Seryjni.pl

Wydawnictwo: Phantom Books
Data wydania: 2021-11-15
Kategoria: Horror
ISBN: 9788366135765
Liczba stron: 236
Tytuł oryginału: Seryjni.pl
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Osiem opowiadań zainspirowanych życiorysami największych polskich seryjnych morderców. Zwyrodnialcy, gwałciciele, sadyści, kaci i mordercy. Bestie mordujące dla przyjemności, których czynami kierował chory umysł.
Maciej Szymczak przenosi nas do świata w którym każdy z nas może stać się ofiarą. Brutalne historie o różnym natężeniu klimatycznym, jednak dedykowane dla czytelników o mocnych nerwach.

,,Maciej Szymczak portretuje fikcyjnych morderców jedynie inspirujących się polskimi zbrodniarzami pozwalał sobie na estetykę slasherową, groteskową, horrorową, a nawet nie bał się się osadzić jednego opowiadania w konwencji weird fiction. Dzięki temu wyraźnemu podziałowi wykazał się pożądaną dla tej tematyki wrażliwością, a jednocześnie miał przestrzeń, by eksperymentować z naprawdę różnorodną formą literatury grozy. Są to bardzo ciężkie emocjonalnie utwory, w których najczęściej dramat ofiar i ich rodzin wychodzi na plan pierwszy. Co prawda dodaje do nich elementy fantastyczne, ale dzięki temu tworzy trafną i ponurą metaforę nieprzemijalności zła. W czasie ich lektury nie sposób uwolnić się od rodzącego się w głowie pytania, co byśmy sami zrobili, gdyby nasze dziecko lub inna bliska nam osoba padła ofiarą zwyrodnialca podobnego do tego, który jest opisywany przez autora?"

Tagi:

Kup książkę Seryjni.pl

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Seryjni.pl

Polska scena kryminalna obfituje w zdegenerowane i pozbawione jakichkolwiek uczuć indywidua. Seryjny mordercy, bestie bez litości katujące i odbierające życie. Maciej Szymczak stworzył krótki, ale satysfakcjonujący zbiór 8 opowiadań, inspirowanych życiem i dokonaniami słynnych polskich seryjnych morderców.

 

Zabij
Każdy kto mniej lub bardziej interesuje się rodzimą kryminalistyką, a w szczególności sprawami najsłynniejszych polskich bestii w ludzkiej skórze zna nazwiska takie jak Kot, Denke, Knychała, Kwaśniak. Ich zbrodnie po dziś dzień budzą strach i niedowierzanie. Seryjni.pl bazując na ich życiorysach (i jeszcze 4 innych) stworzył antologię krwawych zbrodni. Każde opowiadanie jest inne, mniej lub bardziej bliskie życiorysowi morderców, jednak doskonale oddające esencję ich brutalności i bezwzględności. Dynamiczne teksty, szybka akcja i różnorodność to elementy wpływające na pozytywny odbiór całości. Nawet jeżeli ktoś zna historię zbrodniarzy, to nie musi obawiać się nudy. Autor przygotował trochę ,,klasycznych" tekstów, ale znalazło się także miejsce na slasher czy mocne weird-fiction. Dzięki temu czytelnik dostrzega ich bezwzględność, wtapia się w spaczone umysły i odbywa podróż do najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Czyta się szybko i przyjemnie.

Link do opinii
Inne książki autora
Ostatni berserk
Maciej Szymczak0
Okładka ksiązki - Ostatni berserk

„Ostatni berserk” to mroczna opowieść fantasy osadzona w średniowiecznej Skandynawii. Po upadku pogańskiej rebelii Swena Blota berserkowie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy