Ślad dymu

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2021-07-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379646500
Liczba stron: 0
Tytuł oryginału: Smoke Bitten
Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner

Tom 12 cyklu Mercedes Thompson

Ocena: 6 (1 głosów)

Nazywam się Mercedes Athena Thompson Hauptman.
Mam tylko dwie supermoce – umiem zmienić się w kojota i naprawić każdego Volkswagena. Ale mam niecodziennych przyjaciół i wspiera mnie stado wilkołaków. Na szczęście, bo wygląda na to, że tym razem będę potrzebowała pomocy ich wszystkich.

Wieki temu magiczne istoty mieszkały w Podgórzu, czarodziejskiej krainie. Ta jednak zatrzasnęła przed nimi swe podwoje. Pradawni pozostawili po sobie wielkie zamki i skarbce pełne magicznych artefaktów. Porzucili swoich więźniów i pupili. Pozostawione samym sobie stwory zaczęły swobodnie grasować w Podgórzu siejąc chaos i spustoszenie. Przeżyły tylko te najbardziej zabójcze.

Teraz jeden z tych więźniów przedostał się z magicznej krainy do naszego świata. Żyje, by siać chaos i zniszczenie. Może przybrać kształt każdego człowieka, każdej istoty, którą wybierze. A dzięki ugryzieniu może przejąć kontrolę nad umysłem każdego i zmusić go do wszystkiego - nawet zabicia ukochanej osoby. Teraz, ten potwór jest tutaj, w Tri-Cities. Na moim terytorium.

Nie może tu pozostać.
I nie pozostanie.
Nie, jeśli ja mam w tej sprawie coś do powiedzenia.

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Ślad dymu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Ślad dymu

Avatar użytkownika - bogumilaza-wr
bogumilaza-wr
Przeczytane:2021-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ślad dymu to 12 tom serii o Mercedes Thompson - czyli wspaniałego urban fantasy, w którym znajdziecie wszystko co najlepsze!!! Wilkołaki, wampiry, pradawni, czy inne niesamowite stwory, plus masa akcji, świetnie wykreowani bohaterowie i bardzo dobrze przedstawiona hierarchia w watasze wilków (znaczy wilkołaków).

W tej części Mercy musi się zmagać nie tylko z tajemniczą postacią, która ma zdolność opętania swych ofiar, ale też z dziwnym zachowaniem Adama. Akcja zaczyna się niemal na pierwszych stronach powieści i kończy się wraz z książką. Bardzo podobał mi się też wątek wampirzego stalkera ? ma nadzieję, że w kolejnej części zostanie rozwinięty ?

Tej książki po prostu nie można odłożyć!! Historia niezwykle mnie wciągnęła i jak zawsze pozostawiła niedosyt - najchętniej chwyciła bym już kolejny tom tej serii ?

Jeśli nie poznaliście jeszcze Mercy, to może zachęci Was to, że jest ona jedną z moich ulubionych bohaterek - jest silna i uparta, potrafi sama o siebie zadbać, ale zna swoje ograniczenia, choć nie przeszkadza jej to pakować się w kolejne kłopoty. Z racji swojego wychowania wie dobrze jak postępować z silniejszymi od siebie, a pewna cząstka jej osobowości potrafi wprowadzić do życia jej przyjaciół "trochę" chaosu ??
Uwielbiam też to, że Mercy nie jest niepokonana i zdaje sobie z tego sprawę, jednak nie cofnie się przed niczym, by uratować ważne dla niej osoby...

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do sięgnięcia po ten tom, lub całą serię.
Polecam gorąco!!!

Link do opinii
Inne książki autora
Piętno rzeki
Patricia Briggs 0
Okładka ksiązki - Piętno rzeki

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada...

Znak kości
Patricia Briggs 0
Okładka ksiązki - Znak kości

Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna. Znacie to powiedzenie: jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennokształtna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy