Siódmy sekret szczęścia

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2011-02-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-245-7868-9
Liczba stron: 416

Ocena: 4.67 (6 głosów)

Jest Wigilia, pada gęsty śnieg, życie ma jeszcze więcej blasku niż na co dzień. Ruby w błogim nastroju ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na wspaniałe, romantyczne święta. Jest bezgranicznie szczęśliwa, zwłaszcza, że wreszcie podjęli z mężem decyzję, że najwyższy czas na dziecko. Ostry dzwonek telefonu nieodwołalnie niszczy jej bajkowe życie.W Nowy Rok zdruzgotana Ruby postanawia wziąć się w garść i szukając pocieszenia, szyje siedem wyszukanych aksamitnych torebeczek, jak się okaże - nadzwyczajnych pod każdym względem. Dzięki tym torebkom jej życie łączy się z losem innych osób, a Ruby poznaje sześć sekretów, które powoli roztapiają jej zmrożone serce.

Kup książkę Siódmy sekret szczęścia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Siódmy sekret szczęścia

Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Różniste,
,,Pamiętasz moje małe sekrety szczęścia?Niezależność emocjonalna, dobre zdrowie, życie bez zawiści, przyjaciele, dobre uczynki i dostrzeganie piękna w drobiazgach"
Link do opinii
Wigilijny wieczór. Ruby O'Neill ubiera choinkę, oczekując powrotu męża, który zasiedział się na firmowym przyjęciu. Czuje ogarniające ją szczęście. Są święta, ona jest szczęśliwą mężatką, a już wkrótce wraz z mężem rozpoczną starania o wymarzone dziecko. Radosne oczekiwanie Ruby przerywa ostry dzwonek telefonu. Jonathan miał wypadek, jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie, ale lekarze nie dają mu szans... Święta Ruby stają się okresem bólu i żałoby. W Nowy Rok otumaniona żalem Ruby postanawia wziąć się w garść. By zająć czymś myśli, szyje siedem aksamitnych torebek. Każda z nich jest inna, naprawdę wyjątkowa. Za sprawą sześciu z nich na drodze życia Ruby staną zupełnie obce osoby. Powierzając jej swoje sekrety, powoli zaczną rozmrażać jej serce. Każdej z nas przydarza się chwila, kiedy ma ochotę przeczytać coś lekkiego i optymistycznego. Coś, co nie wymaga skupienia, idealnie dopełnia się z kubkiem owocowej herbaty i wafelkami z czekoladą, przynosi pełne odprężenie i sprawia, że zaczynamy nad książką mruczeć, jak zadowolony kot. Właśnie taką powieścią jest Siódmy sekret szczęścia autorstwa Sharon Owens. Z pewnością szerokie grono czytelniczek zaliczy tę pozycję do grupy "czytadeł"i w znacznym stopniu będą mieć one rację. Siódmy sekret szczęścia jest jedną z tych opowieści, które walczą z chandrą i skutecznie poprawiają humor. Sekret tej powieści tkwi w jej sielskim klimacie. Do tej pory zastanawiam się, czy to zasługa otoczki świąt Bożego Narodzenia, czy talentu Sharon Owens to tworzenia sielskiego, nastrojowego tła. Owszem, momentami jest bardzo słodko, ale nie brakuje też chwil dramatycznych i gorzkich. I choć to jedna z tych książek, w których z góry wiemy, jak potoczy się akcja, wcale to nie przeszkadza. Zagłębiając się w fabułę, kibicujemy Ruby. Chcemy, by ta młoda kobieta poradziła sobie z żałobą i zaznała szczęśliwych chwil. Przy okazji poznajemy również siedem sekretów szczęścia. Czy zdajemy sobie sprawę z ich istnienia? A może to właśnie tego typu lektura subtelnie nam o nich przypomina? Powieść Sharon Owens polecam przede wszystkim osobom, które gustują w klimatycznych opowieściach z gwiazdkowym tłem. Takich napawających otuchą, dających nadzieję i spokój. Wspomnę jeszcze o tym, że zafascynowała mnie sama autorka. Do tej pory nie zetknęłam się z jej nazwiskiem, choć na polskim rynku ukazało się pięć jej powieści. Sharon Owens przeżyła wraz ze swoją rodziną bardzo poważny wypadek. Na szczęście wszyscy wyszli z niego cało. Po tym wydarzeniu autorka przekazała na cele charytatywne całe honorarium za kolejną książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-12-17, Ocena: 5, Przeczytałam, kolejne 52 książki 2013,
"Siódmy sekret szczęścia" to taka książka, którą mogę Wam z czystym sumieniem polecić na święta. Ciepła, dająca nadzieję historia, w prawdzie nie pozbawiona goryczy, ale przecież życie składa się nie tylko z radosnych chwil. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/12/siodmy-sekret-szczescia-sharon-owens.html#more
Link do opinii
Avatar użytkownika - Alis17
Alis17
Przeczytane:2013-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Jest Wigilia. Ruby ubiera choinkę, niecierpliwie czekając na swojego ukochanego męża, wie, że te święta będą wyjątkowe, ponieważ oboje zdecydowali się na dziecko, na samą myśl cała promienieje ze szczęścia. Niestety los psuje jej wizje cudownych świąt, jej mąż miał wypadek, nie żyje... Pogrążona w smutku w Nowy Rok szyje siedem aksamitnych torebek, które następnie wystawia w oknie wystawy swojego sklepiku, i to właśnie dzięki tym torebeczkom jej los połączy się z przypadkowymi ludźmi, pozna ich sekrety, dzięki którym odnajdzie znów miłość w swoim życiu. Zapomniałam dodać, że Ruby ma cudowną przyjaciółkę, która pracuje w jej sklepiku, i na którą zawsze może liczyć, ponieważ ta wspiera ją na każdym kroku. Cudowna książka, przepełniona smutkiem, jednak dająca nadzieję i w końcu miłość.
Link do opinii

"Siódmy sekret szczęścia" ma dość przewidywalną fabułę, łatwo dopowiedzieć dalszy rozwój wydarzeń. Jednak czytanie tej powieści nie męczy, jest dość przyjemną i odprężającą lekturą.
Główna bohaterka - Ruby przeżywa życiową tragedię, po której próbuje się pozbierać. Trochę naciągane jak dla mnie jest to, jak szybko jej się wszystko układa: życie uczuciowe, finansowe, zawodowe, pogodzenie z losem, który przecież wystawił ją na tak wielką próbę sił. To niezbyt realne.
Jednak nie można książce odmówić optymizmu i gładkiego języka, co zdecydowanie wpływa na jej odbiór.

Link do opinii
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2018-09-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki XXI wieku, 52 książki 2018,

Lekka, przyjemna i bardzo przewidywalna powieść. Szczęśliwe życie Ruby, głównej bohaterki, legło w gruzach w pewien wigilijny wieczór. Trudne chwile pomogła jej przetrwać Jasmine, współpracownica i przyjaciółka. W powrocie do "normalności" pomagają jej też złote rady, sekrety, które otrzymuje od przypadkowych ludzi.
Nieskomplikowana fabuła, przewidywalni bohaterowie plus kubek kawy lub herbaty to świetna odskocznia od codzienności.

Link do opinii
Avatar użytkownika - DEO
DEO
Przeczytane:2015-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
To musi być miłość
Sharon Owens0
Okładka ksiązki - To musi być miłość

Sarah Quinn, zawodowa fotografka i kobieta żarliwie oddana modzie, przygotowuje się do ślubu. Jej wybrankiem jest Mackenzie Campbell, starszy, niezwykle...

Dyskoteka przy Magnoliowej
Sharon Owens0
Okładka ksiązki - Dyskoteka przy Magnoliowej

Pochodząca z Ulsteru Sharon Owens pisze o zwykłych - niezwykłych mieszkańcach Belfastu. Jej książka \"Herbaciarnia pod Morwami\" stała się bestsellerem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Chciał płakać, ale nie miał już łez. W środku czuł pustkę i stratę. Pustkę i po raz pierwszy też przerażenie, że z tą pustką w sercu nie da rady dłużej wytrzymać


Więcej

Pierwszy sekret szczęścia to emocjonalna niezależność. Wiesz, co mam na myśli? Nie można oczekiwać, że szczęście da ci druga osoba, albo że ona uczyni cię szczęśliwą. Nie możesz nawet oczekiwać, że pozwoli ci być szczęśliwą, jakbyś musiała prosić o pozwolenie czy coś. Trzeba swoje szczęście stworzyć samemu, w środku i nie pozwolić, by ktokolwiek je tknął albo odebrał.


Więcej
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje