Skalpel

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-03-04

Seria tajemniczych morderstw paraliżuje Boston. Okoliczności zbrodni wskazują na seryjnego zabójcę kobiet, `Chirurga` który odbywa karę dożywocia. Młoda policjantka, Jane, przypuszcza, że nie chodzi o zwykłe naśladownictwo. Tymczasem Chirurg ucieka z więzienia a Jane staje się obiektem zainteresowania pary sadystycznych zabójców...

Kup książkę Skalpel

Opinie o książce - Skalpel

Druga część cyklu Rizooli&Isles, która pozwala nam na poznanie Pani Patolog Maury Isles. Pierwszą z bohaterek Jane Rizzoli mieliśmy już okazję spotkać przy okazji czytania książki „Chirurg”, która rozpoczyna tą genialną serię.

Jane po upłynięciu roku od prowadzonej przez nią sprawy, która zdecydowanie odcisnęła piętno na jej życiu, zostaje wezwana do sprawy morderstwa, która drobnymi detalami przypomina tę traumatyczną sprawę Chirurga, k™órą prowadziła przed rokiem. Świadomość, że jest on za kratami nie pozwala jednak rzucać na niego podejrzeń.

Skomplikowana i zagmatwana sprawa powtarzających się morderstw dokonywanych na parach małżeńskich okazuje się trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Szczególnie, gdy zaczynają się nią interesować federalni, a konkretnie agent Gabriel Dean.

Początkowo współpraca tych dwojga w ogóle się nie układa, szczególnie że nie darzą się zaufaniem, które w przypadku prowadzenia sprawy o morderstwo wydaje się być podstawą.

Interesująca, z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji książka autorki, która z jeszcze większa intensywnością zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy serii. Zdecydowanie jestem ogromną fanką autorki, która pisze niepowtarzalne thrillery medyczne, po które sięgam wiedząc, że z pewnością się nie rozczaruję.

Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2017-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych w książce pt. "Chirurg". Jane Rizzoli po raz kolejny będzie musiała zmierzyć się z koszmarem, jakim jest znalezienie się twarzą w twarz z seryjnym zabójcą, którego udało się jej posłać za kratki. Przebiegły kryminalista bowiem ucieka z więzienia i dobiera sobie po raz kolejny partnera, z którym zaczyna swój krwawy proceder. Żadna para nie może czuć się bezpieczna, gdyż to na nie polują dwa ludzkie potwory. Generalnie jednak lektura jakoś dziwnie dłuży się i nuży i cykl Chirurg-Skalpel zdecydowanie nie są najlepszymi pozycjami z cyklu Jane Rizzoli i Maura Isles.
Girl Missing
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Girl Missing

THE FIRST BODY IS A MYSTERY. She’s young. She’s beautiful. And her corpse, laid out in the office of Boston medical examiner Kat Novak,...

Autopsja. Książka audio CD MP3
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Autopsja. Książka audio CD MP3

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Martwi nigdy nie sprawiają kłopotów. Gdy zapakowana w plastikowy worek bezimienna...

Morsowanie
Ewa Zwierzchowska