Shades of Revenge

Tom 1 cyklu Cleveland MC

Chloe Eaton i jej brat Michael przez całe życie byli przekonani, że wyjazdy ich ojca są związane z delegacjami w pracy. Nie mieli pojęcia, że mężczyzna jest prezesem klubu motocyklowego. W dniu, kiedy dowiadują się prawdy, ich świat wywraca się do góry nogami.

Prezes mianuje syna na swojego następcę. Chłopak po skończeniu osiemnastu lat wyjeżdża. Chloe udaje się z tym pogodzić i prowadzi zwyczajne życie. Gdy kończy studia, snuje plany na przyszłość. Jednak jeden telefon od brata wszystko zmienia.

Dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec został zamordowany. Ta szokująca informacja sprawia, że Chloe staje się częścią motocyklowego świata, czego nigdy by się nie spodziewała.

Kobieta planuje zemstę na potencjalnym mordercy ojca. Żeby jej dokonać, będzie musiała zdobyć zaufanie Theo Bensona – wiceprezesa klubu Dark Knights.

Informacje dodatkowe o Shades of Revenge:

Kup książkę Shades of Revenge

Shades of Revenge - opinie o książce

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''Shades of revenge'' Magdalena Jachnik & Ewelina Kwiatek

✧ Moją pierwszą recenzją w tym roku, będzie opinia o książce, a właściwie serii, którą chcę poznać. Mam nadzieję, że uda mi się Was zachęcić do poznania bohaterów oraz ich losów. Nie od dziś wiadomo, że jestem fanką motywu MC i jak to ja obok tej powieści nie mogłam przejść obojętnie.

✧ ''Shades of revenge'' Jest piękną historią miłosną bikera do pięknej, młodej nieznajomej zupełnie niezwiązanej ze światem MC. Chloe Eaton i jej brat Michael przez całe życie byli przekonani, że wyjazdy ich ojca są związane z delegacjami w pracy. Nie mieli pojęcia, że mężczyzna jest prezesem klubu motocyklowego. W dniu, kiedy dowiadują się prawdy ich świat wywraca się do góry nogami.

✧ Kiedy zobaczyłam, nabór na recenzentów do drugiego tomu z serii Cleveland MC postanowiłam, że czas, abym zagłębiła się w temat. Czy żałuję? Nie. Tak, jak wspomniałam, wątki motocyklowe w książkach lubię i to się raczej nie zmieni. Powieść miałam na uwadze już od jakiegoś czasu i w końcu nadarzyła się okazja, abym do niej przysiadła. Cała historia jest bardzo przyjemna i taka, która wciąga od pierwszych stron. Jest jednak coś, co dla mnie potoczyło się zbyt szybko, a mianowicie chodzi tu o relację bohaterów, która rozwijała się w zastraszającym tempie, co mnie zaskoczyło. Natomiast dreszczyku emocji było dla mnie ciut za mało. Co więcej, pod koniec historii nie powiem, zeszkliły, mi się oczy. Odczułam, dokładnie to samo, co czuła główna bohaterka. Po skończeniu książki potrzebowałam czasu, aby uporządkować emocje. Więcej niż pewne jest to, że za jakiś czas sięgnę po kontynuację. Cóż mogę dodać, czytajcie! Powieść jest naprawdę świetna i mam nadzieję, że tak, jak u mnie spełni wasze oczekiwania czytelnicze.

✧ Fabuła: Nie rozciąga się, dostajemy bardzo dużo konkretów i nie trzeba na nie czekać, aż do połowy powieści. Brutalności też nie zabraknie, w pewnym momencie moje ciało pokryła gęsia skórka. Opowieść poznajemy, z kilku perspektyw, co jest bardzo fajnym zabiegiem w tego rodzaju historiach.

✧ Bohaterowie: Theo i Chloe da się polubić praktycznie od razu. Jednak przez większość książki będzie nam towarzyszyła główna bohaterka i to jej emocje będziemy odczuwać podczas naszej czytelniczej podróży. Theo też ma swoje demony, ale mimo to, jest świetną postacią tej powieści. Ta dwójka razem tworzy bardzo ciekawą mieszankę. Można odnieść wrażenie, że ich historia toczy się na ich własnych zasadach.

✧ Korekta: W każdej książce można natknąć się na literówki itd. Tu też się zdarzają, ale w bardzo małym stopniu.

✧ Narracja i okładka: Oprawa ciekawa i minimalistyczna. Zawsze zwracam na nią uwagę, jeśli w grę wchodzą bikerzy. Niezmiernie cieszy mnie także fakt, gdy już po pierwszej przeczytanej stronie wiem, że historia będzie przedstawiona w narracji pierwszoosobowej.

@legniczanka_z_ksiazka @ewelinkaa.91 jestem, mile zaskoczona. Ten gatunek jest bliski mojemu sercu dlatego, że jeśli w grę wchodzą, powieści MC, to lubię poznawać je z perspektywy różnych autorów. Szkoda, że tak mało lektur z tego gatunku można spotkać na rynku wydawniczym. Podróż z Waszym duetem zaliczam do udanej.

✧ Książka bierze udział w maratonie książkowym ze słowem. Zorganizowanym przez: @zagubiona_w_swiecie_marzen @zpasjadoksiazek @_create_my_dream_blog_

✧ Egzemplarz nie pochodzi ze współpracy i nie jest moją własnością.

✧ Ilość stron: 244

✧ Ocena: 8/10