Skowyt nocy

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-01-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366335653
Liczba stron: 440

Ocena: 6 (1 głosów)

Inspektor Andrzej Krzycki leży w szpitalu. Ledwie uszedł z życiem po zatruciu cyjanowodorem. Nie mówi i nie chodzi. W zasięgu wzroku nie ma nikogo, komu mógłby zaufać. Jego przyjaciel został porwany przez bossa pomorskiej mafii, szalonego miłośnika rekonstrukcji historycznych, a zdradzona żona wróciła do Krakowa. Miejscowa policja ma za dużo własnych problemów, by go wspierać lub choćby zorganizować sensowną akcję poszukiwawczą. Sytuacja Krzyckiego nie wygląda najlepiej, a właściwie - w ogóle nie rokuje. To powinien być koniec jego działań na Pomorzu.

Właśnie w tym miejscu jednak zaczyna się pasjonująca historia. Krzycki ucieka. Brnie przez pomorską ciemność tropem zaginionego przyjaciela, czując na karku oddech prześladowców. Towarzyszy mu jedyna wierna partnerka - suka Lala. Inspektor ściga i jest ścigany. Piekielną drogę oświetlają pulsujące czerwone światła turbin wiatrowych, a za muzyczne tło robi przeraźliwy psi skowyt. W takiej scenerii może się wydarzyć w zasadzie wszystko.

W drugim tomie trylogii pomorskiej Krzysztof Zajas znowu podnosi poprzeczkę. Brawurowe działania bohaterów i skomplikowane relacje między nimi rozkręcają akcję aż do szalonego finału, w którym każdy na swój sposób dąży do wyrównania rachunków. Te jednak mają to do siebie, że nigdy nie wychodzą na zero.

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne

Kup książkę Skowyt nocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Skowyt nocy

Inne książki autora
Ludzie w nienawiści
Krzysztof A. Zajas0
Okładka ksiązki - Ludzie w nienawiści

Pierwszy tom ,,trylogii grobiańskiej", której niesamowicie wciągająca, mroczna akcja rozgrywa się Krakowie, pobliskich Grobianach i gdzieś w dzikich...

Z otchłani
Krzysztof A. Zajas0
Okładka ksiązki - Z otchłani

Zwieńczenie znakomitej ,,Trylogii grobiańskiej". To koniec historii o komisarzu Krzyckim, ale nie koniec jego upartej walki o przejrzyste reguły gry....

Zobacz wszystkie książki tego autora