Sidła

Mroczny thriller od autora takich hitów jak Łowca, Zwierz czy Kuśnierz. Na wrocławski komisariat policji zgłasza się młoda kobieta informująca o zaginięciu koleżanki. Obie bawiły się wcześniej w jednym z lokali. Służby rozpoczynają poszukiwanie zaginionej. W tym samym czasie znika kolejna kobieta, ale nikt jeszcze nie wiąże ze sobą obu zaginięć. Gdy w końcu zostają ujawnione zwłoki poszukiwanej, śledczy zwracają uwagę na podobieństwo ze zwłokami wyłowionymi z Odry kilka miesięcy wcześniej. Wydział zabójstw jest przekonany, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą. Rozpoczyna się walka z czasem, która ujawnia szokującą prawdę. Mordercą jest kobieta! Równocześnie, komisarz Sikora wraca do wątku związanego z łowcą, polującego na pedofilów. Jest przekonany, że podczas sprawy dopuszczono się zaniedbań i źle wskazano winnego.... Gdzie kryje się prawda i jakie tajemnice skrywa zabójczyni? Brutalne morderstwa, świat przesiąknięty zbrodnią i bohaterowie, których nie chcielibyście spotkać w prawdziwym życiu. Piotr Kościelny kolejny raz udowadnia, że jest mistrzem budowania wielowątkowej akcji, która nie zwalnia tempa ani na chwilę.

Informacje dodatkowe o Sidła:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-06-15

Kup książkę Sidła

Sidła - opinie o książce

Wieczorową porą zapraszam was na recenzję książki, która wywołała we mnie ogromne pokłady zachwytu do tego stopnia, że co bym nie napisała to będzie wciąż mało, aby fascynować się twórczością autora.A mowa tutaj o "Sidłach" Piotra Kościelnego.
Pragnę również dodać, że to moje pierwsze spotkanie z autorem, co nie zmienia faktu że czuję się wręcz w 100% spełniona.A rzadko bywa tak, że można mi dogodzić 😜🤭
Aby nie przedłużać nakreślę wam troszkę fabuły.
~Na wrocławski komisariat policji przybywa Sylwia, która po swojej imprezie urodzinowej nie może odnaleźć przyjaciółki.Kobieta zgłasza jej zaginięcie, policja zaczyna poszukiwana zaginionej.
W tym samym czasie, znika kolejna kobieta, ale nikt jeszcze nie wiąże ze sobą obu spraw.
Jednak kiedy śledczy odnajdują ciało jednej z zaginionych kobiet okazuje się, że jest bardzo podobne do zwłok wyłowionych z Odry kilka miesięcy temu.
Jakichkolwiek śladów brak, więc kto dopuszcza się tych morderstw?
~"SIDŁA" Piotra Kościelnego to prawdziwa uczta literacka dla fanów mocniejszej prozy, stąd nie bez powodu znalazła się adnotacja na okładce 18+ która jasno informuje że poziom brutalności mamy zapewniony na wysokim poziomie 👌
~ Już od początku swej historii, autor z wielką precyzją i niezwykłą skrupulatnością wprowadza nas krok po kroku, w mroczny, a zarazem nieziemsko brutalny świat, z psychodelicznym dusznym klimatem oraz zagmatwaną zagadką kryminalną.Pełną ostrych, barbarzyńskich, momentami nawet krwawych "obrazów zbrodni", co pozwala nam lepiej poznać działania oraz umysł groźnego psychopaty.
Dodatkowo dzięki szczegółowym opisom mamy możliwość poznania genezy rodzącego się zła, zła w ludzkiej postaci, które ewoluowało okaleczając i zadając ból swoim ofiarom.Tak właśnie poznajemy narodziny prawdziwego zwyrodnialca, degenerata, pozbawionego jakichkolwiek uczuć, które swoje podłoże zawdzięcza patologicznej, chorej rodzinie.
~ Oprócz zagmatwanej i zawiłej sprawy kryminalnej połączonej z dewiacją oraz świetnie nakreślonymi bohaterami, których nie koniecznie chcielibyśmy znaleźć na swej drodze, jak i zawrotnymi zwrotami akcji wraz z wielowątkową fabułą, niejednokrotnie przyjdzie nam się zmierzyć: z problemem przemocy domowej, brakiem dzieciństwa, miłości, syndromem Sztokholmskim, traumatycznymi przeżyciami, bolesnymi wspomnieniami, toksycznymi relacjami, depresją, lękami oraz homoseksualizmem (napisanym z klasą)
~Mogłabym tutaj pisać, tak bez końca, dlatego powiem wprost: czapki z głów!Czytajcie bo z pewnością książka wniesie się na wyżyny swojej popularności.
Fani "Czwartej małpy" J.D.Barkera, a nawet słynnych "Skradzione laleczek" będą miło ukontentowani z zawartości.Jak dla mnie bomba więc polecam dalej!Niech będzie tutaj o niej głośno! J.K.

Kontynuacja cyklu o Komisarzu Sikorze. Książka ma wszystko czego oczekuję od kryminału: mroczną atmosferę, niewyjaśnione zabójstwa, rosnące napięcie, ciekawy pomysł na fabułę i trochę zaskakujące zakończenie. A mimo to pierwsza książka z cyklu pt. "Łowca" podobała mi się bardziej.  Dla tej negatywnej bohaterki nie miałam ani joty zrozumienia chociaż początkowo wydawało się, że to mroczna przeszłość odcisnęła na niej tak wypaczone piętno. Czy rzeczywiście tak było? Jaki był motyw popełnianych zbrodni? Czy kogoś udało się uratować? Czy komisarz Sikora odnalazł się w życiu osobistym? To wszystko musicie sprawdzić sami.

Człowiek potrafi być zły do szpiku kości, jakby zamiast krwi, płynęła w nim czarna, skażona, lepka maź, oblepiająca wszystkie z narządów. Swoją toksycznością zmienia mózg w suchą gąbkę, a serce w głaz. Martwe wnętrze nie może mieć w sobie zdrowych ludzkich odruchów.

Piotr Kościelny kolejny raz zabiera nad w podróż, gdzie bestialskie zachowanie człowieka ujrzy światło dzienne, a śledczy muszą szybko znaleźć trop, aby zahamować lawinę zdarzeń. Najgorszym z wytycznych jest czas, który biegnie nieubłaganie, a sadysta nie ma zamiaru zwolnić.

Książkę poznajemy z kilku perspektyw. Detektywów i mordercy. Autor skupił się na ukazaniu nam człowieka obarczonego problemami, przyziemnym życiem i tak realnego w swoim byciu, iż możemy mieć wrażenie, jakbyśmy żyli pośród ich społeczności, mijali ich na ulicach każdego dnia i rozumieli, z jakimi życiowymi problemami na barkach muszą iść.

Morderca z pozoru jest zwykłym człowiekiem, który w swoim życiu przechodzi traumę ze strony osób najbliższych. Tam, gdzie powinien czerpać siłę i energię, dostaje coś odwrotnego - spaczenie i brutalność.

Fabuła w książce toczy się wielowątkowo, dzięki czemu akcja napędza się ze strony na stronę, z rozdziału na rozdział, a pośród całego tego chaosu są ludzie, którzy walczą ze swoimi słabościami i problemami życia codziennego. Z drugiej strony poznajemy portret psychologiczny mordercy, od początku, gdy buduję on swój charakter, drogę przez człowieczy los i potrzebuje poznać wartości, jakimi wypada się kierować.

Zachwiana harmonia sprawia, iż nie poznaje on nic, co jest cenne, jedynie tylko dostaje naukę okropieństwa, które przelewa w złości na innych.

Książkę z pewnością cechuje brutalność, spaczenie ludzkiego umysłu, więc nie jest to książka dla wszystkich. Sadystyczne elementy ,,zabawy" potrafią przyprawić o mdłości i ból głowy. Sam morderca twierdzi, że w tym przypadku śmierć jest wybawieniem.

Jest to kontynuacja ,,Łowcy", jednak odważę się stwierdzić, że książki można czytać oddzielnie, gdyż nawiązanie do pierwszej części nie jest horrendalnie wysokie, ale ze spokojem się w niej odnajdziemy.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Książka brutalna, pełna przemocy i sadystycznych opisów. Fabuła prowadzona jest dwutorowo. Mordercę znamy od początku. Poznajemy jego działanie i jednocześnie jak prowadzone jest śledztwo. Autor pokazuje rodzenie się zła na dalsze postępowanie morderczyni.  "Niemal każdej nocy Brygida była zaciągana do sypialni matki i musiała przyglądać się temu, co robił z nią Frank, albo aktywnie uczestniczyć w "zabawie". Musiała ssać Franka, musiała lizać matkę." "Żałuje, że cię urodziłam. Mogłam cię spuścić w kiblu. Tylko do tego się nadajesz. Jesteś gównem i jak gówno powinnaś wylądować w szambie." Zakończenie nie przekonuje mnie, cała wcześniejsza historia była spójna i raptem wszystko odwrócone do góry nogami. Policjanci prowadzący śledztwo wyraziści, mający swoje zalety i wady. Trochę za dużo pobocznych wątków odciągających od tego głównego. Z kolei pewne kwestie nie zostały wyjaśnione, jak choćby skąd morderczyni miała pieniądze na wszystko skoro nie pracowała.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-07-17, Ocena: 6, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2022,

Świetna.To prawdziwa uczta literacka dla fanów mocniejszej prozy, stąd nie bez powodu znalazła się adnotacja na okładce 18+ która jasno informuje że poziom brutalności mamy zapewniony na wysokim poziomie .
Od samego początku  historii, autor z wielką dokładnością i niezwykłą skrupulatnością wprowadza nas  w mroczny, a zarazem  brutalny świat, z psychodelicznym dusznym klimatem oraz zagmatwaną zagadką kryminalną.Pełną ostrych, barbarzyńskich, momentami nawet krwawych obrazów zbrodni, co pozwala czytelnikowi lepiej poznać działania oraz umysł groźnego psychopaty.Poznajemy tu bohaterów,których nie koniecznie chciałabym  znaleźć na swej drodze, są tu  niesamowite  zwroty akcji wraz z wielowątkową fabułą, gdzie niejednokrotnie przyjdzie się czytelnikowi zmierzyć z problemem przemocy domowej, brakiem dzieciństwa, miłości, traumatycznymi przeżyciami, bolesnymi wspomnieniami, toksycznymi relacjami, oraz homoseksualizmem ,który został napisany z klasą.
A zakończenie?No powiem ,że autor naprawdę się postarał,nie poszedł na łatwiznę,za co ogromne brawa.Polecam

Avatar użytkownika - LauraNico
LauraNico
Przeczytane:2024-01-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Wybór
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Wybór

Mroczny thriller, który zabierze cię w najbrutalniejsze zakamarki ludzkiego umysłu!Warszawa, lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku. Młoda dziewczyna wybiera...

Wybrany
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Wybrany

Wszystko jest możliwe, gdy do politycznego świata bez żadnego trybu wkracza... wybrany!Szeregowy polityk - Marek Szczucki - zostaje postawiony pod ścianą...