Nieznany ojciec. Dzieciństwo w okrutnej biedzie. Przemoc.

Na pierwszej konferencji chrześcijańskiej pojawił się tylko dlatego, że wiedział o spotkaniu z szefem gangu z Nowego Jorku. Nie wiedział, że usłyszy świadectwo o niezwykłym doświadczeniu Bożej miłości. Nie przypuszczał, że jedna modlitwa sprawi, że jego życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Nie mógł podejrzewać, że kilka lat później będzie głosił świadectwo chrześcijanom w Libanie, zakładał wspólnotę i widział cuda w życiu zbuntowanych nastolatków - takich, jakim sam wcześniej był. Ale to nie jest tylko historia René-Luca. To historia o mocy Tego, który potrafi zmienić życie.

Historia René-Luca to wspaniałe świadectwo człowieka, który po trudnych doświadczeniach dzieciństwa dotknięty świadectwem Nicky'ego Cruza oddaje Bogu swoje życie jako nastolatek. To cudowna opowieść działania Boga i Jego prowadzenia przez ewangelizację do kapłaństwa. To dowód na to, że Bóg nie potrzebuje naszej doskonałości lecz gotowości.

Andrzej Sowa

Ksiądz René-Luc, opowiadając historię swojego życia, przypomina, że wszystko, co nas spotyka, mieści się w Bożym planie. Każda relacja, najtrudniejsza nawet historia, mroczna przeszłość, przepracowane sercem otwartym na obecność Boga, odkrywa przed nami zdumiewającą Prawdę, że Ojciec powołuje nas do życia z Miłości i zawsze ma dla nas plan.

br. Cordian Szwarc OFM

Stowarzyszenie Siedem Aniołów

Informacje dodatkowe o Serce pełne Boga. Historia człowieka porzuconego przez ojca, wychowanego przez gangstera, który po latach został kapłanem:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2019-09-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Dieu en plein cur

Tagi: bóg Biografie i literatura faktu

Kup książkę Serce pełne Boga. Historia człowieka porzuconego przez ojca, wychowanego przez gangstera, który po latach został kapłanem

Serce pełne Boga. Historia człowieka porzuconego przez ojca, wychowanego przez gangstera, który po latach został kapłanem - opinie o książce

"Serce pełne Boga" to nie tylko ciekawa autobiografia kogoś naprawdę nietuzinkowego, ale przede wszystkim piękne świadectwo dotyczące odnalezienia w życiu Boga, znalezienia w nim celu i świadomego oraz wiernego i odważnego realizowania kapłańskiego powołania w kraju, gdzie przyznawanie się do wiary jest wyszydzane a profanacje miejsc z nią związanych są częste i bardzo drastyczne.
Ksiądz Rene - Luc w swej autobiografii ukazuje jak Bóg prowadził go swoimi drogami nawet wtedy, gdy on sam tego jeszcze nie był świadomy. Dopiero po latach, wracając do lat swego dzieciństwa czy wczesnej młodości, spostrzegł ile znaków świadczyło o tym, że Bóg go wybrał zanim on go dostrzegł i przyjął do swojego życia...
Szczerze polecam, bo prawdziwie warto ją przeczytać i to nie tylko w celu większego uduchowienia się. A czyta się ją szybko i z przyjemnością ze względu na język jakim została napisana.