Sięgnij ze mną gwiazd

Tom 2 cyklu Seria Nadmorska

Nadmorska plaża i dwoje poturbowanych ludzi, każde z własną piosenką. Czy wspólnie napiszą refren?

Po medialnej nagonce i krzywdzących oskarżeniach Ester, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, ucieka do Świnoujścia. Spaceruje po plaży, wsłuchuje się w skrzek mew i stara się zapomnieć o tym, co zostawiła za sobą.

Jacek też ucieka od wspomnień. Choć przeżył w życiu wiele pięknych chwil, spotkało go również ogromne nieszczęście, po którym trudno się pozbierać.

Odnajdują się przy falochronie: melancholijny facet z gitarą i smutna artystka, która od dawna nie występuje.

Czy okażą się dla siebie ratunkiem?

Agata Przybyłek kolejny raz zabiera nas nad morze, by przy dźwiękach fal opowiedzieć historię o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce, a nadzieja nigdy nie umiera.

Informacje dodatkowe o Sięgnij ze mną gwiazd:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-07-26

Kup książkę Sięgnij ze mną gwiazd

Sięgnij ze mną gwiazd - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książka "Sięgnij ze mną gwiazd" jest drugim tomem cyklu #serianadmorka i jak sugeruje nazwa przeniesiemy się razem z bohaterami do nadmorskiej miejscowości - Świnoujścia. Powieści można czytać w dowolnej kolejności, ponieważ opowiadają o innych parach bohaterów. W tej książce znajdujemy ciekawie zaprezentowany wątek muzyczny. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i przyznaję, że z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana i dobrze poprowadzona, a bohaterowie bardzo ciekawie i autentycznie wykreowani. To postaci, które tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. Historia została przedstawiona oczami obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się mierzą, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje mają już pewien bagaż doświadczeń, który w pewnym sensie blokuje ich przed otworzeniem się na nowe uczucie. Ester i Jacek od pierwszych chwil zaskarbili sobie moją sympatię i byłam bardzo ciekawa w jakim kierunku potoczy się ich relacja. Owa relacja pomiędzy bohaterami została w bardzo naturalny sposób przedstwiona, wszystko toczyło się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi delektować się słowami i gestami, które były niesamowicie swobodne i niewymuszone. Naprawdę miło było obserwować jak Ester i Jacek otwierają przed swoją swoje serca i duszę. Oczywiście nie zabraknie kłód rzucanych pod nogi bohaterów, a tym samym ciekawych zwrotów akcji. Autorka w niesamowicie plastyczny sposób opisuje niepowtarzalny nadmorski klimat, momentami oczami wyobraźni przenosiłam się we wspomniane przez Agatę miejsca i chłonęłam ich urokliwość. Autorka na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że jeśli jacyś ludzie są sobie przeznaczenu to niezależnie od wszystkiego odnajdą do siebie drogę. "Sięgnij ze mną gwiazd" to emocjonująca, miejscami poruszająca i pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd historia, która skłania do refleksji oraz daje nadzieję na lepsze jutro. Miło spędziłam czas z tą książką i jej bohaterami. Czekam już na kolejną powieść z tej serii, by znowu przenieść się z jej bohaterami nad morze. Polecam!

W promieniach szczęścia
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - W promieniach szczęścia

Chwytająca za serce opowieść o poświęceniu, prawdziwej miłości i szczęściu. I o tym, że czasem rezygnując z siebie można zyskać najwięcej. Kiedy Łucja...

Festiwal Lodowych Serc
Agata Przybyłek0
Okładka ksiązki - Festiwal Lodowych Serc

Zajrzyj za kulisy najbardziej mroźnego festiwalu.Mija rok, odkąd Justyna i Grzegorz znów są razem, ale do pełni szczęścia nadal czegoś im brakuje. Czy...