Siostra mojej siostry

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-03-12
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7961-182-9
Liczba stron: 352

Ocena: 4.55 (11 głosów)
Inne wydania:

Hanka – owoc romansu matki z żonatym mężczyzną – wiedzie bardzo skromne życie w bieszczadzkiej wiosce, dopóki na jej drodze nie staje przyrodnia siostra, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Spokojna dotąd egzystencja bohaterki w jednej chwili staje na głowie, a ona sama niespodziewanie ląduje w samym centrum światka stołecznych celebrytów. Czy wychowana na głębokiej prowincji dziewczyna podoła wyzwaniom, czy też położy uszy po sobie i bogatsza o niecodzienne doświadczenia powróci na stare śmieci?

Kup książkę Siostra mojej siostry

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Siostra mojej siostry

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2017-02-24, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
,,Siostra mojej siostry" szósta z powieści autorstwa Izy Frączyk to moim skromnym zdaniem bezsprzecznie najlepsza powieść z jej literackiego dorobku. Wielowątkowa wartka akcja, świetnie nakreślone portrety psychologiczne bohaterów, zderzenie dwóch światów i egzystencji w zapadłej bieszczadzkiej wiosce i metropolitarnej Warszawie, szczerość i prostolinijność skonfrontowana z obłudą i cynizmem dały wspaniałą ucztę czytelniczą. Hanka, młoda samotna dziewczyna o artystycznej duszy, z bieszczadzkiej wioski, borykająca się z trudnościami dani codziennego, bez stałego źródła utrzymania, odcięta od świata i jego cywilizacyjnych zdobyczy próbuje wiązać koniec z końcem i utrzymać się na powierzchni życia. W jej wiosce a więc i jej życiu pojawia się przystojny Marcin, za namową i przy pomocy którego Hanka zmienia swoje życie na tyle, że łapie oddech finansowy. Dziewczyna wraca do malarstwa i w tym upatruje swoją szansę na lepszą przyszłość. W jej nieco już, wydawałoby się, ustabilizowane życie wdziera się jednak Klara - jej przyrodnia siostra, o istnieniu której nie miała pojęcia. Klara jest celebrytką, kobietą z pierwszych stron gazet, znaną telewizyjną gwiazdą. Jest również wredną, zimną, cyniczną suką dążącą do celu po trupach, nie zważającą na nikogo koniunkturalistką wykorzystującą innych do osiągnięcia własnych celów. Ponieważ w jednym z programów Klara zalicza spektakularną wpadkę, za namową swojej menadżerki, próbuje wykorzystać Hankę do powrotu na wyżyny show biznesu. W tym celu, wykorzystując przymusowe położenie Hanki, proponuje jej pełnienie roli gosposi w jej warszawskim apartamencie. Hanka godzi się na warunki Klary i wyjeżdża do Warszawy. Tu jej życie nabiera przyspieszenia i zmienia się diametralnie. Przez przypadek otrzymuje pracę w telewizji, kariera w telewizji rozwija się w oszałamiającym tempie, wokół niej zaczynają kręcić się atrakcyjni mężczyźni, jednakże Klara ciągle miesza w życiu Hanki i wbija jej przysłowiowy nóż w plecy. Poznany w Bieszczadach skromny, wydawałoby się Marcin, okazuje się właścicielem międzynarodowego konsorcjum, kochanek Klary - Hubert zaczyna przejawiać większe zainteresowanie Hanną niż jej siostrą, do tego Hanna wiązana jest ze swoim szefem Oskarem. Hanka przeżywa burzę uczuć. Szaleje za Marcinem, lubi przebywać w towarzystwie Huberta i jego dzieci a do tego jest adorowana przez Oskara. Jak potoczą się dalsze losy Hanki? Czy jej miłosne perypetie znajdą swój szczęśliwy finał? Czy relacje między siostrami poprawią się czy też doprowadzą do tragedii??? O tym dowiecie się po przeczytaniu ,,Siostry mojej siostry". Zapewniam, że będzie to urzekająca wyprawa po meandrach ludzkiej psychiki, wyprawa do tygielka celebryckiego światka okraszona zaskakującym zakończeniem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Hania żyje samotnie w pewnej Bieszczadzkiej wiosce, prowadzi budkę z goframi, którą jest zmuszona zamknąć z powodu małej ilość klientów, pragnie studiować kosmetologię jednak to tylko marzenia, dziewczyna ledwo wiąże koniec z końcem, nie ma znikąd pomocy jej matka umarła a ojca nigdy nie poznała. Kaja pracuje w studiu telewizyjnym, jest znaną celebrytką, która swój cel osiąga dosłownie po trupach, jest cyniczna i wyrachowana, wydaje majątek na zabiegi kosmetyczne, jest przewrażliwiona na punkcie swojego wyglądu. Kiedy Kaja otrzymuje list napisany przez zmarłego już ojca, z którego wynika, że ma przyrodnią siostrę postanawia ją odnaleźć. Czy kobiety z dwóch różnych światów będą potrafiły znaleźć wspólny język? Czy będą wzajemnie potrafiły odmienić swoje życie?
Link do opinii
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-04-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Siostra mojej siostry" to jedna z książek o Kopciuszku. Jest bogata siostra i biedna siostra. Bogata jest rozpieszczona, rozkapryszona, przekonana o swojej (jakże wysokiej) wartości. Jednak jak każdy skrywa wiele na dnie duszy... Zaś biedna siostra ma dobre serce dla ludzi i zwierząt, uwielbia czytać książki, ogromnie jest dla niej ważna przyjaźń z Agnieszką. W wyniku błędów innych, Hanka z prowincjonalnej dziewczyny z budki z goframi przeistoczy się w kobietę biznesu, obracającą się w świecie celebrytów, milionerów, drogich samochodów i wystawnych przyjęć, koło której kręcą się przystojni mężczyźni. Tylko czy to odpowiedni dla niej świat? Jak długo będzie w stanie się utrzymywać "na fali"? Czy prawidłowo odczyta panujące tam zasady, zwłaszcza te niepisane? Czy "szoł biznes" stolicy to jej plan na przyszłość? I w którym przystojniaku znajdzie miłość życia? A uwierzcie, że nie będzie to takie oczywiste! Powieść Izabelli Frączyk to bardzo lekka, przyjemna, ale i - pomimo prostoty i braku górnolotności czy też kilku drobnych błędów - zaskakująca lektura. Autorka pokazała co może wyniknąć ze zderzenia dwóch jakże odległych a wręcz przeciwstawnych światów. Zwróciła naszą uwagę na to, co w życiu ważne a nie zawsze warto iść po trupach do celu, tyle że wyznawcy tej zasady nie zważają na późniejsze konsekwencje. W powieści nie wszystko jest tak poważne i sztywne, bowiem Frączyk zadbała też o odpowiednią do sytuacji dawkę humoru. Nieco bajkowa (jak wspomniałam wcześniej to trochę schemat historii Kopciuszka), ale wielbiciele typowych obyczajówek będą zadowoleni ze spędzonego w objęciach tej książki czasu. Każdy czytelnik może sam zdecydować, która z sióstr wzbudzi jego większą sympatię. To dobra powieść, w sam raz na taki deszczowy dzień jak dziś... całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/04/izabella-fraczyk-siostra-mojej-siostry.html
Link do opinii
Izabella Frączyk zabiera czytelnika do świata znanych i lubianych, płynących na falach własnej popularności gwiazd i gwiazdeczek oraz pozwala mu zajrzeć za jego kulisy, gdzie intrygi, manipulacje i ciosy poniżej pasa to chleb powszedni. Tu drogę na szczyt toruje ciężka praca, przy czym jeden nierozważny krok, a czasem słowo może zakończyć się bolesnym upadkiem. Autorka w bardzo plastyczny sposób ukazuje mechanizmy rządzące mediami i show - biznesem, a także uczestników tego rynku, których wizerunek prezentowany w środkach masowego przekazu często daleki jest od prawdy. ,,Siostra mojej siostry" to ciepła lektura, która nie tylko pozwala przyjemnie spędzić czas, ale też naraża czytelnika na różnorodne wrażenia gdyż pisarka zadbała, aby podczas przebiegu fabuły nie zabrakło zaskoczenia, zwrotów akcji i dobrego humoru. Jeżeli szukacie książki umożliwiającej relaks i odpoczynek po ciężkim dniu to perypetie Hanki idealnie sprostają waszym oczekiwaniom. Polecam.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2015-05-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Egzystencja Hanki nie jest interesująca, z każdego kąta wyziera ubóstwo, mieszka w malutkiej miejscowości bez perspektyw, nowy dzień rzadko przynosi coś zaskakującego. Mimo wszystko lubiła swoją spokojną i poukładaną codzienność. Aż tu pewnego dnia wkracza w jej życie Kaja, przyrodnia siostra. Rozkapryszona bufoniara, przekonana o własnej wielkości i wspaniałości. Sympatyczna książka, którą się lekko czyta, ale bez głębszej przesłanki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - ppolzi
ppolzi
Przeczytane:2015-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
SIOSTRA MOJEJ SIOSTRY - Izabelli Frączyk to porywająca książka ukazująca losy dwóch bohaterek Hanny Stanek i Kai Lewińskiej. Hania mieszkająca w małym domku w Bieszczadach wiedzie spokojne życie i ledwie wiąże koniec z końcem. Została na tym świecie sama jak palec (ojca nie znała a matka zmarła). Kaja to jej przeciwieństwo - wspaniała gwiazda telewizji wiedzie wystawne życie w Warszawie. Początkowo dziewczyny nie wiedzą o swoim istnieniu a już o powiązaniach rodzinnych to zupełnie nie mogło być mowy. Jednak jak się potem okazuje śmierć wspólnego ojca i drążenie dziury w brzuchu Kai przez babcię spowodowało, że przyrodnie siostry musiały się odnaleźć. Dwa różne temperamenty, dwie różne osoby, wspólny ojciec tworzą mieszankę wybuchową. Przezabawne sytuacje z tym związane oraz różne środowiska wychowywania się obu bohaterek sprawiają, że czytelnik zżywa się zarówno z Kaja jak i Hanką. Choć poglądy życiowe mają całkiem odmienne. Jak ogień i woda. Kaja dąży po przysłowiowych trupach do celu - wszak jest gwiazdą i za wszelką cenę chce się wybić jak najwyżej w telewizyjnej hierarchii. Hanna spokojna i cicha, uosobienie dobra nie narzucająca swojej osoby innym.W powieści występują także inni bohaterowie drugoplanowi: babcia Jadwiga, Marcin - biznesmen oraz Hubert - tata dwójki urwisów. Książka jest pełna niespodziewanych zwrotów akcji oraz przezabawnych sytuacji. Nie raz się przy niej uśmiałam. Akcja jak już wspomniałam odbywa się w Warszawie i Bieszczadach. Hanka zostaje zabrana przez siostrę do Warszawy, ale czy odnajdzie się wielkim mieście?. I jak ta zmiana wpłynie na jej zachowanie przekonajcie się sami. Ja więcej szczegółów fabuły tej powieści nie zdradzę :D Autorka ma bardzo lekkie pióro i w moim odczuciu przyjemne do czytania a nieprzesadzone opisy zdarzeń sprawiają, że czytelnik nie ma czasu na nudę. Fabuła książki zwarta i spójna. Powieści został nadany tytuł ,,SIOSTRA MOJEJ SIOSTRY". Całkiem słusznie i adekwatnie do zawartej treści. Choć już na pierwszych stronach powieści została wyjaśniona zagadka dlaczego książka nosi taki a nie inny tytuł. W moim odczuciu to bardzo dobra książka na odstresowanie, na zimne wieczory, na zły humor i piątek 13 :D. Z czystym sumieniem POLECAM każdemu !!!! Wam także :D
Link do opinii
Avatar użytkownika - NicoMinoru
NicoMinoru
Przeczytane:2020-08-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jesienna-to-ja
jesienna-to-ja
Przeczytane:2019-10-23, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-07-14, Ocena: 4, Przeczytałem, WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2016-03-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Avatar użytkownika - Beatricze
Beatricze
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Jak u siebie
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Jak u siebie

Dobro zawsze powraca Tylko nigdy nie wiesz kiedy... Eliza miała wszystko, czego chciała. Stabilny związek, mieszkanko na warszawskiej Starówce i...

Spalone mosty
Izabella Frączyk0
Okładka ksiązki - Spalone mosty

Kiedy wszystko zaczyna się układać, to nieomylny znak, że los już coś dla nas szykuje. Życie na wsi dalekie jest od sielanki, a starych problemów...

Zobacz wszystkie książki tego autora