Skąd przyszedł pies?

Nowa książka Doroty Sumińskiej dla żądnych wiedzy młodych czytelników.

Jeśli pokochaliście ciekawostkową serię Dlaczego, dlaczego, dlaczego?, z pewnością z wypiekami na twarzy będziecie czytać Skąd przyszedł pies?... To książka popularnonaukowa i powieść drogi w jednym. Nie jest to jednak zwykła droga. Raczej pasjonująca wędrówka przez wieki, epoki, pokolenia...

,,To opowieść o bardzo długiej drodze, jaką przeszedł wilk, by stać się psem. Tak naprawdę nie szedł sam, bo prowadził go człowiek. Ich podróż trwała tysiące lat i była pełna nie zawsze miłych przygód. Trzeba je poznać, by lepiej zrozumieć psa, którego nazywamy naszym najlepszym przyjacielem, i po to, by stać się najlepszym przyjacielem psa" - pisze Dorota Sumińska.

A wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania małego wilka i chłopca, który nosił imię Inny. A wilkowi nadał imię Mój... Zresztą przeczytajcie sami. Bo czego nie robi się dla najlepszego przyjaciela.

Informacje dodatkowe o Skąd przyszedł pies?:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-10-16

Tagi: bóg Publikacje o przyrodzie zwierzętach i świecie natury dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Skąd przyszedł pies?

Skąd przyszedł pies? - opinie o książce

Wyobrażacie sobie życie bez psa? Bez ukochanego czworonoga? A tak z drugiej strony wiecie jak to było, gdy wilk został zmieniony w psa? Długa to była droga. Pełna nowości, leku, strachu z ogromną dawka miłości ale i niestety beczką smutku.

Pies czy wilk? Wiadomo wilk. Jak to się stało, że ludzie chcieli go dla siebie? Zabrali mu wolność? Droga była długa. Nie rok, nie dwa, nie sto lat. Inny, siedmioletni chłopczyk w nocy za potrzebą wyszedł z jaskini. Po ciemku nic nie widać i wpadł do wykopanej dziury. Tam już czekał na niego młody wilczek, który wpadł z pułapkę. Plemię chłopczyka chciało oswoić młode wilczki aby pomagały im w polowaniach.I tak się zaczęło. Przez wieki wilczki powolutku zmieniały swój wygląd, umaszczenie, zachowanie. Poddawały się tym zmianom. Dopasowywały się do czasów ido człowieka.
   Po drodze tej ewolucji poznajemy fakty z życia czworonogów. To ile ma zębów i kiedy im wypadają. Poznajemy po czym poznać smutek psa. Również to, czy jest regurgitacja a także kopulacja.

Książeczka pokazuje długą drogę skąd przyszedł pies i dokąd doszedł. Jak musiał się zmieniać przez te wszystkie lata. Kiedyś był wolnym zwierzęciem, żyjącym w watasze. Wolność ta została mu odebrana. Stał się kompanem człowieka. Jego przyjacielem, pomocnikiem. Mimo ludzi i wielkim sercu trafiają się i tacy, którzy się nam zwierzętami znęcają. Dlaczego? Co jest im winien? Inny obiecał wilczkowi opiekę i przyjaźń. A co dostaje obecnie? Nawet w chwilach traumatycznych nie może uciec do lasu, do swoich kuzynów bo nie jest przez nich akceptowany. Jest traktowany jak intruz. Już nie jest jednym z nich.

Bajecznie ilustrowana historia wilczka, który przeszedł bardzo długą drogę aby stać się naszym przyjacielem. Pamiętajmy, że pies to nie zabawka i nie można się go pozbyć, gdy nam się znudzi. Jest naszym przyjacielem, pomocnikiem. Posiadanie psa musi być świadomym wyborem i oczywiście trzeba umieć odczytywać jego potrzeby.

Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Dlaczego? Jak? Po co? Najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania, jakie mogą zadać dzieci - tym razem na temat ludzi i organizmu człowieka Trzeci...

Do serca przytul psa
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Do serca przytul psa

„Do serca przytul psa” to wyjątkowa, pełna ciepłych uczuć książka. Dorota Sumińska z właściwą sobie pasją opowiada o psach, które zagościły...