Sławne koty i ich ludzie

Sławni muzycy, znakomici pisarze, wybitni politycy. Co ich łączy?

Wszyscy mają swojego kota!

Przypadek? Czy gotowy przepis na sukces?

Freddie Mercury miał 10 kotów. O swojej ulubienicy napisał nawet piosenkę. W trasach koncertowych dzwonił do swoich pupili, a w Boże Narodzenie obdarowywał je prezentami.

Kot Winstona Churchilla miał ciepłą posadkę w brytyjskim rządzie i stałą pensję. Bez ulubieńca siedzącego na swoim krześle w jadalni nie mógł rozpocząć się żaden posiłek w rezydencji Churchillów.

Wisława Szymborska wiedziała, że sekretem udanego związku jest posiadanie kota, a najlepszym sposobem opieki nad futrzakiem jest intensywna kocia demoralizacja. Gdyby mogła, sama zostałaby kotem - wtedy nie dostałaby tego nieszczęsnego Nobla.

Czy koty potrafią żyć bez swojego człowieka? Czy robią to, czego się od nich wymaga? Czy mają jakieś inne zadanie niż bycie puchatym królem swojego domu? Czy są rozpieszczane, głaskane i karmione jak prawdziwi arystokraci?

Więc kto kogo udomowił? Człowiek kota, czy kot swojego człowieka?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Sławne koty i ich ludzie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Sławne koty i ich ludzie

Sławne koty i ich ludzie - opinie o książce

Macie kota??

Ja niestety nie,ale za to ,,mam kota"na punkcie swojego psa no i książkę? którą ogromnie Wam polecam.
Jest napisana przewrotnie,z humorem,niezwykle ciekawie i gwarantuję,że czas spędzony na lekturze będzie bardzo przyjemny.

Czy wiedzieliście,że Freddie Mercury miał 10 kotów,a o swojej ulubienicy napisał piosenkę?
Z pewnością nie.
To nie wszystko.
Nie tylko dzwonił do nich z tras koncertowych,obdarowywał na gwiazdkę prezentami,ale to one dziedziczyły po jego śmierci!

Kot Churchila miał posadę w brytyjskim rządzie i stałą pensję,a Wioletta Villas oddała kotom swój dom,gdzie robiły,co tylko chciały.

Frida Khalo sama miała się za kocicę,a Wisława Szymborska chętnie dołączyłaby do tego kociego teamu,bo wtedy nikomu nie przyszłoby do głowy wręczyć jej Nobla.?

Czy koty mogą żyć bez człowieka,a człowiek bez kota?
I czy mają jakieś inne zadania,niż po prostu bycie?
Tego i wiele innych ciekawostek z życia muzyków,pisarzy i wybitnych polityków dowiecie się z tej fantastycznej lektury♥

Powrót matki
Danuta Awolusi ;