Słodki tatuś

Autorka bestsellerów USA Today, przedstawia słodką, ale bardzo seksowną opowieść o samotnym tacie.

Jake dostaje więcej niż się spodziewał, gdy jego ojciec nalega, by zatrudnił Honey, jedyną kobietę, o której nie potrafi zapomnieć. Gdy ona wdziera się do serc jego rodziny, musi wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko swoją potrzebę uwiedzenia jej. Jego serce dotąd w całości należało tylko do jednej osoby - jego córki. Dopóki nie wdarła się do niego Honey... Jeśli Jake nie zachowa ostrożności, granica między pracownikiem a pracodawcą całkowicie się zatrze...

Informacje dodatkowe o Słodki tatuś:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-04-27
Tytuł oryginału: Honey and Sugar Duet

Kup książkę Słodki tatuś

Słodki tatuś - opinie o książce

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2022-07-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

Kolejny raz sięgam po powieść z gatunku romansu, ale tym razem rolę są troszkę odwrócone co z lekka mnie zaciekawiło. Tym razem nie mamy do czynienia tu z kobietą pozostawioną samą z dzieckiem , ale … z mężczyzną. Mało kiedy mówi się o samotnym ojcostwie, więc odmienność od z reguły znanego nam schematu przyciąga. I właśnie tak było z tą powieścią! Zaciekawiła mnie swoim opisem oraz zawartością wewnątrz, ale czy faktycznie jest godna polecenia?

Honey to piękna, brązowowłosa i miodowo oka młoda kobieta. Jest energiczna, apetyczna, sympatyczna, zabawna. Ale życie jej nie rozpieszczało - zraniła ją matka, zawodzili mężczyźni. Pewnie dlatego, gdy patrzy w lustro, nie czuje dumy. Ma zbyt wiele kompleksów …
Jake wraca z worka na rodzinne ranczo. Zamawia taksówkę, którą prowadzi Honey. Między tą dwójką nieoczekiwanie zaczyna iskrzyć tak mocno, że Honey ląduje w silnych ramionach Jake’a.
To, co ich połączy będzie jak ogień. Dlaczego więc ona zniknie z jego życia na pięć długich lat?

Nie powiem, interesująca to była dla mnie przygoda z tą powieścią i historią jaką mamy tu przedstawioną. Co prawda nie moje klimaty, ale czytało mi się ją przyjemnie, dobrze i w sumie z zaciekawieniem większym niż sobie wyobrażałam. Historia przedstawiona nam w tej powieści jest interesująca, wciągająca i ciekawie poprowadzona. Jak wspominałam na samym początku, mało kiedy spotykamy się z samotnie wychowującym dziecko ojcem i problemami jakie się z tym wiążą, a tutaj właśnie autorka postanowiła podjąć się tego trudnego tematu i powiem szczerze - wyszło jej to.
Oprócz tego w książce znajdziemy wiele interesujących oraz ciekawych teamów jak na przykład : śmierć, choroba dorosłego czy porzucenie, kompleksy z tym właśnie związane, zazdrość, groźby, manipulacje, czy próby gwałtu a wszystko to okraszone dość duża dawką tajemnic, które przecież trzeba w końcu rozwiązać.

Akcja w powieści nie jest monotonna, dość sporo się tu dzieje. I choć wszystko dzieje się tu własnym tempem to nie można się przy niej nudzić. Wręcz przeciwnie - autorka sprawia, że ciężko się od tego tematu odciąć, przed poznaniem zakończenia historii.
Bohaterowie jakich autorka nam tu stworzyła to naprawdę świetnie wykreowane postacie, pełne charakteru i taki realne. Fajnie się ich poznawało, fajnie się im kibicowało - ogólnie postaci takie do polubienia, pokochania. Podobało mi się to w jaki sposób podchodzili do życia, do tego co ich otacza, nie patrząc tylko na swoje dobro.

Autorka pisze w sposób dość lekki, a język jakim się posługuje jest delikatny w odbiorze, swobodny i miły. Czyta się tą powieść naprawdę szybko i dobrze, a zakończenie - choć łatwo było się domyśleć jakie będzie - było idealnie pasujące. Ciężko sobie wyobrazić by historia skończyła się inaczej.

Podsumowując :

„Słodki tatuś” Terri E. Laine to książka o pięknej historii w której znajdziecie wiele emocji, wiele ważnych tematów, ale z którą także spędzicie miło czas i przy której zrelaksujecie się. Historia z pozoru może wydawać się niezbyt wygórowana, ale z pewnością jest ciekawa i wyjątkowa w swoim gatunku. Czyta się ją miło, szybko i przyjemnie a czas jej poświęcony straconym nie będzie. Gorąco polecam samemu sięgnąć po tę historię i … dać się jej porwać!

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-05-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

Jak wiemy, nie tylko kobiety mogą zostać wykorzystane. Dotyczy to również mężczyzn, choć pewnie w dużo mniejszym stopniu. Bywa że w takich przypadkach w społeczeństwie uaktywniają się dyskryminacja i seksizm. A przecież tak samo kobieta, jak i mężczyzna mają takie same prawa. Każdy sam decyduje o tym, z kim chce być, a z kim nie.

Mamy tu także ciekawe poprowadzony wątek samotnego ojcostwa. Muszę przyznać, że właśnie ta kwestia najbardziej przyciągnęła mnie do tej książki, gdyż autorzy częściej w literaturze opisują matki. Ale oprócz tego fabuła obfituje w szereg innych wydarzeń, sytuacji i tematów. Śmierć, choroba dorosłego, jak i dziecka, odrzucenie przez matkę, kompleksy, problemy finansowe, zazdość, próba gwałtu, groźby, manipulacja, tajemnice - to tylko część z tego, co tu otrzymacie. Tak więc dzieje się naprawdę sporo, ale ani przez moment nie wytrąca nas to z rytmu, nie pogubimy się w tej mnogości.

"- Mój ojciec mawiał, że miarą człowieka nie są ani stopnie naukowe, ani ilość pieniędzy na koncie bankowym (...) - Mówił, że miarą człowieka są jego czyny i dokonania."

Bohaterowie z miejsca skradają nasze serca. Honey i Jake to takie postaci, z którymi chciałoby się zawiązać przyjaźnie na lata. Nie myślą jedynie o sobie, ale stawiają na potrzeby drugiej osoby, mając na uwadze jej dobro (zwłaszcza w kontekście dziecka). Między tą parą wyraźnie czuć przyciąganie, namiętność i pożądanie.

"Był pokusą, której nie mogłam się oprzeć."

Bohaterowie drugoplanowi również nie pozostają w tyle. Spotkamy takich, którzy od pierwszej chwili wzbudzają naszą sympatię (jak chciażby mała Jamie, ojciec Jak'a czy Alex), ale i takich, którzy będą jedynie chcieli ugrać coś dla siebie.

Historia pokazuje, że szczerość uczuć, dobro, prawda i przeznaczenie zawsze znajdą drogę do naszego serca. Autorka podnosi również kwestię akceptacji samego siebie. Może i nie wszystko w nas jest idealne, ale przecież wyglad to nie wszystko. A poza tym warto podkreślić nasze atuty, a mankanenty będą mniej zauważalne.

Terri E. Laine posiada lekki, swobodny styl. Może nieco w wydaniu Harlequinowym, ale mnie absolutnie to nie przeszkadzało. Lektura "Słodkiego tatuśka" okazała się być przyjemnie spędzonym czasem, co i Wam polecam!

Przez niego
Terri E. Laine0
Okładka ksiązki - Przez niego

Do tej pory Reagen chroniła siebie i swoje serce. Tade, facet tak seksowny, że zapiera dech w piersiach, sprawia, że pragnie być odważna i nieustraszona...

Money Man
Terri E. Laine0
Okładka ksiązki - Money Man

Pierwszy tom seksownej serii „King Maker”!To, co zrobiła Bailey w sylwestrową noc w toalecie hotelowej z seksownym nieznajomym, było kompletnie...