Skomplikowana. 5 lat później

Przez pięć lat może stać się wiele. To jednak za krótki czas na zapomnienie o prawdziwej miłości, która przytrafiła się niespodziewanie i odeszła boleśnie. Przypadek sprawia, że drogi Pauliny i Marcina na powrót się krzyżują. Znane powiedzenie mówi, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Czy dawni kochankowie spróbują raz jeszcze i dadzą sobie kolejną szansę? Czy serce Pauliny wybierze Norberta, który po cichu od lat się w niej podkochuje i wobec pojawienia się Marcina zaczyna walczyć o uczucie dziewczyny?

Skomplikowana. 5 lat później jest powrotem do historii lubianych przez Czytelników bohaterów, Pauli i Marcina. Mimo upływu lat ich relacja nie jest wcale mniej skomplikowana. Znów stają przed trudnymi decyzjami, emocjonalnymi rozterkami i strachem przed ponownym zawodem. Czy tym razem jest im pisany happy end?

Informacje dodatkowe o Skomplikowana. 5 lat później:

Skomplikowana. 5 lat później - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2023-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Przedstawiam Wam cudowną książkę pt. "Skomplikowana 5 lat później" autorstwa Justyny Piec-Głogowskiej.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Borgis

Jak myślicie, co może się stać przez pięć lat? Czy można zapomnieć o prawdziwej miłości, która przytrafiła się nagle, pozostawiając po sobie ból w sercu?

"... Tu wszystko było już określone i na nic więcej nie mogłam liczyć, więc żyłam tą nieszczęśliwą miłością do ciebie, aż tu nagle zjawiłeś się ponownie. Wolny w dodatku, a do tego Norbert oczekujący czegoś więcej po naszej relacji."

"Skomplikowana sytuacja, skomplikowana ja, skomplikowana relacja"

Po rozstaniu z Marcinem Paulina, chcąc zapomnieć o ranach w sercu, które pozostawiła po sobie nieszczęśliwa miłość rzuca się w naukę i pracę. Pracuje jako patomorfolog. Przyjaźni się z Norbertem, który podobnie jak Marcin jest policjantem. Pewna sprawa śmierci dziecka nad którą pracują Marcin i Norbert, sprawia, że drogi Marcina i Pauli na nowo się krzyżują. I choć znane powiedzenie mówi, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ciężko jest je zastosować tym bardziej, kiedy dawne uczucia ożywają na nowo... Jest jeszcze Norbert, który po cichu liczy nie tylko na przyjaźń ze strony Pauliny, lecz na coś więcej, czy pojawienie się Marcina na horyzoncie sprawi, że Norbert ujawni swoje uczucia do Pauliny?

Mimo upływu czasu relacja Pauli i Marcina wcale nie jest mniej skomplikowana, wręcz odwrotnie. Bohaterowie znów przeżywają dylematy, walkę z rozterkami i strachem przed ponownym cierpieniem. Czy tym razem będą mogli cieszyć się swoim szczęściem?

Czy można zapomnieć o ranach w sercu i dać drugą szansę miłości? Kim okaże się Norbert wobec Pauliny? Jak będzie manipulować uczuciami dziewczyny? Czy Julia przejdzie przemianę wobec obliczu choroby? Czy dawna miłość byłych kochanków ma szansę tym razem na szczęśliwy koniec?

Fabuła książki jest naszpikowana różnorodnymi emocjami dla czytelników. Podczas czytania książki towarzyszył mi momentami uśmiech na twarzy, śmiech, wzruszenie, smutek, a na końcu zatańczyły łzy w oczach. Autorka Justyna Piec-Głogowska porusza w swojej powieści trudne relacje, emocje, miłość, uczucia, przemianę wewnętrzną, chorobę nowotworową Julii, wybaczenie, przyjaźń, a także toksyczną relację między Norbertem i Paulą, czy nawet manipulacje. W swojej książce ukazuje nam, że prawdziwe uczucie zawsze wygrywa. Bardzo polubiłam postać Marcina i Pauli. Zarówno bohaterowie pierwszoplanowi jak i drugoplanowi zostali perfekcyjnie stworzeni przez autorkę. Gratulacje i 👏 dla autorki Justyny Piec-Głogowskiej za tak cudowną serię jaką jest "Skompilowana". Jeśli ktoś z Was szuka książki pięknej książki o miłości, walce, także o bolesnym rozstaniu to jak najbardziej polecam 🔥 tę pozycję czytelniczą.

Avatar użytkownika - ZaczytanaMonia
ZaczytanaMonia
Przeczytane:2023-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

" Kochać jak to łatwo powiedzieć..."

Kochani przychodzę dzisiaj do Was z kilkoma wersami na temat książki, którą dzięki uprzejmości Autorki mam pod swoimi skrzydłami.

💜" Skomplikowana. 5 lat później "     Justyna Piec - Głogowska 💜

Nie jest dla Was nowością, że #zaczytaj_mnie zaczytuje się w powieściach obyczajowych, traktujacych o miłości.
 Dlatego z przyjemnością czytałam historię bohaterów opisaną przez Justynę. Paulina i Marcin już w pierwszej części skradli moje serce, a zakończenie zdecydowanie nie było po mojej myśli...
I kiedy spotykam się z nimi po 5 latach, z wypiekami na twarzy czytam o tym, co wydarzyło się u nich od naszego ostatniego spotkania, a jednocześnie już tak bardzo chcę, aby ich drogi ponownie się zeszły. Troszkę nawet nie lubię nowego bohatera Norberta, który zaznacza coraz bardziej swoją obecność w życiu Pauli. Nie tak miało być...pomyślałam niejednokrotnie, przecież to Marcin jest stworzony dla Ciebie, to powinien zawsze być On.
 Dlaczego życie tak wszystko komplikuje? Dlaczego akurat miłość nie może być prosta?
Na przykładzie naszych bohaterów wiemy, że największy dar kochania od nich wymaga więcej. To co przecież zanosiło się na wielką miłość rozpadło się nagle...
Lata minęły, każde z nich się zmieniło, jest na innym etapie życiowym, ale jedno spotkanie tej pary pokazuje nam jedno. To co niby minęło, ciągle jest, głęboko skrywane, ale wciąż tli się całkiem sporym płomieniem. Tylko, czy warto wchodzić dwa razy do tej samej rzeki? Czy warto narażać serce na kolejne rysy? Jest przecież ktoś w życiu Pauliny, kto nigdy jej nie zawiódł, kto na nią czeka, kto przy niej jest.
Wybór - to z nim kobieta musi stoczyć walkę.
Rozum - następny przeciwnik.
Serce - czy warto kłócić się z nim?

Nie zdradzę Wam jak zakończyła się życiowa potyczka bohaterów, powiem tylko, że jeśli sięgniecie po drugi tom historii naszej dwójki otrzymacie dojrzałą, pełną emocji, życiową opowieść o miłości, pełną dylematów i rozterek, a w której bez wątpienia zatopicie swoją uwagę i z ciekawością podążycie krokiem uczucia...

Dziękuję Justynko za zaufanie, za piękną, wzruszającą historię, na którą zdecydowanie warto było poczekać " te 5 lat ". Za to, że lekkość, płynność Twojego języka sprawiła, że przez książkę się płynie. Za to, że nie była to kolejna cukierkowa powieść, a historia o prawdziwych, niemal namacalnych emocjach. To cenię sobie najbardziej i to od Ciebie dostałam. A i jest coś jeszcze...ale o tym cicho sza, bo Kochani warto myślę o miłości, tej widzianej oczyma Autorki, przeczytać samemu.

I TEGO WAM ŻYCZĘ.
I TO POLECAM.
CZYTAJCIE OBIE, BO TO NAJŁATWIEJSZY SPOSÓB NA TO, ABY ZROZUMIEĆ INTENCJE BOHATERÓW, ODNALEŹĆ PRAWDĘ ICH WYBORÓW I ZAAKCEPTOWAĆ DECYZJE JAKIE PODEJMUJĄ.
TO DO DZIEŁA RYBKI - CZYTAMY!

P.S Marcin Paula będę o Was pamiętać 💜

Avatar użytkownika - poczytamcikotku
poczytamcikotku
Przeczytane:2023-04-30,

32/2023

„Skomplikowana. 5 lat później”

Przedstawiam Wam książkę, która idealnie sprawdzi się na czas wolny. Książkę, która swoją prostotą i lekkością odciągnie Was od życia codziennego.

„Skomplikowana. 5 lat później” napisana przez Justynę Piec-Głogowska to moja druga lektura od tej autorki. Czasem jest tak, że wystarczy jedna książka, jeden styl pisania, żeby później bez zastanowienia sięgać po kolejne lektury spod tego samego pióra. Znacie twórczość tej pisarki? Jeśli nie, to myślę, że to najlepszy moment, żeby ją poznać.

Pięć lat. Pięć lat, przez które nie mieli ze sobą nawet najmniejszego kontaktu. A jednak każde z nich przez cały czas tęskniło i marzyło, aby choć jeszcze raz, los splótł ich życie. Paulina i Marcin przez przypadek w końcu na siebie trafiają. Mimo że oboje pragnęli znowu się zobaczyć, to po tym spotkaniu robi się trochę niezręcznie. Paulina nie jest już przekonana do swoich uczuć, a dodatkowo o jej serce zaczyna walczyć Norbert. Kogo wybierze kobieta? Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale z drugiej strony, czy czasem nie powinno dać sobie, czy komuś drugiej szansy? Jak myślicie?

Książka na pewno jest z tych dłuższych, bo ma prawie 450 stron, ale bardzo szybko się ją czyta. Dzieje się w niej na tyle dużo, że nawet nie będziecie wiedzieli, kiedy doszliście do ostatniej strony. Dużą zaletą jest to, że nie trzeba czytać pierwszej części, żeby odnaleźć się w tej drugiej. Ja jestem właśnie z tych. Nie widzę też przeszkody, żeby nadrobić. Bardzo chętnie poznam bohaterów od podszewki. Historia Pauliny i Marcina na pewno należy do tych skomplikowanych. Ciągle pod górkę i ciągle z przeszkodami. Ale to dobrze, ponieważ jest bardzo realna i emocjonująca. Dobrze się ją czyta.

Ogólnie z całego serca mogę Wam polecić tę książkę, bo jest naprawdę dobra. To taki obyczaj z dodatkiem romansu. Jest lekko, prosto, ale przy tym jest też dużo różnych emocji, które tylko jeszcze bardziej podkręcają tempo. Niedługo pewnie wrócę do części pierwszej, bo ta mi się tak spodobała, że nie wyobrażam sobie, że nie przeczytam o tym, jak to się zaczęło. Świetna robota! 9/10

Avatar użytkownika - Librariada
Librariada
Przeczytane:2023-04-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Skomplikowana 5 lat później", jak sam tytuł wskazuje, przedstawia wydarzenia po pięciu latach od części pierwszej. Przypadek ( lub przeznaczenie) sprawia, że Paulina I Marcin znów się spotykają. Ona rozwija karierę naukową, on pracuje w wydziale śledczym i jest po rozwodzie. W ich życiu uczuciowym panuje jednak stagnacja - mimo upływu lat gorące uczucie nie wygasło. Marcin chce odzyskać Paulinę, jednak w życiu kobiety pojawia się też ktoś inny. Czy mimo to Paula da szansę mężczyźnie? Czy mogą liczyć na happy end? Przekonajcie się sami...
Z wielką przyjemnością wróciłam do świata skomplikowanych uczuć Marcina i Pauliny. Autorka znów serwuje nam pełną emocji historię. Czy warto wejść ponownie do tej samej rzeki? Czy można odzyskać zaufanie? Paulina znów ma mętlik w głowie, musi wszystko na nowo poukładać. Tylko czy jest w stanie myśleć racjonalnie przy Marcinie? Starsi o pięć lat, mądrzejsi o doświadczenia bohaterowie znów mierzą się z uczuciami. Podoba mi się, w jaki sposób Autorka opisuje miłość tej dwójki - skomplikowaną, niełatwą, pełną bólu, ale jakże piękną. Książkę przeczytałam bardzo szybko - byłam ogromnie ciekawa, jak się skończy, jaką decyzję podejmie Paulina. Przyjemnie napisana, wciąga I znów skłania do przemyśleń. Polecam!

Skomplikowana
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Skomplikowana

Miłość... niby prosta, a jednak tak bardzo skomplikowana, szczególnie gdy jedna ze stron ma już poważne zobowiązania. Czy taka miłość ma szansę przetrwać...

Wymarzone
Justyna Piec-Głogowska0
Okładka ksiązki - Wymarzone

Marzenie o dziecku uskrzydla, ale może mieć też destrukcyjną moc Presja, wielkie nadzieje i ciągłe zawody naznaczają życie, emocje i małżeństwo Karoliny...