Sinners anonymous

Tom 1 cyklu Sinners Anonymous

Książka idealna dla fanów powieści Cory Reilly!

Fenomenalny początek nowej, bestsellerowej zagranicznej serii mafijnej!

Dwudziestojednoletnia Rory Carter decyduje się poślubić siedemdziesięcioletniego szefa Cosa Nostry, żeby ocalić chorego ojca. W ten sposób wkracza do świata bezwzględnej i niezwykle brutalnej rodziny mafijnej.

Zarówno jej relacja z narzeczonym, jak i wszystkimi z jego otoczenia nie układa się dobrze. Postrzegają ją przez pryzmat chciwości, chęci wykorzystania członka ich rodziny. Jednak szczególnie jeden mężczyzna nie daje jej spokoju – Angelo Visconti, trzydziestosześcioletni bratanek jej przyszłego męża.

Rory widzi w nim zimnego, kalkulującego byłego gangstera, ale jednoczenie nie potrafi przestać o nim myśleć. Wkrótce mężczyzna pozna jeden z jej najmroczniejszych sekretów. Pytanie, jak wykorzysta tę wiedzę?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Sinners anonymous:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-10-12
ISBN: 9788383209098
Tytuł oryginału: Sinners anonymous

Kup książkę Sinners anonymous

Sinners anonymous - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Rory dopiero wkracza w dorosłość, a już przyszło jej podejmować trudne decyzje. Szykuje się do ślubu- i to nie z miłości, jak zawsze planowała, a w wyniku chłodnych kalkulacji. Choć jeszcze nie weszła oficjalnie do rodziny Visconti i tak niewiele przypomina siebie. Wygodne dresy i tenisówki oraz pokręconą fryzurę zmieniła na eleganckie stroje, które uwypuklają jej wdzięki oraz perfekcyjny makijaż i idealnie ułożone włosy. Kiedyś kochała ornitologię, planowała pokierować swoją karierę zawodową w kierunku lotnictwa. Obecnie chce tylko przetrwać kolejny dzień w dziwnym i nie do końca dla niej zrozumiałym świecie mafii. Czy znajdzie się ktoś kto zostanie jej aniołem stróżem i pokieruje nią na tych nieznanych wodach?   Angelo nigdy nie był zainteresowany przejęciem sterów w Devil`s Dip. 9 lat temu opuścił rodzinne strony i nie oglądał się za siebie. Przyrzekł, że już nigdy nie wróci do dawnego życia. Obecnie jest odnoszącym znaczące sukcesy biznesmenem, a jego firma działa jak najbardziej legalnie. Niegdyś nazywany był Bezwzględnym, bowiem nie obawiał się popełniać nawet najcięższych grzechów. Jego temperament był ognisty i szybko podejmował decyzje- także te dotyczące życia i śmierci innych. Teraz te cechy charakteru ukrył za perfekcyjnie skrojonym garniturem i maską opanowania. Ale czy można oszukać samego siebie, gdy w żyłach ciągle płynie ta sama krew? Krew łaknąca zemsty, niebezpieczeństwa i porachunków?

"Sinners anonymous" to była dla mnie wielka niewiadoma, bo pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Autorki. I już w początkowych rozdziałach zachwyciła mnie prowadzoną narracją- wciągającą, dojrzałą i na wysokim poziomie. Od razu też się odczuwa, że Sketcher miała pomysł na fabułę od początku do końca i konsekwentnie go realizowała. Napięcie między głównymi bohaterami jest wręcz namacalne, wyziera z kartek tej powieści, a jednak- co dla mnie działa na korzyść powieści, na kulminacyjny moment należy sporo poczekać. Dużo emocji wywołuje też kwestia tego, że motywy postaci nie są nam do końca znane, możemy snuć kolejne przypuszczenia na ich temat, a jednak często okazuje się, że brniemy w ślepą uliczkę, z której pokornie trzeba zawrócić i spróbować rozszyfrować je ponownie. To wzmaga zaangażowanie w fabułę ale też portretuje postaci nieoczywiste i skomplikowane. W tej książce mamy okazję obserwować wiele odcieni szarości, co świetnie współgra z jej klimatem i mrokiem, który nie opuszcza kolejnych stron. Mamy do czynienia z intrygami, chłodnymi kalkulacjami i niepewnością komu można zaufać. Całe rodzeństwo Visconti zwraca uwagę swoją charyzmą i otaczającą ich aurą niebezpieczeństwa, co daje nadzieję na to, że kolejne tomy będą równie dobre jak ten. A choć powieść jest całkiem obszerna, to dzięki narracji Sketcher, z przyjemnością brnie się przez kolejne strony, nie odczuwając ciężaru lektury, a wręcz przeciwnie- chcąc więcej. To idealna propozycja dla miłośników romansów mafijnych, i to także tych bardziej wymagających, bo ta historia stanowi prawdziwą ucztę dla fanów tej tematyki. Osobiście jak najbardziej ją polecam i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy serii, bo nie mam najmniejszej ochoty rozstawać się z Devil`s Dip.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;