Serce ognia

Tom 2 cyklu Przeklęci

Światło i mrok, dobro i zło. I walka o miłość, która zwycięży wszystko.

Profesor Maximus Kane nie może dłużej ukrywać uczucia do swojej oszałamiającej, tajemniczej uczennicy, Kary Valari. Jednak poddanie się pragnieniom niesie ze sobą konsekwencje gorsze niż tylko naruszenie kodeksu postępowania Uniwersytetu Alameda. Kara przeciwstawiła się własnemu przeznaczeniu. Teraz piekło się o nią upomina.

To sytuacja bez wyjścia, dopóki nie zostanie ujawniony sekret pochodzenia Maximusa.

Pomimo wszystkich wątpliwości i obaw mężczyzna musi przyjąć pomoc swojego enigmatycznego ojca, co oznacza pogodzenie się z dziedzictwem i przynależnością do dziwnego świata bogów i demonów. Ponieważ gdzieś w tym świecie - w tajemnicach okrywających przeszłość Maksimusa - ukryty jest klucz do uratowania Kary. A nic nie jest ważniejsze od ocalenia jej życia i ognia jej serca.

Niespodziewanego sojusznika profesor i uczennica znajdują w osobie matki Kary. Pod okiem światowej prasy Veronica opracowuje plan ochrony swojej córki, robiąc to, w czym jest najlepsza - rzuca na sprawę światło reflektorów. Czy bohaterom uda się kupić sobie czas i oślepić wrogów sławą Kary? A może nowa para Hollywood i łącząca ją zakazana miłość przyciągnie uwagę niewłaściwych osób?

Informacje dodatkowe o Serce ognia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Heart of Fire #2

Tagi: Tylko dla dorosłych bóg

Kup książkę Serce ognia

Serce ognia - opinie o książce

Kara i Maximus podjęli decyzję, od której nie ma odwrotu. Wszystko uległo zmianie, a konsekwencje tego co zrobili mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Pomimo tego, para nie zamierza się poddawać i desperacko chwyta się każdej nadziei, nawet tej najbardziej złudnej.

,,Serce ognia" to kontynuacja niezwykłej historii Kary i Maximusa. Książka była wciągająca i dobrze się ją czytało, ale podobnie jak w poprzedniej części, najlepsze było zakończenie. Główni bohaterowie mnie czasami irytowali, ale pomimo tego, polubiłam ich i mocno im kibicowałam. Ich losy były burzliwe i nadzwyczajne. Z pozoru oboje nie mogliby się bardziej od siebie różnić, jednak z czasem okazało się, że wiele ich łączy.

Na jaw wyszły głęboko skrywane do tej pory sekrety. Kara i Maximus po kilku ulotnych chwilach szczęścia, musieli zmierzyć się ze skutkami swoich decyzji. Ich zachowanie było dla mnie momentami totalnie niezrozumiałe. Niektóre sytuacje i postacie zostały przedstawione w zbyt karykaturalny sposób. Odnosiłam wrażenie, że niepotrzebnie przerysowani.

Seria ,,Przeklęci" na razie mnie nie zachwyciła. Ma kilka wad, ale jest w niej coś, przez co ma się ochotę poznać dalsze losy bohaterów. Autorkom z pewnością nie można zarzucić braku wyobraźni przy tworzeniu zwrotów akcji, bo te okazały się totalnie zaskakujące. Ja jestem ciekawa kolejnej części i mam nadzieję, że w niej wszystko się już wyjaśni.

Piorun. Czy można się mu oprzeć?
Angel Payne0
Okładka ksiązki - Piorun. Czy można się mu oprzeć?

Pracuję na nocną zmianę w pięciogwiazdkowym hotelu w centrum Los Angeles, często więc natykam się na różnych dziwaków. Nic jednak nie...

Klątwa burz
Angel Payne0
Okładka ksiązki - Klątwa burz

Skradzione przeznaczenie. Niemożliwe zadanie. Kara Valari złamała jedno z najwyższych praw podziemia i odbywa ostateczny wyrok. Ale nic - nawet konieczność...