Skomplikowana

Miłość... niby prosta, a jednak tak bardzo skomplikowana, szczególnie gdy jedna ze stron ma już poważne zobowiązania. Czy taka miłość ma szansę przetrwać i się rozwinąć?

,,Paulina w towarzystwie Marcina czuła się szczęśliwa, natomiast w domu zawsze dopadały ją wyrzuty sumienia. Tłumaczyła sobie na różne sposoby, że nic złego nie robi, ale demony moralności tylko czyhały na nią, gdy zaczynała analizować związek z Marcinem."

Paulina, młoda lekarka, przez przypadek poznaje starszego o 10 lat policjanta. Policjanta czarującego, niezwykle przystojnego, bardzo w niej zakochanego i... żonatego. Czy ich skomplikowana sytuacja pozwoli im cieszyć się prawdziwą miłością? Czy, mimo stojących na ich drodze trudności, uda im się rozwinąć kiełkujące w nich uczucie? A może wartości, którymi kierują się w życiu i poczucie moralności nie pozwolą im na kontynuowanie tej relacji?

,,Skomplikowana" to powieść o skomplikowanej znajomości ze skomplikowanym małżeństwem w tle i skomplikowanymi decyzjami, doskonale obrazująca to, jak skomplikowane może być życie...

Informacje dodatkowe o Skomplikowana:

Skomplikowana - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-05-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przedstawiam Wam bardzo dobrze stworzoną historię romansu pt. "Skomplikowana" autorstwa Justyny Piec-Głogowskiej.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Borgis

Czy jeden dzień i przypadkowe spotkanie może skomplikować życie? W przypadku naszych bohaterów tak...

"On czyta ze mnie jak z otwartej księgi. Bronię się przed uczuciem, przed którym nie da się uciec. Prędzej czy później mnie dopadnie. Im dłużej staram się zdusić emocje, tym one stają się silniejsze."... "Rozsądek jeszcze nigdy nie wygrał z sercem".

"Od złości i nienawiści do miłości, tęsknoty i bezsilności. Czuła ogromną pustkę po jego odejściu, ale sama tego chciała."

Paulina Pietrzykowska - ma 26 lat, jest atrakcyjną kobietą, śliczną, niebieskooką blondynką. Jest lekarzem, w wolnych chwilach lubi czytać książki i biegać. Marzy o pracy w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Marcin Kędzierski - ma 36 lat, to przystojny niebieskooki, brunet. Jest policjantem, aktualnie pracuje w prewencji, ale marzy o pracy w dochodzeniówce. Kocha motocykle. Ma żonę, dziecko, drugie w drodze.

Paulina i Marcin poznają się całkiem przypadkiem ratując życie nieprzytomnemu chłopakowi. Ich spotkanie zmienia ich życie. Paula początkowo nie chce się angażować, gdyż wie, że Pan policjant jest żonaty... Później, gdy dowiaduje się jak wygląda sytuacja Marcina widzi szansę i możliwość na "bliższą" relację. Ich sytuację kompiluje fakt, że wzajemnie zakochują się w sobie...

Czy będą mogli cieszyć się sobą? Marcin tkwi w trudnym małżeństwie z Julią, czy uczucie z Pauliną będzie miało szansę na przetrwanie? Jaki Marcin skrywa sekret przed swoją "kochanką"? Jaka będzie reakcja Pauli, gdy go odkryje?

Fabuła "Skomplikowanej" jest świetnie stworzona przez autorkę Justynę Piec-Głogowską czytelnik dostaje mnóstwo różnorodnych emocji, od uśmiechu, złości, smutek, aż po wzruszenie i łzy. Polubiłam postać Pauliny, która była silna i długo opierała się swoim emocjom, ale w końcu uczucia wygrały. Marcina za jego charakter. Kaśkę za to, że była prawdziwą przyjaciółką wobec Pauli. Powieść obrazuje nam czym jest tkwienie w nieszczęśliwym małżeństwie, z jakimi trudnymi decyzjami i wyborami mamy do czynienia, przedstawia nam jak może być skomplikowane życie i codzienność w sieci kłamstw. Mamy ukazane dylematy i rozterki bohaterów. Pani Justynie Piec-Głogowskiej gratuluję tak świetnie napisanej historii. A Wam z całego ❤️ polecam powieść

Avatar użytkownika - krystiancholewa
krystiancholewa
Przeczytane:2022-07-10,

Recenzja

Książka skomplikowana o opowiada o losach młodej lekarki, która uratowała życie, chłopakowi na przystanku autobusowym poprzez wykonanie sztucznego oddychania,  pomógł jej w tym  policjant. Ich znajomość nawiązała się niewinnie od pójścia   na kawę.  Zaczęli rozmawiać o swoim życiu zawodowym, które było bardzo zbliżone do siebie.   Jednak prywatne całkiem się od siebie różniło. Ona singielka a  on mąż,  ojciec i drugie dziecko w drodze. Jednak w  małżeństwie Marcina i Izabeli od dłuższego czasu nie układało. Ponieważ żona często mówiła mu, że powinien, pracować  w firmie jej ojca, przynajmniej dobrze by zarabiał. A nie takie grosze jak wy budżetówce.  Jednak teść nie miał o nim dobrego zdania. Wolałby innego mężczyzny na swojego zięcia.  Dlatego każda chwila spędzona z  Pauliną dawała Marcinowi, poczucie spełnienia dodatkowo jej uroda, była niesamowita.  Młoda lekarka także została oczarowana  policjantem. Jednak ich sielanka nie  trwała długo, ponieważ Marcin wyznał jej, że spodziewają się żoną dziecka.  Wtedy ich sytuacja uległa gwałtownej zmianie. Paula nie chciała, rozbijać rodziny więc się rozstali, chociaż serce  ich obojga  bolało bardzo długo.   Dla mnie ta powieść jest bardzo życiowa, nie raz osoby się zakochują  w sobie, lecz zdają sobie sprawę, że i tak nigdy nie będą ze sobą razem.  Serce nie sługa. Książkę kieruje dla osób, które zakochały się nieodpowiedniej osobie.

Avatar użytkownika - Librariada
Librariada
Przeczytane:2023-04-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pewnego dnia, w skutek zrządzenia losu, spotykają się Paulina i Marcin. Od samego początku coś ich ku sobie ciągnie. Niestety, sytuacja jest nieco skomplikowana - mężczyzna ma żonę i dziecko. Paulina broni się przed uczuciem, ale zauroczony nią przystojny policjant nie zamierza łatwo zrezygnować. Czy serce wygra z rozumem? Przekonajcie się sami...
Autorka przedstawiła naprawdę ciekawą historię, trudno przewidzieć, dokąd zaprowadzą bohaterów ich decyzje. Mamy tu kobietę, która po raz pierwszy doświadcza tak silnych uczuć. Wie, że to niewłaściwe, ale nie umie walczyć z uczuciem. Jej zachowanie chwilami może irytować, ale miłość to jednak silny żywioł... Przechodzi huśtawki - raz jest gotowa zerwać znajomość, by za chwilę jednak ulec uczuciu. Jest także mężczyzna, nieszczęśliwy, tkwiący w związku bez uczuć, który nie umie odciąć się od rodziny. Każda decyzja będzie zła. Właściwi ludzie, niewłaściwy czas... To nie jest lekka opowieść, mamy tu nieszczęśliwe, skomplikowane uczucie. Autorka postawiła bohaterów przed trudnym wyborem, pokazała prawdziwe życie. Jestem bardzo ciekawa, co zastaniemy w życiu bohaterów w drugiej części - 5 lat później

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Małżeństwo w XXI wieku zazwyczaj nie jest zgodne ze słowami przysięgi podczas jego zawierania. Dopóki śmierć nas nie rozłączy rozumiane jest jako nie ostateczny koniec życia, a raczej uczuć, które towarzyszą przy okazji podjęcia decyzji o ślubie. Uzyskanie rozwodu nie jest trudne, wręcz przeciwnie, dlaczego więc mimo wszystko dochodzi do tak wielu zdrad, dlaczego ludzie decydują się trwać w układach, które nic dla nich nie znaczą, dlaczego nie potrafią odejść? I przede wszystkim- dlaczego nie potrafią zawalczyć o coś, co kiedyś było piękne?
Fascynacja- chyba każdy kiedyś ją przeżył. Gdy przydarza się z wzajemnością jest niemal nie do opanowania. Włada umysłem człowieka, jego uczuciami i kieruje zachowaniem. Tracimy zdrowy rozsądek, podążając za instynktem. Nawet wbrew moralności i zasadom, które wyznajemy. I właśnie z takimi sytuacjami mamy do czynienia w książce "Skomplikowana", gdzie nic nie jest proste, czarno-białe i trudno porywać się na jakiekolwiek oceny zachowań tam przedstawionych. Z jakiego powodu? Bo sytuacja życiowa postaci jest, cóż.. skomplikowana.
Paulina niebawem uda się na rezydenturę. Jej marzeniem jest bycie lekarzem medycyny sądowej i pomimo namów innych osób, tylko w takim zawodzie widzi siebie w przyszłości. Żyje z dala od rodziny, poświęcając swoje życie na naukę i okazyjne spotkania z najbliższą jej przyjaciółką. Lubi biegać, w ten sposób pozwala sobie na ukojenie swoich myśli. To inteligenta, oczytana, młoda kobieta, która rozsądnie podchodzi do życia. Do momentu aż na jej drodze staje Marcin.
Marcin jest policjantem, starszym od Pauli o 10 lat. Jego celem jest dostanie się do wydziału dochodzeniowego. Od kilku lat żyje w związku małżeńskim, wychowuje syna oraz oczekuje narodzin kolejnego potomka. Jego pasją są motocykle, ku niezrozumieniu swojej drugiej połowy. Z resztą od pewnego czasu ona nic nie potrafi zrozumieć, a trwające małżeństwo staje się parodią związku. Czy to wystarczający powód by szukać ukojenia w ramionach innej?
Ta książka jest dla mnie dylematem, ponieważ nie popieram zdrady w jakichkolwiek okolicznościach. Jaki sens ma życie pod jednym dachem z kimś, na kogo ledwo można spojrzeć, a w międzyczasie obie strony, tudzież jedna, szukają rozluźnienia gdzie indziej- nie jestem w stanie tego zrozumieć. Aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że takich relacji jest niestety wiele i Autorka podjęła się całkiem aktualnego tematu. Ogromnym plusem książki jest nacisk na emocje bohaterów, ich rozterki, uczucia, przytłoczenie sytuacją. Choć to dorośli ludzie błądzą jak dzieci we mgle. Z drugiej strony nie rozważają kwestii najważniejszej (choć chyba nikt w ich sytuacji tego nie robi)- czy kochanka, zakazana, nieosiągalna, będąca brudnym sekretem, byłaby równie atrakcyjna jako partnerka życiowa? Zarówno wszystkie dość kontrowersyjne kwestie jak i sam rozwój relacji między bohaterami są przedstawione przekonująco i realistycznie. Atutem są też nieustające wątpliwości i cierpienie Pauliny. Ciekawą postacią jest żona Marcina oraz cały wątek jej dotyczący, który z pewnością zasługuje na rozwinięcie. Choć czuć, że jest to debiut Autorki to ja z optymizmem patrzę na jej kolejne powieści i rozwój kariery i na pewno sięgnę po kontynuację "Skomplikowanej" gdy ujrzy światło dzienne. Gratuluję Autorce niebanalnej wizji na swoją powieść, samozaparcia w pisaniu oraz odwagi na jej wydanie.

Skomplikowana. 5 lat później
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Skomplikowana. 5 lat później

Przez pięć lat może stać się wiele. To jednak za krótki czas na zapomnienie o prawdziwej miłości, która przytrafiła się niespodziewanie i odeszła boleśnie...

Wymarzone
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Wymarzone

Marzenie o dziecku uskrzydla, ale może mieć też destrukcyjną moc Presja, wielkie nadzieje i ciągłe zawody naznaczają życie, emocje i małżeństwo Karoliny...