Seria Niefortunnych Zdarzeń: Akademia Antypatii

Tom 5 cyklu Seria niefortunnych zdarzeń

Drogi Czytelniku! Jeżeli szukasz opowieści o wesołych dzieciach, wiodących fajne życie w internacie, to poszukaj sobie jej gdzie indziej. Wioletka, Klaus i Słoneczko to dzieci inteligentne i pomysłowe, więc można by się spodziewać, że doskonale poradzą sobie w szkole. Ale nic z tego. Szkoła okaże się kolejnym niefortunnym epizodem w życiu Baudelaire'ów. Nie oszukujmy się: w rozdziałach tej książki czyhają na Baudelaire'ów uszczypliwe kraby, surowe kary, kapiący grzyb, egzaminy ze wszystkiego, koncerty skrzypcowe, WYCISK i system metryczny. Moim przykrym obowiązkiem jest nie sypiać po nocach, tylko badać i opisywać historię tych trojga nieszczęsnych dziatek, ale Wy należycie, być może, do tych szczęśliwców, którzy lubią się spokojnie wysypiać. Jeżeli tak, to powinniście chyba sięgnąć po inną książkę. Z poważaniem, Lemony Snicket

Informacje dodatkowe o Seria Niefortunnych Zdarzeń: Akademia Antypatii:

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Akademia Antypatii - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka866111
anka866111
Przeczytane:2023-07-30,

Przed rodzeństwem kolejna przeprowadzka. Tym razem okazuje się, że Wioletka, Klaus i Słoneczko nie mają więcej krewnych i dlatego trafiają do Szkoły Powszechnej imienia Prufrocka. To miało być miejsce, w którym po licznych nieszczęściach w końcu zaznają spokoju. No cóż, dość szybko okazuje się, że szkole daleko do ideału. Dyrektor jest mało sympatyczny, nauczyciele dziwni, a pewna uczennica staje się dla nich bardzo wredna. To nie koniec problemów, zamiast w internacie muszą zamieszkać w „Budzie dla sierot”, a jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się Hrabia Olaf. Na szczęście w tym wszystkim odnajdują też prawdziwych przyjaciół. Kogo? Co wymyśli Hrabia? Jak rodzeństwo poradzi sobie z kolejnymi przeciwnościami?

To już piąty tom serii, która nam zdecydowanie przypadła do gustu. Historia ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje podczas czytania. To książka, przy której można się i wzruszyć i pośmiać. Skierowana do młodego czytelnika, jednak uważam, że i ten całkiem dorosły będzie miał przyjemność z czytania.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

W książce znajdziemy ładne, czarno białe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Akademia antypatii. Seria Niefortunnych Zdarzeń. Tom 5” to ciekawa propozycja zarówno dla starszych dzieci, jak i dla dorosłych. My polecamy z wielką przyjemnością.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Moja ulubiona część z całej SNZ :)
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2023-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Moimi wrażeniami z lektury dzielę się na moim blogu, na który was serdecznie zapraszam :)

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

Z DESZCZU POD RYNNĘ

W końcu kolejne dwa tomy ,,Serii niefortunnych zdarzeń" pojawiły się we wznowieniu z filmowymi okładkami. Czekałem, bo spodobała mi się ta seria i te jej klimaty i doczekałem się. I super, bo nadal jest bardzo dobrze, bardzo przyjemnie, niby dla młodych, niby prosto, ale z klimatem, pomysłem i urokiem. Więc znów łyknąłem to na raz i znów pozostaje czekać na więcej. dobrze jednak, że Egmont zdecydował się na wznowienie.

Po wydarzeniach w tartaku rodzeństwo Baudelaire trafia do Szkoły Powszechnej imienia Prufrocka. Szkoła, internat, renoma... Co tu może pójść nie tak? Wszystko i to dosłownie. Bo internat to tragedia z blachy, dyrekcja i nauczyciele to porażka, z którą nikt nie chciałby mieć do czynienia, a tu jeszcze wraca hrabia Olaf i...

W Akademii Antypatii można zauważyć, że autor odbiegł od reguły zamykania fabuły danej książki w ramach aktualnego opiekuna oraz innych pojawiających się w danym tomie postaci drugoplanowych, na rzecz pociągnięcia dalej wątku trojaczków Bagiennych. Możliwe, że cięgi temu cykl przełamie dotychczasową formę dzięki czemu dla czytelnika kolejne losy sierot Baudelaire'ów będą mniej schematyczne, oczywiście autor nie zapomniał dodać kolejnej cegiełki do wątku tajemnicy Hrabiego Olafa.

Avatar użytkownika - Irja
Irja
Przeczytane:2018-11-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2017-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytam 52 książki w 2017 r.,
Seria Niefortunnych Zdarzeń: Wredna wioska
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Wredna wioska

W kolejnej opowieści o sierotach Baudelaire znajdują się rozpanoszone kruki, gniewny tłum, nagłówek prasowy, aresztowanie niewinnych osób...

Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo
Lemony Snicket0
Okładka ksiązki - Seria Niefortunnych Zdarzeń: Winda Widmo

W rozdziałach niniejszej książki Wioletka, Klaus i Słoneczko Baudelaire napotykają ciemne schody, wielką lipę, przyjaciół w potrzasku, trzy tajemnicze...