Kelly McGonigal, autorka bestsellera Siła woli, przedstawia zaskakującą, opartą na badaniach naukowych książkę, która podpowiada, jak zakochać się w ruchu. Bo choć aktywność fizyczna sprzyja zdrowiu i wydłuża życie, wiele osób traktuje ją jak uciążliwy obowiązek. Autorka dowodzi, że nie musi tak być. Ruch może i powinien być źródłem radości.

Z właściwą sobie umiejętnością łączenia nauki z wciągającymi historiami Kelly McGonigal czerpie ze zdobyczy neurologii, psychologii, antropologii i biologii ewolucyjnej, a także etnografii i filozofii. Pokazuje, że ruch jest nierozerwalnie związany z najbardziej pierwotnymi źródłami radości - wyrażaniem siebie, więziami społecznymi oraz dążeniem do mistrzostwa - i stanowi skuteczne antidotum na współczesne epidemie depresji, lęku i samotności.

Książka jest wynikiem badań nad zależnościami między aktywnością fizyczną a poczuciem szczęścia. Opisuje, jak ruch kształtuje i uszlachetnia ludzką naturę. Dowiesz się stąd, że aktywność fizyczna nie tylko sprzyja przetrwaniu, ale także daje - na poziomie układu nerwowego, mózgu i mięśni - zachętę do życia. Poznasz fascynujący ciąg przyczynowo-skutkowy i wprowadzisz go do własnego życia: jeśli będziesz się ruszać, mięśnie dadzą Ci nadzieję, a mózg - dostęp do wrodzonych źródeł przyjemności, od satysfakcji po dreszcz emocji związany z szybkością i siłą. To nie wszystko: znów odkryjesz, jak cudownych ludzi masz dookoła siebie!

Skorzystaj z zawartych w książce pomysłów, jak dzięki potędze ruchu odnaleźć szczęście, poczuć sens istnienia i wzmocnić bliskość, i zrealizuj je we własnym życiu i własnej społeczności.

Dowiedz się, dlaczego aktywność fizyczna:

pozytywnie uzależnia i buduje wytrwałość
przynosi prawdziwą radość i poczucie szczęścia
wzmacnia więzi z innymi ludźmi
pozwala cieszyć się życiem
poprawia zdrowie i przywraca młodość!
Zakochaj się w ruchu - a świat zakocha się w Tobie!

Informacje dodatkowe o Siła aktywności. Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2021-06-02
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Joy of Movement: How exercise helps us find happiness, hope, connection, and courage
Tłumaczenie: Piotr Cieślak

Kup książkę Siła aktywności. Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje

Siła aktywności. Jak wzmocnić ciało, przywrócić nadzieję, znaleźć odwagę i naprawić relacje - opinie o książce

Praktycznie wszystko można poddać badaniom naukowym, to kto lepiej śpi w nocy, kto ma lepsze wyniki w nauce, lub jak status społeczny wpływa na nasze życie, takie wyniki mogą być bardzo zaskakujące, ale to nie oznacza, że musimy swoją wiedzę opierać tylko na tych badaniach.
Kelly McGonigal postanowiła napisać książkę opartą na badaniach naukowych o tym, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze życie i zdrowie. Autorka świetnie pokazuje nam, jak dzięki ruchowi polepsza się nasze życie, stajemy się bardziej energiczni, mamy więcej chęci do życia, jesteśmy szczęśliwi, a nawet dzięki zajęciom grupowym poznajemy nowych ludzi, którzy stają się naszymi znajomymi.
Do przeczytania tego poradnika przekonała mnie okładka, trudno przejść obok niej obojętnie, zdecydowanie przyciąga wzrok i kusi, żeby zajrzeć do środka, ale jak wiadomo, nie okładka jest ważna, a treść. Autorka bardzo ciekawie opowiada, dlatego też tekst czyta się dość szybko, jest tutaj wiele odrębnych historii, a one wszystkie prowadzą do tego, żeby pokazać, jak ważny jest ruch w naszym życiu i ile daje nam on korzyści. Niestety szkoda, że nie ma tutaj grafiki, tabelek czy schematów, poradniki z takimi elementami przyciągają mnie bardziej niż sam tekst od góry do dołu, nawet jeżeli jest on bardzo ciekawy, takie obrazki sprawiają, że wydaje nam się, że szybciej czytamy książkę i obrazują nam to, co przeczytaliśmy.
Autorka pokazała nam mnóstwo korzyści, jakie daje nam aktywność fizyczna, to wszystko poparte jest naukowymi badaniami, niestety obecnie można zauważyć wiele otyłych ludzi, więc taki poradnik może powoli tym osobom zauważyć, jakie popełniają błędy. Ja uważam, że każda aktywność fizyczna jest dobra, nie musimy zaraz chodzić na zajęcia grupowe lub siłownię tylko możemy zacząć od zwykłych ćwiczeń, które znamy lub samotnego biegania, jeżeli będziemy robić to z głową, to na pewno sobie nie zaszkodzimy, a sprawimy, że nasza kondycja będzie lepsza.

Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie
Kelly McGonigal Ph.D.0
Okładka ksiązki - Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie

Stres nasz powszedni...Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikasz go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robisz...