Skutki uboczne

Profesor biogenetyki, Alister Swan, kierowany spotęgowanymi po odejściu żony wyrzutami sumienia, postanawia przerwać blisko czterdziestoletnie milczenie na temat skutków ubocznych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Plan ujawnienia wyników badań sprzed lat niweczy firma, która pomimo płacenia naukowcowi za milczenie, nie przestała śledzić jego poczynań. Jednak Alisterowi udało się przekazać komuś dokumenty... Skutki uboczne to pełna błyskotliwej ironii, napisana żywym językiem historia międzynarodowej korporacji farmaceutycznej, która agresywnie broni swojej tajemnicy. Janusz Beynar serwuje czytelnikowi dynamicznie rozwijającą się akcję, sardoniczny styl narracji i atrakcyjny leitmotiv. Powieść przeznaczona jest dla wymagającego czytelnika, który oprócz inteligentnej rozrywki, poszukuje w książce źródła ciekawie przekazanej wiedzy. Janusz Beynar urodził się w 1962 roku w Gdańsku, młodość spędził w Gdyni, a w wieku dwudziestu pięciu lat wyjechał na trzydniową wycieczkę do Rzymu i Watykanu, która trwa do dziś. Od 1988 roku mieszka w Kanadzie. Pochodzi z rodziny, której przygoda z piórem sięga trzy pokolenia wstecz, aż do początków twórczości Pawła Jasienicy (właśc. Leona Lecha Beynara). Jest miłośnikiem kanadyjskiej przyrody, z plecakiem i wiosłem w ręce przemierzył blisko dwa i pół tysiąca kilometrów.

Informacje dodatkowe o Skutki uboczne:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-61194-33-0

Kup książkę Skutki uboczne

Skutki uboczne - opinie o książce

Avatar użytkownika - kolmanka
kolmanka
Ocena: 4, Czytam,
Pierwsze 100 stron było męczące, po czym odkryłam, że opis przyrody rezerwatów przyrody i dziewiczych terenów Kanady ma swój urok. To właśnie tam zaczyna się akcja powieści. Jan kocha piesze wędrówki wraz ze swoim psem. To dla niego sens życia i sposób na wytchnienie. Ma syna Tomka oraz ukochaną, z którą nie układa mu się najlepiej, z powodu wiecznie odkładanych oświadczyn. Cała trójka prowadzi zwyczajne, przyjemne życie i nic nie zapowiada tego, co wkrótce nastąpi. Pasję Jana podziela pewien profesor- Alister Swan. Jego życie upłynęło na pracy w laboratorium. Badał skutki uboczne leków antykoncepcyjnych, jednak wyników nigdy nie ujawnił publicznie. Mężczyzna jest w jesieni swojego życia i nadszedł czas spokojnej starości. Nagle umiera jego żona. Julie była miłością jego życia i Alister nie może pogodzić się z jej odejściem. Rozmyśla, rozpacza i spaceruje. Chcąc nie chcąc, stał się świadkiem i stwórcą najpilniej strzeżonej tajemnicy. Gdyby wyniki jego biochemicznych badań ujrzały światło dzienne, firmy farmaceutyczne na całym świecie stały by się bankrutami w mgnieniu oka. Ścieżki Jana i Alistera krzyżują się. Przypadkiem spotykają się na szlaku i w jednej chwili zostają powiernikami swoich sekretów. Przeprowadzają szczerą męską rozmowę, jak syn z ojcem. Na drugi dzień po przebudzeniu Jan zauważa, że starszy mężczyzna zniknął i pozostawił mi wiadomość z szyfrem do tajemniczej skrytki i informacją o grożącym mu niebezpieczeństwie. Chwilę później okazuje się, że Alister nie żyje. Został zaatakowany przez niedźwiedzia. W rękach Jana leżą losy świata. Od tej chwili zostaje śledzony przez tajne służby a życie jego najbliższych wisi na włosku... Zaczyna się pasjonujący wyścig z czasem. Bardzo wciągnęły mnie losy bohaterów. Książka napisana jest w całkiem niezłym stylu, a czytanie jej było dla mnie ogromną przyjemnością. "Skutki uboczne" zaskakują niemal na każdej stronie i trzymają w napięciu.
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2009-11-18,
Zapowiada sie na ciekawa powieść made in Poland.Musze to przeczytać
Avatar użytkownika - Darek1983
Darek1983
Przeczytane:2009-11-05,
Zgadzam się. Powieść naprawdę ciekawa, wciągająca i trzymająca w napięciu. A do tego mądra i napisana z humorem W ostatnim numerze Angory Janusz Beynar został właśnie przyrównany do Ludluma. Myślę, że coś w tym jest. Na pewno warto przeczytać, do tego piękne opisy kanadyjskiej przyrody
Avatar użytkownika - justyna1
justyna1
Przeczytane:2010-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super książka o ciekawej tematyce,trzymajaca czytelnika w napięciu od początku do końca.Polecam gorąco, bo już dawna nie czytałam tak wciągajacej książki.Mam nadzieję,ze to co autor opisał to fikcja literacka bo jeśli choć jest w niej części prawdy to jest to przerażajace
Ludzie, którzy nie patrzą w oczy
Janusz Beynar0
Okładka ksiązki - Ludzie, którzy nie patrzą w oczy

Pracujący w kanadyjskiej policji Derek zostaje zawieszony za tragiczne w skutkach niedopilnowanie obowiązków podczas aresztowania podejrzanego. W oczekiwaniu...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis