Okładka książki - Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2015-09-30
Kategoria: Kuchnia
Dodał/a książkę: elibri

Uwielbiasz słodycze? Twoje marzenie to smakołyki, które można jeść bez wyrzutów sumienia? Zapewniające rozkosz dla podniebienia przekąski to nie mit. I dowodem na to jest cała zawartość tej książki - 60 przepisów na desery, które uszczęśliwią Twoje kubki smakowe.

Jeśli nie możesz żyć bez słodkości, często sięgasz po słodkie co-nieco i potem dręczą cię wyrzuty sumienia, jeśli wydaje ci się, iż coś takiego jak zdrowe słodycze po prostu nie istnieje, a to co zdrowe nie może być przecież równocześnie smaczne - jesteś w błędzie! Nie musisz odmawiać sobie słodkiego smaku. Łakocie nie tylko mogą, a wręcz powinny znaleźć się w  codziennym menu. Jedz je bez poczucia winy - to może wyjść Ci na zdrowie!

Jak zresztą można nie skusić się choćby samą nazwą? Pochwała lenistwa, tiramisu na diecie i wreszcie coś konkretnego - żelazna lemoniada.

Sprawdź podpowiedzi eksperta, wypróbuj smakołyki, które dzięki zawartości odpowiednio dobranych składników - w tym orzechów, kasz i suszonych owoców - wzmocnią Twój organizm w sposób naturalny. Wiele przepisów uzupełniają informacje o realnych korzyściach, które przynosi jedzenie poszczególnych składników, a wszystkie zdjęcia przygotowała sama autorka. Podobno ładne jedzenie silnie działa na zmysł smaku. Sprawdź, czy deser ,,Źródło młodości" równie dobrze smakuje, jak wygląda.

Monika Mrozowska - aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana.  Znana m.in. z roli w lubianych serialach ,,Rodzina zastępcza" oraz ,,Hotel 52". Mama trójki dzieci. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu ,,Dzień Dobry TVN". Współautorka książek kulinarnych  (m.in. Przemytnicy groszku i marchewki). Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.

Kup książkę Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2015-12-23, Przeczytałam,
Słodycze. Kto ich nie lubi? Sklepy zapewniają ich stałą, kuszącą dostawę. Trudno się oprzeć, widząc batoniki, cukiereczki, bułeczki na półkach. Problem jednak w tym, że produkty te nie tylko tuczą, ale są wręcz niebezpieczne dla zdrowia ze względu na swój skład. Sięgamy jednak po słodkie przekąski, by szybko podnieść sobie poziom cukru, a przy okazji poprawić samopoczucie.   Monika Mrozowska proponuje nieco przystopować z apetytem i poszukać czegoś zdrowego i słodkiego zarazem we własnej kuchni. Można zjeść zdrowo i pysznie, nie obciążając przy okazji swojego sumienia. W książce Słodkie i zdrowe aktorka zaprezentowała aż 60 niezwykłych przepisów na łakocie złożone z kasz, suszonych owoców, ryżu, orzechów, a nawet niektórych zielonych warzyw. Coś do picia i coś do jedzenia - bynajmniej nie szybko i prosto z opakowania. Do przyrządzenia tych pyszności potrzeba bowiem czasu, wyobraźni i samozaparcia, by nie ulec pokusie zjedzenia czegoś łatwiejszego w międzyczasie.   Przepisy bazują na wielu składnikach łatwo dostępnych, ale zdarzają się wsród nich i produkty rzadziej spotykane. Warto wcześniej sprawdzić, czy mamy w spiżarni dojrzałe mango, syrop klonowy, rodzynki chilijskie, miechunkę, agar, daktyle, papier ryżowy, olej kokosowy, amarantus, syrop z agawy i grykę. Jeśli wszystko to mamy, można przystąpić do wyczarowania któregoś z przysmaków proponowanych ...

Opinie o książce - Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Nie ma to jak deser, który zrobi się samemu. Zdrowy, smakowo dobrany do własnych upodobań i jest się czym pochwalić i czym poczęstować gości. Propozycje zamieszczone w książce do wykorzystania w domu, możne je samemu modyfikować
Avatar użytkownika - dorozka
Ocena: 5, Chcę przeczytać,
Słodko, zdrowo, świątecznie
Monika Mrozowska0
Okładka ksiązki - Słodko, zdrowo, świątecznie

Słodko, zdrowo, świątecznie Trudno wyobrazić sobie urodziny bez tortu, Boże Narodzenie bez piernikowych słodkości, czy też stół wielkanocny bez mazurka...

Ekonomiczna Ekologiczna Kuchnia. 60 przepisów na miarę
Monika Mrozowska0
Okładka ksiązki - Ekonomiczna Ekologiczna Kuchnia. 60 przepisów na miarę

Przekonaj się, że w kuchni ekologia może iść w parze z ekonomią. I fantastycznymi smakami! ,,Na zdrowiu nie oszczędzamy" takie hasło w kontekście prawidłowego...