Serce na walizkach

Tom 1 cyklu Rozdroża

Ptaszek wylatujących z klatki na nodze kobiety z okładki idealnie odzwierciedla sens i przesłanie książki. Autorka w cudowny sposób przedstawiła nam historię kobiety, która po mimo, że ma wszystko to czuje się samotna, nikomu niepotrzebna,niekochana i niedoskonała. Jej samoocena jest mega niska przez co te odczucia są potęgowane a ona sama czuje się w pięknym mieszkaniu jak ptak uwięziony w złotej klatce. Gdybym ja była na miejscu bohaterki już dawno zostawiłabym szanownego małżonka i spróbowałabym żyć po swojemu, zgodnie ze swoim sumieniem. Podziwiam osoby, które dla wygody znoszą upokorzenia,są odtrącane i często zdradzane. Ja nie potrafiłabym w takim związku tkwić.
Autorka ma lekkie, przystępne pióro, książkę czyta się szybko, stronica za stronicą biegnie w pośpiechu i nawet nie spostrzeżemy, że dotarliśmy do końca.
Gosia jest piękną, zgrabną dziewczyną, lubi swoją pracę i kocha swojego męża Michała. Niestety zaślepiona uczuciem nie zauważyła, że jej ukochany, traktuje ją jak rzecz, nie jest serdeczny i ciepły, krytykuje jej figurę, ubiór, zachowanie. Dziewczyna jest zszokowana i załamana po odkryciu tego. W tym samym czasie zbiega się wiadomość o chorobie ojca i wyjazd z pracy do Portugalii. Małgorzata w pięknym kraju poznaje klienta firmy Raula. Przy nim kobieta czuje się dziwnie, odczuwa silny pociąg i nie wie jak powinna się zachować.
Czy Gosia odnajdzie prawdziwe ja i zacznie żyć ciesząc się życiem? Może dalej podda się niszczycielskiemu tłamszeniu jej charakteru i pewności siebie przez Michała? Czy Portugalczyk ma dobre zamiary względem bohaterki? Jak zakończy się ta historia? Polecam tę książkę nie tylko na urlopowy czy wakacyjny wypoczynek ale jako lekturę obowiązkową. Autorka nas ostrzega by nie dać się zaszufladkować i znosić upokorzenia.Wszystkie jesteśmy piękne czy te z nadwagą i boczkami i te z talią osy. Nie należy żyć według czyich zachcianek i ideałów. Cieszmy się chwilą, akceptujemy siebie, nie doszukujmy się problemów i nie bójmy się mówić o tym czego my chcemy i róbmy wszystko tak byśmy były szczęśliwe. Nie próbujmy uszczęśliwiać kogoś na siłę, jeśli nie docenia naszych starań to widocznie na to nie zasługuje.

Informacje dodatkowe o Serce na walizkach:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-06-16
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Serce na walizkach

Kup książkę Serce na walizkach

On nie był zwyczajnym człowiekiem, on był jakimś cholernym bożkiem, który stał dziesięć kroków przede mną w białej podkoszulce polo i krótkich dżinsach.

Ciągle coś mi mówiło, że robię źle, że nie powinnam, że coś jest nie tak, że wariuję. Jednak to ignorowałam.

Próba życia
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Próba życia

Trzeci tom bestsellerowego cyklu Rozchwiani! Życie porządnie dało w kość głównym bohaterom. Mogłoby się wydawać, że Dymitr, osoba zimna jak lód...

Prosty układ
K.A. Figaro0
Okładka ksiązki - Prosty układ

Ekscytująca, pełna namiętności historia niedoświadczonej dziewczyny i zabójczo przystojnego, bogatego mężczyzny! Prosty układ to skrząca dzikim...