Próba życia

Tom 3 cyklu Rozchwiani

PRÓBA ŻYCIA K.A. FIGARO to trzeci tom serii Rozchwiani w skład, której wchodzi jeszcze PROSTY UKŁAD i ZRANIONE UCZUCIA.

Głównymi bohaterami książki jest Dymitr i Łucja, a w tle poznajemy również Sebastiana (ojca Dymitra) oraz Alexa (nowego szefa Łucji).

Dymitr poznaje Łucję w firmie ojca, gdzie dziewczyna zaczyna pracę. Chłopak miał dość ciężkie przeżycia w dzieciństwie, w którym matka alkoholiczka i jej konkubenci pastwili się nad nim psychicznie i fizycznie. Dymitr nie wie, co to znaczy miłość matczyna. Jedynie ukochany pies Dino był dla niego całym światem. Dzieciśtwo niestety spowodowało,że w dorosłym życiu ciężko było mu zbudować zdrowy związek z normalnymi relacjami. Od zawsze uważał, że skoro matka go nie chciała i nie stroniła od coraz nowszych partnerów, to żadna inna kobieta nie zasługiwała na nic innego, jak na miano dziwki. Według niego każda była taka sama, była tylko kolejną panienką do towarzystwa, nic nie wartą. Gdy poznał Łucję, świat jakby na chwilę się zmienił. Nadal uważał, że to po prostu kojejna panienka do zaspokajania jego seksualnych potrzeb, jednak coś powodowało,że po burzliwym rozstaniu cały czas za nią tęsknił, śnił o niej, a w głowie miał tylko ją- Łucję i jej cytrusowy zapach skóry.

W trzeciej częsci serii dowiadujemy się, że Łucja postanawia uciec, zniknąć przed kochankiem po tym, jak Dymitr ją potraktował. Dziewczyna zachodzi w ciążę, a on wykrzykuje jej w twarz, że na pewno zdradziła go z jego bratem Igorem, bo on sam ma znikome szanse na bycie ojcem, po tym jak od lekarza dowiedział się ,że ma problem z płodnością. Dziewczyna znika...

Łucja- prosta dziewczyna pragnąca miłości, czułości i wsparcia w trudnych chwilach, po odrzuceniu przez kochanka postanawia, że zrobi wszystko, aby on już nigdy jej nie odnalazł i nigdy więcej nie upokarzał, jak dotychczas. Plan ucieczki choć doskonały, nie jest łatwy. Kobiecie pomaga Sebastian- ojciec Dymitra. Udaje jej się wylecieć do Hiszpanii,do swojej ciotecznej siostry Lily, gdzie pod zmienionym nazwiskiem podejmuje pracę u znajomego Sebastiana.Na świat przychodzi mała słodycz, owoc miłości, którą darzyła Dymitra- Ania.Nie da się ukryć, że dziewczynka jest bardzo podobna do ojca, ojca którego mała miała nigdy nie poznać. Dla Łucji wyjazd wiązał się z ogromną tęsknotą za rodziną, z którą nie miała kontaktu przez całą ciąże. Ania rosła, a dziadek Sebastian i siostra Lily dzielnie wspierali kobietę, by ta mogła w końcu zapomnieć o dawnej miłości i na nowo ułożyć sobie życie. W pewnym momencie udaje się... Po powrocie do pracy poznaje swojego szefa Alexa, który od początku jest nią zauroczony. Początkowo Łucja próbuje walczyć z pożądaniem i uczuciem, ale ta walka okazuje się być przegraną. Zakochuje się w mężczyźnie, który miał być tylko przyjacielem. Alex, który miał za sobą trudne małżeńśtwo od razu pokochał nie tylko ją, ale też i jej słodką córeczkę.

W czasie, kiedy Łucja po woli otwierała się na nowy związek, Dymitr cały czas nie odpuszczał, szukał jej, sam do końca nie wiedząc po co, bo cały czas uważał, że kobieta go zdradzała, a dziecko nie jest jego.Dymitr popadał w coraz większe skrajności. Upijał się, wciągnął się w hazard i co chwilę karmił się przygodnym seksem. Choć tak bardzo nienawidził Łucji, to jednocześnie nie potrafił o niej zapomnieć. Mężczyzna wynajmował dedektywów, ale żadnemu nie udało się odnaleźć Łucji, Sebastian- był lojalny.

Historia kończy się w momencie, kiedy upojony alkoholem i narkotykami Dymitr na jednej z imprez podejmuje się motocyklowych wyścigów. Do przewidzenia jest to, że źle to się skończy. Dymitr ginie, a Łucja? Łucja dalej próbuje zbudować nowy związek.

Nie dowiadujemy się, czy kobieta poznaje prawdę o depresji i wypadku Dymitra, możemy tylko przypuszczać, że Sebastian mógł coś jej powiedzieć, ale czy to nie skończyłoby sie kolejną katastrofą? Polecam całą serię ROZCHWIANI.

Informacje dodatkowe o Próba życia:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-02-12
Dodał/a opinię: Monika Stankiewicz

Tagi: Proza erotyczna

Zobacz opinie o książce Próba życia

Kup książkę Próba życia

Zdjęłam buty i weszłam do pokoju Ani. Poczułam wyrzuty sumienia, że zostawiłam ją, żeby spotkać się z Alexem. Nie potrzebowałam w swoim życiu mężczyzny. Żadnego. Ostatecznie może przyjaciela, ale nikogo więcej.

Bittersweet
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Bittersweet

Słodko-gorzki smak namiętności. Kolejne, porywające przygody Gai, Kostka i Mikołaja, bohaterów książki Pieprz i sól. Gaja po wstrząsającym odkryciu...

Prosty układ
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Prosty układ

Ekscytująca, pełna namiętności historia niedoświadczonej dziewczyny i zabójczo przystojnego, bogatego mężczyzny! Prosty układ to skrząca dzikim...