Skauting dla chłopców. Wychowanie dobrego obywatela metodą puszczańską

Seria wydawnicza ,,Przywrócić Pamięć" ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911-1939.

Reprinty wydania z 1938 roku: Skauting dla chłopców.

Do Polskiego Czytelnika. Oto mamy przed sobą cudowną książkę. Miliony chłopców na całym świecie czytało i czyta ją od 30 lat. Milionom chłopców książka ta była bodźcem i pomocą że stali się dzielni, weseli, uczynni, że byli lepszymi ludźmi i lepszymi obywatelami swego kraju. Uczy ona jak być silnym, zdrowym, zaradnym, samodzielnym i rycerskim, jak pomagać innym. Uczy wielu wspaniałych rzeczy, które młodego chłopca, a również dorastającego młodzieńca i przewodnika młodzieży porywają, napełniają entuzjazmem i zachwytem.

Trzydzieści lat temu pojawiło się pierwsze wydanie ,,Scouting for Boys". Od tego czasu rozeszło się 20 wydań. Ogółem wybito w ciągu tego czasu ponad pół miliona egzemplarzy jedynie w języku angielskim. A przecież ponadto była ona tłumaczona na wszystkie niemal języki świata. Trudno zliczyć jak wielka jest liczba egzemplarzy, które rozsypały się po całym świecie. Książeczka ta spowodowała, że w krajach na całej kuli ziemskiej powstały organizacje skautowe przepojone duchem tej książki.

Informacje dodatkowe o Skauting dla chłopców. Wychowanie dobrego obywatela metodą puszczańską:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2023-09-20
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Skauting dla chłopców. Wychowanie dobrego obywatela metodą puszczańską

Wilczęta II. Sprawności wilczęce
Robert Baden-Powell0
Okładka ksiązki - Wilczęta II. Sprawności wilczęce

Robert Baden-Powell0
Okładka ksiązki -  Wskazówki dla skautmistrzów. Podręcznik dla drużynowych zawierający teorię skautingu

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;