak również słownictwo, którym się posługuje może irytować, ale ja bardzo lubię, jak w lekturze są różni bohaterowie, z różnym charakterem, oraz którzy wzbudzają we mnie różne emocje. Rozdziały z Łucją bardzo mi się podobały i w tym przypadku również nie zabrakło palety przeżyć i wrażeń.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Prosty układ
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Prosty układ

Ekscytująca, pełna namiętności historia niedoświadczonej dziewczyny i zabójczo przystojnego, bogatego mężczyzny! Prosty układ to skrząca dzikim...

Zdjęłam buty i weszłam do pokoju Ani. Poczułam wyrzuty sumienia, że zostawiłam ją, żeby spotkać się z Alexem. Nie potrzebowałam w swoim życiu mężczyzny. Żadnego. Ostatecznie może przyjaciela, ale nikogo więcej.