Siostra

Rodzina Unwinów, która zbudowała imperium na śmierci i żałobie, nie cofnie się przed niczym, aby pozbawić spadku dwie sieroty – Grace oraz bezbronną Lily, dziewczynę o umyśle dziecka. Po utracie najbliższych siostry desperacko walczą o przetrwanie, a kiedy Grace zmuszona jest zatrudnić się u Unwinów jako zawodowa żałobnica, oplata je sieć intryg, o których nie mają pojęcia...

"Siostra" to porywająca gotycka opowieść o miłości, lojalności i zdradzie osadzona w sugestywnie odmalowanym wiktoriańskim Londynie.

Informacje dodatkowe o Siostra:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2012-03-21
ISBN: 978-83-10-12094-6

Kup książkę Siostra

Siostra - opinie o książce

Urzekająca! Momentami przygnębiająca, momentami oburzająca. Wciąga bez reszty! Napisana przystępnym językiem, wiec szybko się czyta. Jednocześnie nie dostrzegłąm niedociągnięc, literówek itp. Historia opisana w książce jest ciekawa, choć momentami przewidywalna. Otarcie się postacie z epoki ekscytujące. Polecam serdecznie!
Avatar użytkownika - JoannaR
JoannaR
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
,,Siostry" podbiły mnie od pierwszej strony. To oryginalna historia z wiktoriańsko-londyńskimi obyczajami funeralnymi w tle; właśnie one sprawiają, że doskonale znana współczesnemu czytelnikowi sceneria (chociażby z powieści i ekranizacji utworów Jane Austen) staje się odkryciem. Kiedy Grace pracuje u zamożnych Unwinów, właścicieli prężnej firmy pogrzebowej, znanych z zachłanności i nie zawsze czystych interesów, intryga się zagęszcza, a my jesteśmy świadkami przygotowań do kolejnych... pogrzebów. Zawodowe płaczki, haftowanie monogramów włosami zmarłych (wyposażenie trumny powinno być gustowne i świadczyć o szacunku dla tych, którzy odeszli), pamiątki sentymentalne, kondukty, specjalny pociąg odwożący żałobników na cmentarz, który przypomina ogród - to współtworzy opowieść o tajemnicach rodzinnych i ogromnym spadku, do którego ustawia się kolejka chętnych, o bolączkach życia w skrajnej nędzy oraz o Londynie w czasach królowej Wiktorii i księcia Alberta. Londyn jest tu miejscem kontrastu biedy i bogactwa, piękna i brzydoty, dobra i zła. I rzecz jasna miastem, gdzie mgła bywa tak gęsta, że powozy tratują Bogu ducha winnych przechodniów.
Avatar użytkownika - annakp
annakp