Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas VII VIII i szkół ponadpodstawowych

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2019-09-20
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788380802599
Liczba stron: 100

Ocena: 0 (0 głosów)

Ćwiczenia zawarte w tym zbiorze przeznaczone są dla osób, które łatwo się rozpraszają, są niecierpliwe, chaotyczne, mają trudności ze zrozumieniem poleceń, planowaniem czynności, podzielnością uwagi, często mylą cyfry i litery, źle odczytują wyrazy itp. Ćwiczenia te pomogą nie tylko poprawić koncentrację uwagi, ale również spostrzeganie, pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację wzrokowo-przestrzenną, apercepcję uwagi, selekcję i grupowanie informacji oraz szybkość ich przetwarzania. Dodatkowym celem wielu ćwiczeń jest wzbogacenie zasobu słownictwa i utrwalenie pisowni wyrazów. Niektóre zadania pomogą w zdobyciu umiejętności wyszukiwania synonimów, antonimów, homonimów oraz paronimów, a także szybkiego rozróżniania części mowy i wyrazów podobnych do siebie pod względem graficznym.

Ćwiczenia przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży z dysleksją rozwojową, ale korzystać z nich mogą wszyscy uczniowie, którzy mają trudności z koncentracją uwagi.

,,Publikację Anny Jurek pt. Skoncentruj się gorąco polecam jako pozycję, która ma wiele walorów merytorycznych i praktycznych. Temat nowy, jest to jedna z pierwszych publikacji poświęconych problemowi uwagi i uczenia się na konkretnym materiale ćwiczeń. Ponadto zawiera wskazania dotyczące skutecznego uczenia się".

prof. dr hab. Marta Bogdanowicz

Tagi: Materiały edukacyjne

Kup książkę Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas VII VIII i szkół ponadpodstawowych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Skoncentruj się. Zestaw ćwiczeń dla uczniów klas VII VIII i szkół ponadpodstawowych