Siódma ofiara

Tom 21 cyklu Anastazja Kamieńska

Dwie śledcze na tropie seryjnego mordercy!

W transmitowanym na żywo programie telewizyjnym „Kobiety niezwykłych profesji” biorą udział dwie rosyjskie śledcze – Anastazja Kamieńska i Tatiana Obrazcowa. Niedługo po jego emisji na ulice Moskwy pada blady strach.

Jedni po drugich zaczynają umierać ubodzy mieszkańcy Moskwy, a obok zwłok tajemniczy morderca zostawia wiadomości, których nie sposób rozszyfrować. Do kogo są adresowane? Tatiany czy Anastazji?

I przede wszystkim – kto będzie następną ofiarą?

Anastazja Kamieńska powraca w kolejnej zagadce kryminalnej!

Informacje dodatkowe o Siódma ofiara:

Język oryginału: język rosyjski
Tłumaczenie: Aleksandra Stronka

Tagi: Aleksandra Marinina Anastazja Kamieńska rosyjska Rosja

Kup książkę Siódma ofiara

Siódma ofiara - opinie o książce

Witajcie Kochani Czy lubicie dobre kryminały?
Dzisiaj przychodzę do was z recenzją bestsellerowej powieści z cyklu o Major Kamieńskiej #SiódmaOfiara #AleksandraMarinina . Za egzemplarz serdecznie dziękuję @czwartastrona @czwartastronakryminalu .
Kilka słów o autorce.
Aleksandra Marinina urodziła się 16.07.1957r.. Rosyjska pisarka i autorka wielu kryminałów i thrillerów. Pracowała w milicji. Odeszła ze służby mając stopień podpułkownika. Cykl o Anastazji Kamieńskiej liczy 26 powieści. "Siódma ofiara" jest 21 książką z tego cyklu.
Swoją premierę w Polsce miała 15.07.2020r..
Powiem tak, na początku miałam problem z tymi nazwiskami.. Ciężko się je wymawia, ale im dalej tym lepiej. Książka wciąga od samego początku. Idealny kryminał. Mamy morderstwa i tajemniczego mordercę. Kim on jest? Według jakiego schematu wybiera i morduje swoje ofiary?
Rozdziały przeplatają się między poszukiwaniami sprawcy a życiem mordercy. Poznajemy rodzinę sprawcy. Mogę powiedzieć, że ta rodzinka ma coś nie tak z głową. Liczą się dla nich tylko stopnie naukowe. Jakby tylko to w życiu było najważniejsze. A co dzieje się z wybrankami serca, którzy nie mają takich stopni? Musicie przeczytać sami.
Sprawcę morderstw muszą wytropić 2 kobiety. Starsza śledcza, major milicji Tatiana Grigorjewna Obrazcowa i starsza Oficer wydziału kryminalnego, podpułkownik milicji Anastazja Pawłowna Kamieńska. Jedną z nich wytypował sprawca. Przy każdej ofierze zostawia dla niej liścik. Pierwszy liścik nasza bohaterka widzi na telebimie - udzielając w studiu telewizyjnym wywiadu: "Skoro jesteś taka mądra, zgadnij, gdzie spotkasz śmierć". Od tego tekstu zaczyna się akcja książki, która wciąga. Czytając, chcesz się dowiedzieć, kto będzie następną ofiarą, kim jest morderca i dlaczego wybrał jedną z tych dwóch kobiet. Milicja nazywa go "Żartownisiem". On czuje się bezkarny.
Kocham takie kryminały. Jest morderca, są ofiary, kobiety w mundurze . Akcja za akcją. Typujesz mordercę... tylko czy ten Twój typ jest rzeczywiście mordercą?
Polecam z całego serca powieść "Siódma ofiara".
9/10 Koniecznie przeczytajcie ten kryminał. Czytaliście "Siódmą ofiarę" lub inne dzieła tej autorki?

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2020-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Siódma ofiara” Aleksandy Marininy to 21 tom cyklu o Anastazji Kamieńskiej. Mimo to było to moje pierwsze spotkanie z prozą tej autorki i muszę przyznać, że mimo iż zaskakujące, to też całkowicie udane – nie miałam problemów, by połapać się w zależnościach i relacjach bohaterów serii. Nie jest to krwawy, mroczny i brutalny kryminał. To ciekawa zagadka kryminalna przedstawiona w lekkim, swojskim stylu. To pełni bohaterowie mający życie poza pracą i świetny obraz psychologiczny mordercy. To też trochę przemyśleń na temat człowieka, ludzkiej natury i samej śmierci, ale podanych w sposób nienachalny, dobrze wpasowanych w dialogi i przemyślenia postaci. To również ciekawe przedstawienie życia w Rosji pod koniec lat 90tych XX wieku, a i zaskakujący przejaw feminizmu w podejściu obydwu głównych kobiecych bohaterek. Całość czytało mi się bardzo przyjemnie, zagadka jest mądra i zaskakująca. To naprawdę dobre wytchnienie od współczesnych mrocznych i dusznych kryminałów. Polecam tym, którzy nie potrzebują morza krwi, by uznać lekturę kryminału za satysfakcjonującą.

Czarna lista
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Czarna lista

Kolejna powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i... autorka kryminałów wspólnie...

Gra na cudzym boisku
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Gra na cudzym boisku

W zacisznym sanatorium na peryferiach niewielkiego miasta gdzieś w głębi Rosji działa świetnie zorganizowana szajka. Bandyci produkują na zlecenie pełne...

Forget Me Not
Julie Soto