Praca dotyczy wychowania młodzieży zagrożonej niedostosowaniem społecznym, przestępczością w pierwszej połowie XX wieku w Zakładzie Wychowawczym w Cieszynie oraz w placówkach pokrewnych.

Zawiera opis działalności zakładu oparty na oryginalnych dokumentach z tego zakresu, wywiadach, zdjęciach i wspomnieniach. Placówka stanowiła przykład wzorowo zorganizowanej instytucji, posiadała dobrze przygotowaną kadrę pedagogiczną, kształciła w kilkunastu zawodach i prowadziła bogatą działalność kulturalną, sportową i oświatową.

Informacje dodatkowe o Skarby cieszyńskiej trówły. Zakład Wychowawczy w Cieszynie (1912-1937) Historia, ludzie, praca:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2013-09-03
Kategoria: Pedagogika

Kup książkę Skarby cieszyńskiej trówły. Zakład Wychowawczy w Cieszynie (1912-1937) Historia, ludzie, praca

Skarby cieszyńskiej trówły. Zakład Wychowawczy w Cieszynie (1912-1937) Historia, ludzie, praca - opinie o książce

Rodziny ubogie i przestępczość od XVI do XX wieku
Danuta Raś0
Okładka ksiązki - Rodziny ubogie i przestępczość od XVI do XX wieku

Przedstawione w tej pracy materiały wskazują na rozległość i złożoność badanego zagadnienia. Podstawową trudnością była konieczność dokonywania...

Przestępczość i wychowanie w dwudziestoleciu międzywojennym.
Danuta Raś0
Okładka ksiązki - Przestępczość i wychowanie w dwudziestoleciu międzywojennym.

Przestępczość i wychowanie w dwudziestoleciu międzywojennym jest kontynuacją pracy pod tytułem Uwagi o więzieniach, zapobieganiu występkom i wychowaniu...