Układ

Ocena: 5 (2 głosów)

Radosław Grot – były komisarz wrocławskiego wydziału zabójstw, a obecnie prywatny detektyw w szponach alkoholizmu – otrzymuje sprawę, która będzie miała wpływ na jego dalsze życie.

Po pomoc do niego zgłasza się kobieta poszukująca zaginionego brata, dziennikarza śledczego, który w ostatnim czasie natrafił na temat szokujących powiązań lokalnej polityki, biznesu i grup przestępczych.
Grot, nie mając nic do stracenia, podejmuje się ryzykownego zlecenia i zaczyna nierówną, bezkompromisową walkę z miejscowym układem.


Czy detektywowi uda się odnaleźć zaginionego dziennikarza?
Kto pociąga za sznurki?
Kim jest tajemniczy pułkownik SB i jakie związki łączą go z Grotem?

Informacje dodatkowe o Układ:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382525960
Liczba stron: 464
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Układ

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Układ - opinie o książce

Moje drugie spotkanie z książką Piotra Kościelnego i było to spotkanie dosyć udane. To jeden z lepszych kryminałów, które ostatnio czytałam.
"Układ" to kryminał zawierającym w sobie wątek polityczny, lecz chociaż jest jest dużo, to myślę, że nie jest on najważniejszy.
Głównym bohaterem książki jest były policjant Radosław Grot, któremu kilka lat temu zawalił się cały świat. Na zlecenie szefa bandy zamordowano jego żonę i maleńkiego syna, tylko po to, żeby przestał węszyć w pewnej sprawie... Załamany Grot omal sam nie skończył ze sobą. Koledzy pomogli mu i zmobilizowali do tego, żeby założył biuro detektywistyczne. Jednak on, żeby nie pamiętać o swojej traumie, wpada w alkoholizm, żyje na krawędzi.


"Kiedyś był policjantem, jednym z lepszych w tym zasranym kraju.
Teraz był wrakiem człowieka. Kimś, komu na niczym nie zależy i na kim nikomu nie zależy."
Nieoczekiwanie otrzymuje zlecenie, które będzie miało istotny wpływ na jego dalsze życie. Joanna Zawadzka zleca mu odnalezienie swojego brata, który jest dziennikarzem śledczym. Nie można się z nim skontaktować i nie pokazuje się w pracy, a gdy się z nim wcześniej przelotnie spotkała, zdradził jej, że otrzymał od kolegi dość wstrząsające materiały wskazujące na powiązania działań polityków ze światem przestępczym. Od tamtej pory dziennikarz jakby zapadł się pod ziemię. Grot jest zaskoczony tym zleceniem, ale zdaje sobie sprawę z tego, że to chyba dla niego ostania szansa żeby odbić się od dna i zacząć żyć na nowo. Podejmuje się więc nieco dziwnego i ryzykownego zlecenia, bo przecież on nie ma nic do stracenia...
Wiktor, który przekazał Markowi szokujące dokumenty ma problemy w pracy. Jest tym zaskoczony, że ktoś go wrabia w tę całą aferę.


"Takich spraw w mieście i całym województwie było znacznie więcej. Materiały, które dostarczył Markowi Wiktor i które Kruszewski sam uzyskiwał z innych źródeł, tworzyły przerażający obraz układów polityczno-towarzysko-biznesowych."
Czy uda się detektywowi odnaleźć dziennikarza śledczego? Komu o dlaczego zależało na tym, żeby zniknął? 
Piotr Kościelny pokazuje na w tej książce rzeczywisty i dość brutalny obraz interesów robionych niby w białych rękawiczkach, gdzie nie ma miejsca na szacunek i sumienie, ważne są tylko układy i pieniądze.
Pracowałam jakiś czas w urzędach i wiem co nieco o tym, o czym pisze autor, chociaż na mniejszą skalę...
Polecam, bo naprawdę warto.

Link do opinii
Inne książki autora
Łowca
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Łowca

W świecie przesiąkniętym przemocą, ktoś postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę...Podczas kolonii w Karpaczu, dziesięcioletni chłopiec ginie...

Szymek
Piotr Kościelny0
Okładka ksiązki - Szymek

Wrocław, początek lat dziewięćdziesiątych. Piętnastoletni Szymon Dąbrowski popełnia samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy